Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
bomba, to mi dlouho chybělo! ono by stačilo defaultně seskupovat podle hashe a zbytek ani nebyl potřebnej. důležité je vyfiltrovat ty duplicity.
Umi to uz multiple source download? Jako Valknut?
V ktorrentu zaskrtnout jen sifrovana spojeni. A vy co nenabizite sifrovane, tak si to zaskrtnete. V dnesnim svete by to melo byt jako default.
Šifrované spojení je nedostatečné. Je třeba mít IP blacklist pro torrent klienta. Já používám na torrenty Transmission a ten má přímé napojení na ip black list. Aktuálně je v něm cca 230 000 ip adres.
Srabové, v dnešním totalitním Internetu byste měli raději použít gnunet či freenet a přispět tak k dobré věci. U kamaráda zabral freenet, ISP mu několikrát volal, že porušuje zákon(i když ven "prasácki" nabízel jen svobodné data, stahoval přes DC) a pokud nepřestane, oznámí to "orgánům". Tak sem mu poradil freenet a ISP se už půl roku neozval. :) jen s tím obsahem a rychlostí je to trochu slabší.
Direct connect saje. Každý, kdo se připojí ke stejnému hubu jako vy , vidí vámi nabízené soubory. Ideální přístup pro protipirátskou policii. Abyste stahovali, musíte nabízet kvanta dat. A není jisté, že stáhnete požadovaný soubor. Neexistuje možnost okomentovat nebo ohodnotit soubor, aniž by se to projevilo napříč celou p2p sítí.
Moje rec. Sifrovane torrenty nebo zaheslovany rapidshare a jede se.
Šifrování nestačí. Je potřeba i ip black list. Viz výše v diskuzi.
btw. používám i Amule na Kademlia síť (edonkey mám vypnutý) a ten používá stejný black list a šifruje spojení . Navíc Kademlia je decentralizovaná síť bez centrálních serverů. Ale je vhodnější na hledání raritních věcí, ale už jsem přes něj stáhl i pár HD filmů.
Tiskni
Sdílej: