abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    9.9.2003 11:25 Martin Slouf | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Jak vytvřit bootovací CD nebo FDD
    Jak vytvorit bootovaci CD netusim, nikdy sem to nedelal (typuju ale, ze kdyz si projdes HOWTO, tak to tam bude). Ve vetsine distribuci je nejaky prikaz (debian mkboot, redhat mkbootdisk -- snad :-) ), ktery to zaridi. Vytvoreni vlastni bootovaci diskety neni zas tak slozity, ale ani zas tak snadny (delal jsem to mockrat) -- rozhodne nechybis, pokud si prectes Bootdisk-HOWTO. prinicp je asi takovyto (vice viz to HOWTO).
    1. musis si uvedomit, zda chces jenom disketu s jadrem (skutecne pouze bootuje), nebo disketu s jadrem a rootdiskem (bootovani + vlastni filesystem). jistym resenim je udelat diskety 2 (bootdisk + rootdisk), duvodem muze byt to, ze jadro vcetne souboroveho systemu se na 1 disketu nevejdou.
    2. rekneme, ze chces bootdisk i rootdisk (odtedka uz jenom br-disk) v jednom. predpokladejme, ze chces, aby byl br-disk po nabootovani jadra nacten do ramdisku. Vetsina jader ma nastaven ramdisk na 4M (dmesg | pager, hledej retezec "RAMDISK"), takze na disk muzes narvar teoreticky 4M dat (neni to zas tak moc) + jadro, coz v realu znamena tak 4M celkem vcetne jadra, ktere potom zbalis tak, ze se to vse vejde na 1.44M disketu.
    3. osobne bych si pripravil jadro + prazdny adresar, kam bych nakopiroval soubory, ktere chci na budoucim br-disku mit. nemusim dodavat, ze struktura adresaru by mela odpovidat beznemu root filesystemu (/etc, /lib, ...)
    4. nasladne musis vytvorit na disku soubor o veliksoti 4M, ktery pripojis jako filesystem s ext2 (podpora ext2 musi byt natvrdo v jadru zakompilovana), do tototo nyni jiz pripojeneho souboru prekopirujes obsah predem pripraveneho adresare, odpojis, soubor zabalis a zjistis, jestli se to vejde na disketu.
    5. zkopirujes pomoci dd na disketu.
    6. pomoci rdev (man rdev, zminovane HOWTO) nastavis prislusne parametry pro tebou vybrane jadro (nad kopii tveho jadra!). (=> tohle je celkem kripticka cast, viz HOWTO).
    Pokud o to fakt mas zajem, muzu to popsat podrobnejc, ale rozhodne postupuj takhle: 1) prikaz tve distribuce, 2) HOWTO, 3) ja :-) m.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.