Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdá se mi to, nebo vývoj VirtualBoxu od doby, kdy ho koupil Sun, postupuje mílovými kroky a pěknou rychlostí?
A dokonce už prý i vrátili repozitáře pro Ubuntu, hodní hoši : )
Už to umí síťový bridge stejně dobře jako VMware?
New Host Interface Networking implementations for Windows and Linux hosts with easier setup (replaces TUN/TAP on Linux and manual bridging on Windows)
evidentne tam nejaka zmena je, ale vyzkouseni si bude muset pockat az to bude v portage. Mimochodem nastavit bridge pres TUN nebyl az takovy problem
No možná jsem ve VMware něco nepochopil. Ale, když jsem chtěl udělat firewall na hlavním stroji pro všechny hostované stroje, tak jsem musel přesměrovat eth0 na linuxový bridge (dále br0) a pak jsem vmware řekl, že má přistupovat na net přes br0. No a pak mě čekal konglomerát iptables a ebtables pro br0 a eth0. Fakt vopruz. Ale možná v té komerční verzi je to uděláno lépe - nevím. Nebo jsem na to šel zbytečně složitě.
Jo a instalovat firewall na 2000 asi jde, ale nemám vyzkoušený vhodný software, takže jsem původně myslel, že bude lepší to realizovat na to hlavním linuxovém stroji.
Výborně, zrovna před pár dny jsem VB zkoušel a absence VT-x na Mac OS X mě zarazila (v GUI to bylo, ale zapnout to nešlo). Také mě tedy překvapila nepodpora 64bitového guest OS na Core 2 Duo a Mac OS X Leopard.
(Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že zprávička je správně, protože „host“ je (snad!) myšlen v českém smyslu.)
souhlasim prvni formulace byla(mozna - necetl jsem) nestastna, ale v tomhle pripade bych nechal v pozadi to ze "jsme cesi" opravdu chceme mit jinou terminologii nez zbytek sveta? viz notebook - laptop.
DOktori maj latinu, proc nemuzem mi mit odborny jazyk(klidne ta AN s danymi terminy) ktery odlisi laika od odbornika?
Neexistuje nějaký Web/nástroj kde by se podobné výsledky technických překladů uchovávaly? Dost často se zde v diskusích objevují docela pěkné výsledky, který by mě ani při nejmenším nenapadly a zvlášť při překladu různých nástrojů by se takové vyhledávání mohlo hodit a hledat to tady po diskusích není moc ono. Při překladu každá rada drahá.
No právě. Co projekt, to vlastní slovník.
Že bych vyrobil český compendium balíček pro Translation project, abychom nebyli pozadu :)
Jestli vás to tak žere, tak cat | sort | uniq je váš kamarád a můžete udělat společný slovník. Ale asi vás pak sežerou jednotlivý projekty, protože mezi sebou vedou nesmiřitelnou terminologickou válku.
Že bych vyrobil český compendium balíček pro Translation project, abychom nebyli pozadu
Konečně dobrý nápad.
Ale asi vás pak sežerou jednotlivý projekty, protože mezi sebou vedou nesmiřitelnou terminologickou válku.
A z výsledků války se vezme to nejlepší a standardizuje…jak by byl svět nádherný.
No ale nakej zazracnej vykon to teda nema... Counter-Strike neda ani 10 fps. Nebo mam neco spatne?
Aha, zkousel jsem to vcera hneda po instalaci, asi byl spatne zavedenej nakej modul. Dneska, po restartu, to dava asi 15 fps. Hrat se to neda, ale uz se na to aspon da koukat. Wine je s 60 fps asi prece jen vhodnejsi herni platformou
Na to, ze je to prvni a hlavne experimentalni podpora, jsem nadsenej. Ze to vubec jde spustit! Treba se to zlepsi, mne ta myslenka obcasnych 3D her, ktery pod wine nebezi, pripada docela lakava.
No a jak je natom s KVM, dava alespon podobny vykon, nebo emuluje cely CPU.
KVM bezi na realnem CPU(neemuluje instrukce) a tudiz je zpomaleni minimalni.
v některých situacích je totiž hardwarová virtualizace pomalejší než softwarová virtualizace implementovaná ve VirtualBoxuJo, to určitě. Možná v případě, že v kvm je něco zatím nedotažené...
Pro zmírnění, předpokládám, umí nejnovější procesory nested paging/EPT, že?
KVM bezi na realnem CPU(neemuluje instrukce) a tudiz je zpomaleni minimalni.Opravdu je minimalni? Tuhle informaci mate z testovani nebo jen z marketingovych materialu?
Ta 3D podpora je skutečné FAKE
Já v tom programu nespustim ani jednu 3D hru či aplikaci a už jsem zkoušel úplně vše nechápu, jak to muže někomu fungovat jak má...
http://www.youtube.com/watch?v=XiZyigv_aRc
Toto video je jasným důkazem, že by 3D podpora měl fungovat, ale vůbec nefunguje nevíte někdo co stím?
Tiskni
Sdílej: