Společnost Purism představila mobilní telefon Librem 5 USA. Jedná se o telefon Librem 5 vyráběný v USA. Předobjednat jej lze za 1 999 dolarů. Librem 5 lze předobjednat za 699 dolarů.
Příspěvek na blogu organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) informuje, že Certbot, tj. oficiální klient certifikační autority Let’s Encrypt, dospěl do nové stabilní verze 1.0. Oficiálně tak byla ukončena beta fáze jeho vývoje. Certbot byl představen v květnu 2016.
Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
Po více než roce od vydání verze 5 byla vydána nová verze 5.1 linuxové distribuce elementary OS (Wikipedie) vycházející z Ubuntu. Kódové jméno této nejnovější verze je Hera. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl vydán Mozilla Firefox 71.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Firefox pro Windows přináší Obraz v obraze aneb možnost sledování videa v samostatném okně. Ve verzi pro Linux se tato novinka objeví v lednu. Vylepšen byl správce hesel Lockwise. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
Byla vydána verze 11.0 italské linuxové distribuce CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) s kódovým názvem Wormhole. Jedná se o živou linuxovou distribuci zaměřenou na forenzní analýzu digitálních dat. Nejnovější CAINE vychází z Ubuntu 18.04 a přináší řadu nových nebo aktualizovaných softwarových nástrojů.
Po převzetí vývoje kancelářského balíku OpenOffice.org společností Oracle došlo k vytvoření jeho forku LibreOffice, o nějž se stará The Document Foundation, do které byl Oracle přizván, leč odmítl. Nyní Oracle chce předat vývoj OOo do rukou komunity a hodlá ukončit vývoj komerčních verzí, jelikož ztrácí proti LibreOffice. Blíže komentuje např. Ars Technica.
Tiskni
Sdílej:
Ne, to jako že fandím tomu, že společnost, která se izolovala od komunity zjistila, že bez komunity sama vývoj neutáhne a už po jedné verzi zaostává.Já bych to spíše viděl na to, že lidé kolem OpenOffice.org nedokázali přijít s nějakým plánem jak na tom vydělat, tudíž od toho společnost dává ruce pryč. Navíc Oracle začal pracovat na nějakém webovém cloud office, kam údajně alokuje i stávající OpenOffice vývojáře. Takže toto je jenom dokumentace stávajícího stavu.
Nemám to podložené žádnými statistikami, je to spíš takový trend co pozoruju u svého okolí.