abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.11.2004 11:32 Martin Čížek | skóre: 20 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: eth0 a kernel 2.6.9

    Reaguji na celý thread pod tímto příspěvkem. Pánové, nenechávejte se prosím unášet emocemi. Chápu Vaši spontánní reakci. Sám jsem při rozhovoru s jedním člověkem, zabývajícím se výzkumem sítí (jeho odborných znalostí si vážím) dostal na svou poznámku ve smyslu:
    Linux od verze 2.2 má nový síťový subsystém a primárním konfiguračním nástrojem je ip.
    reakci:
    Fakt? Doufám, že se to neprosadí.

    Ne vždy je první reakce, co Vás napadne, hodna písemného publikování. Obzvlášť na tomto serveru. Zkuste prosím nejprve přemýšlet, zda argumentace protistrany nedává smysl.

    K tomu výběru distribuce -- příklad, kdy zahrnutí ip má vliv na volbu: Potřebuji distribuci na router, který bude dělat policy routing a používat IP tunely. Najdu kandidáta, který má (může mít) nástroje na vše potřebné a odpovím si na otázky:

    1. Chci použít systém, kterým distribuce nastavuje síť? Ano, nechci znovu vytvářet něco, co existuje.
    2. Podporuje tento systém vše, co potřebuji, přímo? Ne. Musím tedy na něj navázat. (Pokud ano, mohu distribuci hned zvolit, ale u těchto pokročilejších věcí je to nepravděpodobné.)
    3. Spoléhá se distribuční systém nastavování sítě na ifconfig, route a arp? Ano. To je ale neslučitelné s tím, co chci provozovat. Zkusím tedy jiného kandidáta.

    PS. Též dělám linuxová školení a konfiguraci sítě předvádím s ifconfig, route, arp. Právě z důvodu kompatibility znalostí zákazníků se světem publikované dokumentace. Ale musím říci, že s ip by se vše vysvětlovalo mnohem lépe -- obzvášť ifconfig je dost nekoncepční.

    Shrnutí: Je to začarovaný kruh a výroky typu „Běžte s iproute2 do ...“ nikomu nepomohou. BTW iproute2 používáte, i když nepoužíváte ip a uvedený výrok vlastně znamená „Běžte se síťovým systémem Linuxu do ...“ Nepřilévejme olej do ohně.

    Kdyby dva z nás byli dvěma z nich, všichni z nás by mohli být všemi z nich.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.