Portál AbcLinuxu, 20. května 2022 01:09

Týden na ITBiz: Ani dvoufázové ověření už není zcela bezpečné

28. 11. 2021 | Redakce
Články - Týden na ITBiz: Ani dvoufázové ověření už není zcela bezpečné  

Jak z grafenu udělat izolant. Třetina zaměstnanců prý nedostala při přechodu na vzdálenou práci žádnou IT podporu ani školení. ERP páteří firemních procesů. Podnikové IT se stává službou – jako celek. Data ve vesmíru: Víc než jen raketová věda. Ani dvoufázové ověření už není zcela bezpečné. Jaké technologické trendy předpovídá Veeam pro rok 2022?

Jak z grafenu udělat izolant

Jednou ze speciálních vlastní grafenu je to, že elektrony se v něm navzájem ovlivňují; dalo by se říci, že se chovají jako jeden celek. Speciálně to platí pro dvouvrstvý grafen, jehož obě vrstvy jsou vůči sobě pootočené. Jedním z možných důsledků takových stavů je supravodivost.

Třetina zaměstnanců prý nedostala při přechodu na vzdálenou práci žádnou IT podporu ani školení

Podle studie společnosti Sophos pracuje necelá polovina (47 %) zaměstnanců v České republice stále z domova, a to buď zcela, nebo v hybridním modelu. Při přechodu na vzdálenou práci nedostala třetina zaměstnanců žádnou IT podporu ani školení v oblasti kybernetické bezpečnosti. Méně než třetině (31 %) se naopak dostalo obojího. Výrazně častěji svým zaměstnancům poskytují IT podporu a školení velké společnosti, přičemž větší pozornost věnují i řízení přístupu zaměstnanců k datům.

ERP páteří firemních procesů (Helios)

Společnost Balóny Kubíček je po světě známá svou vlastní polyesterovou textilií, ze které šije své balóny, a která má ve světě unikátní vlastnosti. I díky ní patří mezi tři největší výrobce horkovzdušných balónů na světě. Od prvního balónu ke světové špičce to zabralo desítky let. V cestě za úspěchem firmě pomohly i další české firmy, včetně ryze českého informačního systému Helios.

Podnikové IT se stává službou – jako celek (Pure Storage)

Aktuálně probíhající změny podnikového IT nesouvisejí pouze se samotným cloudem. Otázkou je i to, jakou úlohu zde budou hrát další související technologie, například řízené služby nebo kontejnery a systémy pro jejich správu. O tom, co z probíhajících trendů vyplývá pro ředitele IT ve firmách a co pro dodavatele a prodejce softwaru, jsme si povídali s Jacobem Ringlerem, šéfem R&D centra poskytovatele datových úložišť Pure Storage.

Data ve vesmíru: Víc než jen raketová věda (Western Digital)

Pro inženýry a vědce, kteří navrhují satelity a jiné kosmické lodě, je často nejvýznamnějším úkolem po přežití startu „udržet je v provozu co nejdéle“. Western Digital v této souvislosti uvádí, že je dnes jedinou společností, která nabízí hardwarovou ochranu vestavěné paměti SRAM proti bitovému převrácení pro paměti typu e.MMC i UFS.

Ani dvoufázové ověření už není zcela bezpečné (Soitron)

Je dobře známo, že pro bezpečný přístup k on-line službám už dlouhou dobu nestačí používat jen uživatelská jména a hesla. Proto se používá další úroveň zabezpečení, a sice vícefázové ověřování (autentizace), které se stalo v mnoha případech nutností.

Jaké technologické trendy předpovídá Veeam pro rok 2022?

Danny Allan, uznávaný odborník na správu dat, CTO a senior vice prezident pro produktovou strategii ve společnosti Veeam Software, která je celosvětovým lídrem v zálohovacích řešeních umožňujících Cloud Data Management, předpovídá šest hlavních technologických trendů, které lze očekávat v roce 2022.

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ITBiz: Edge systémy vyžadují stále vyšší výkon
Týden na ScienceMag.cz: V meteoritech našli i zbývající dvě nukleové báze
Týden na ITBiz: Excitony mohou proudit materiálem i při pokojové teplotě
Týden na ScienceMag.cz: Proč ve vesmíru hledat hlavně technosignatury
Týden na ITBiz: Válka ukrojí z evropského trhu ICT skoro 2 %

Diskuse k tomuto článku

29.11.2021 12:54 bitflip kurva
Rozbalit Rozbalit vše Re: Týden na ITBiz: Ani dvoufázové ověření už není zcela bezpečné
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jéje.. Bitové převracení goes brrr... Dokud se markeťáci nenaučí mluvit česky, tak si od nich nikdo nic nekoupí... :)

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.