Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 04:48
Páni, kde já jsem tohle řekl? Nesnaž se mi nic podsouvat.Ok, v pohodě, jen jsem se zeptal...
Windows 7 používá průhlednost 100%-ní. Navíc pod takovými prvky rozmazává podklad. Výsledek je ten, že je fuk na jakém pozadí to je, nikdy to nebude ošklivé.Právě naopak. Vždycky to je ošklivé, protože to má vždycky rozmazanou vyblitou barvu, ať už je podklad jakýkoli. Ale jako je mi jasný, že tohle je subjektivní a každý to vidí jinak. Někomu se třeba tlustý rozmazaný panel a tlusté rozmazané okraje oken i líbí
Problém těch desktopů je ten, že ty hezké jsou velice sofistikované a podsouvat je uživatelům v masivech jako výchozí prostředí je nevhodné.Hm, částečně souhlasim, to ano. Nadruhou stranu by nějak mělo být možné vytvořit GUI hezké a zároveň snadno konfigurovatelné a použitelné. Nejvíc se tomu IMHO blíží Mac OS X. KDE, Gnome i Windows jsou na tom imho všechny stejně špatně...
Nemyslím, že by tom tak bylo. Odpovědí budiž počet uživatelů. Vzhled windows ač daleko obtížněji lze změnit. Ale ve svém okolí a zvláště u Windows 7 neznám zatím nikoho kdo by tu potřebu měl.Obtížná změna je s největší pravděpodobností důvod. Prostě se na to každej vykašle, protože to je moc složitý.
Proto má MS armádu grafiků, provádí testy daleko za hranicemi možností linuxových výbojářů. To je kámen úrazu.Můžete mi prosímvás vysvětlit, co na konceptu "vezmu plochu s jednolitou barvou, zprůhledním, rozmažu" může řešit "armáda grafiků" a "pečlivé testování" ???
Linux Mint například má ikony robené za krále klacka.Nevím, jaké ikony obsahuje by-default Linux Mint, ale Windows 7, ač všeobecné ikony (počítač, média) má relativně hezké, ikony v panelu/v trayi jsou příšerné. Mrňavé, tvar nehezký, nečitelné...
Obtížná změna je s největší pravděpodobností důvod. Prostě se na to každej vykašle, protože to je moc složitý.Proto se taky svého okolí ptám. Opravdu z nich nikdo tu potřebu nemá. naprosto mu stačí možnost měnit zabarvení a míru průsvitnosti. Průsvitné to totiž mít nemusí, ale to jistě víš.
Můžete mi prosímvás vysvětlit, co na konceptu "vezmu plochu s jednolitou barvou, zprůhledním, rozmažu" může řešit "armáda grafiků" a "pečlivé testování" ??? Vždyť ve photoshopu to je pro zkušeného hotové za pár sekund... Nesrandujte...To je samozřejmě možné říci o všem. Copak vám jde o složitost provedení? To je dle mého špatný přístup.
Nevím, jaké ikony obsahuje by-default Linux Mint, ale Windows 7, ač všeobecné ikony (počítač, média) má relativně hezké, ikony v panelu/v trayi jsou příšerné. Mrňavé, tvar nehezký, nečitelné...Strašlivé :). Jinak ano, mě sice vyhovují, já jsem však příliš nezajímavý vzorek. Na druhou stranu se nikde nelepí, jsou pěkně srovnané, výchozí dodržují styl barevnosti. Jinak příkládám svůj windows. Ano, je to standard. Jen tak pro ukázku.
Proto se taky svého okolí ptám. Opravdu z nich nikdo tu potřebu nemá. naprosto mu stačí možnost měnit zabarvení a míru průsvitnosti. Průsvitné to totiž mít nemusí, ale to jistě víš.Nepřijde mi, že by z toho něco plynulo o pěknosti toho designu.
To je samozřejmě možné říci o všem. Copak vám jde o složitost provedení? To je dle mého špatný přístup.Ne, to byla jen poznámka k tomu, jak má MS hezčí design, protože má armádu grafiků.
Jinak příkládám svůj windows. Ano, je to standard. Jen tak pro ukázku.Já vim jak to vypadá... mám W7 na druhým PC. Zkrátka nic extra...
Nepřijde mi, že by z toho něco plynulo o pěknosti toho designu.Líbivost je jen jeden z aspektů. Také ten že mě přítomnost tohoto typu designu nepřekáží a nenutí mě soustředit se na něj.
Ne, to byla jen poznámka k tomu, jak má MS hezčí design, protože má armádu grafiků.Ani to jsem neřekl. Když to tak budu brát, tak ani MAC nevypadá nijak působivě. Zkrátka samý šedivý přechod.
A dále jsem chtěl říct, že když design GUI vyřešíš stylem "průhlednost všude", tak se ani moc o žádném designu mluvit nedá, protože kromě "průhlednost je super" nebosahuje žádné nápady.Dodržuje určitý koncept, je na tom něco zlého? KDE je opravu splácaný nesmysl. Například http://www.kde.org/workspaces/plasmadesktop/screenshots/install_widgets.png . Dolní část okna obsahuje pár ovládacích prvků. O nějakém zarovnání nemůže být řeč. Šipka u selectu vypláclá. Velikost jednou taková podruhé taková. Stíny u obrázků pořádně nefungují, jednou je tak, podruhé tak. Tlačítko install vykazuje protosr na pravé straně, ale k čemu? vypadá to docela blbě. Tlačítka v horní liště nalepená na vršku. jedno tlačítko jak tak koukám obsahuje záři a to jak vnější, tak i vnitřní, přechod a nějaký maskovaný rámeček. To mi přijde jako by se KDE grafik právě naučil používat styly. Musel tam všechno narvat jen aby ukázal že to umí. Ostatně takové je celé KDE. "Hele vole čum co jsem se naučil!" :) "Umím udělat aby to zářilo, co na tom, že to nesedí, co na tom, že o mřížce nic nevím." Legrační.
Dodržuje určitý koncept, je na tom něco zlého?Dodržuje určitý koncept? Tak si ve windows 7 vyvolejte pop-up menu na hlavním panelu, na ploše a třeba v officech - každý pes, jiná ves
KDE je opravu splácaný nesmysl.S tím já naprosto souhlasim.
Dodržuje určitý koncept? Tak si ve windows 7 vyvolejte pop-up menu na hlavním panelu, na ploše a třeba v officech - každý pes, jiná ves.Nevím, zda dobře rozumím. Popup okna napříč celým systémem mají skleněnou dekoraci. Kontextové nabídky jsou pak také stejné.
Možná by nebylo od věci, kdybyste na všechny systémy používal jeden metrTo dělám, proto mám sestaven pomyslný žebříček (ač to nedělám rád), kde mi linuxové distribuce bohužel vycházejí nejhůře. Kdybych používal na každý systém "metr" odlišný, snažil bych se přidat linuxu. To mi věřte. Neříkám, že mě nějak zajímá jeho filosofie. Ani idealismus. Líbí se mi však jeho snaha prodrat se.
Inu, mnoho lidí si myslí, že "jak to vypadá v (K)Ubuntu, takové to je" a vyvozují z toho obecné závěry.
Moje KDE kupříkladu vypadá nádherně, fonty hladké jako dětská prdýlka (a to používám skoro všude font Ubuntu), ikony drží jako přibité. A nepotřeboval jsem k tomu o moc víc, než podle svého vkusu nastavit Písma v systemsettings.
Výchozí nastavení v (K)Ubuntu o KDE nevypovídá vůbec nic.
Musím říct, že KDE v nové verzi mi přijde až úchylně ošklivé.Aby ses zde nebil sám jak partyzán, tak ti řeknu, že s tebou naprosto souhlasím. A nejsem sám. Když se kamarádovi podělal počítač a nebylo možné už nainstalovat 64bitový Arch s KDE3, který již dlouho používal, nainstaloval jsem mu KDE4. Od té doby mi začal spílat a do měsíce si to sám celé přeinstaloval na Ubuntu (s Gnome). U brášky jsem si vyhradil kousek disku, na který jsem nacpal také Arch s KDE3 a udělal mu tam také účet. Během krátké doby už spouštěl Windows jen na hry, jinak zůstával pořád v Linuxu. Dost dlouho. Poté, co jsem mu to nechal upgradovat na KDE4 se slovy „Sice to vypadá odporně, ale spousta lidí si to chválí a nebudeš mít problém s updatem systému“, to vydržel asi 14 dní, pak přestal Linux používat a vrátil se k Windows… Ale nikomu KDE4 neberu. Mně se hnusí vzhledem i rychlostí a spokojeně si používám KDE3.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.