abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:22 | IT novinky

    Evropský parlament dnes přijal směrnici týkající se tzv. práva spotřebitele na opravu. Poslanci ji podpořili 584 hlasy (3 bylo proti a 14 se zdrželo hlasování). Směrnice ujasňuje povinnosti výrobců opravovat zboží a motivovat spotřebitele k tomu, aby si výrobky nechávali opravit a prodloužili tak jejich životnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.4. 16:11 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 40. Přehled novinek ve Fedora Workstation 40 a Fedora KDE 40 na stránkách Fedora Magazinu. Současně byl oznámen notebook Slimbook Fedora 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    23.4. 13:44 | Upozornění

    ČTK (Česká tisková kancelář) upozorňuje (X), že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce. Jde o text s titulkem „BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho“ a o údajné mimořádné prohlášení ministra Lipavského k témuž. Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 725 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.5.2003 17:33 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše linux podpora AGP
    >Jo a jinak RedHat ani Mandrake zrovna rychlosti neoplyvaji..ten Slack uz je na tom mnohem lip.. Zrovna jedu na Slacku 9.0 :-) S tou Mozillou když nezapnu ve Windows ten Qiucklaunch nebo jak se to jmenuje, tak by na tom snad měla být stejně jako Linuxová verze, ne? Bohužel ale zdaleka není. Jak jsem říkal, v Linuxu je všechno pomalejší, i když se jedná o stejný program s převážně stejným zdrojovým kódem. Jak start aplikace, tak třeba rychlost otvírání nových oken, překreslování při posunu lišt apod. (před pár měsíci jsem byl naprosto šokován když jsem viděl jak stejná verze Mozilly na Windows na stejném počítači byla ve Windows asi 100x rychlejší při vykreslování obsahu okna poštovního klienta, když jsem pohyboval tím předělem mezi panely). A jak říkám, tak je to se vším - čtete-li nějaké diskuse na internetu, nelze si toho nevšimnout. Lidi už prostě berou jako samozřejmost že OO na Windows startuje 30 sekund a na Linuxu 50. Že otevření nového okna ve stejném programu ve Windows trvá 0,0 sekund a v Linuxu 1,5 sekundy, nikdo se nad tím moc nepozastavuje... Já sice nejsem odborník na tyhle věci, ale docela mě to zajímá a rád o tom čtu - nedávno jsem například četl zajímavý minirozbor jednoho programátora který vyvrací tahle častá tvrzení o přednatažených knihovnách ve Windows. Srovnával starty aplikací v Linuxu (www prohlížeče nebo správce souborů) se startem Exploreru ve Windows (což jak jistě všichni vědí je bohužel strašný rozdíl). Zkoumal dost podrobně jak to Microsoft dělá že jeho software startuje tak rychle (nějakým sledováním volání funkcí či co) a došel k závěru že prostě ten Explorer startuje tak rychle protože je dobře napsaný, ne že by měl ty knihovny přednatažené (což dokázal i spuštěním ve Wine, které bylo stále velmi rychlé, i když tam nemá šanci mít nic preloadované, na rozdíl od nativních Linuxových programů, které startují mnohem pomaleji než ten Explorer ve Wine). Prostě Microsoft umí psát velmi rychlý, efektivní kód. V tom to asi je, i když mě to netěší. Linux má v tomto řadu hendikepů, možná i ty spousty nadbytečných a složitých vrstev jak někdo říkal, autoři KDE se vymlouvají na pomalý kompilátor, autoři kompilátoru zas na něco jiného a všichni společně pak na archaicky monstrózní Xka, ovšem obhájci XFree zase viní autory grafických knihoven a aplikací (nevyužívání hardwarových vymožeností grafických karet, zbytečné tisícinásobné překreslování celého okna atd.)... Občas používám i Windows a ta jejich rychlost mě trochu děsí. A nejen rychlost, ale i ta hladkost běhu - žádné zadrhávání myši a podobné nešvary Unixu. Navíc vytížení procesoru je ve Windows permanentě nižší takřka u všech operací v grafickém prostředí, jako je pohyb myši, přesuv oken... V Linuxu mě leckdy desktopové prostředí žere značnou část výkonu jen tím že prostě je. Nic nedělá, stojí, a procesor je na 20-30%.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.