abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.8.2005 04:33 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaká distribuce je vhodná na ADSL-ETHERNET-WIFI router ?
    Předem bych vás chtěl odradit od použití 486ky, jako router pro Wifi je to poměrně nevhodný. Dost wifi karet generuje hodně přerušení a tak pomalej procesor by tim byl zbytečně moc zaměstnanej (což se projeví v nižší propustnosti, laicky řečeno tim protáhnete míň megabitů za vteřinu. Doporučuju cokoliv lepšího, stačí i Pentium 75. Kromě toho některý wifi karty na 486kách vůbec nechoděj, protože potřebujou PCI sběrnici podle novější specifikace.

    Co se týká distribuce, tak na 800 MB vměstnáte cokoliv. Já osobně na svym serveru jsem celkem spokojenej s Fedorou Core 4. Dobře poslouží i Debian, hodně oblíbenej je i na můj vkus trošku masochistickej Slackware. A nebál bych se ani zatracovaný Mandrivy. Jejího předchůdce - Mandrake 10.1 - jsem na routeru provozoval asi dva roky bez sebemenšího problému, navíc Mandriva má sadu poměrně dobrejch textovejch průvodců (aspoň teda Mandrake 10.1 je měl, snad to nevyndali), který vám pomůžou všechno nakonfigurovat (včetně některejch ADSL modemů), což může bejt pro začátek výhoda, pokud se to nehodláte při instalaci učit a strávit tak nad tim tři měsíce.

    Výběr distribuce neni až tak podstatnej, odlišnosti většinou panujou jen ve struktuře konfiguračních souborů a v práci s balíkama (pokud vynechám ty ideologický žvásty o tom, že máme komerční a nekomerční distribuce).

    O prehistorický distribuce jako Redhat se asi vůbec nestarejte, protože jejich použití nemá žádnej smysl. Některý distribuce na 486ce nefungujou (vida, další důvod, proč koupit Pentium)

    Co se týká FTP, SMTP a firewallu, tady i na root.cz najdete spoustu kvalitních článků, který instalaci a konfiguraci takovejch služeb řešej, navíc je samozřejmě k dispozici dokumentace jednotlivejch programů.

    Úpravu rychlosti pro jednotlivý uživatele je možný řešit třeba přes HTB (viz články na root.cz), ale to už je o poznání složitější téma a doporučoval bych to nechat na konec, až bude vyřešený všechno ostatní, protože samotný studium nejzákladnějších principů HTB je u většiny jedinců záležitost několika dnů (je to poměrně těžký pochopit a někdo ani po třech dnech čtení dokumentace neni schopnej nic funkčního vytvořit).

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.