Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 08:29
Patří datová centra do vesmíru? Acer představuje nové notebooky Swift Copilot+ s procesory Intel Core Ultra (Series 2). Kam míří automatizace sítí. Školy a univerzity stále více doplácejí na zanedbávání zranitelností. Kvantové počítače spolupracují s magnony.
Když se uvažuje o elektrárnách na oběžné dráze, proč by se do vesmíru nemohla přesouvat i datová centra? Plán přitom zdaleka není sci-fi – alespoň v tom smyslu, že by mohl být realizován relativně brzy. Prý.
Nejnovější notebooky Acer Swift Copilot+ PC s procesory Intel Core Ultra (Series 2) jsou vybaveny novými funkcemi pro dosažení výkonu s umělou inteligencí díky integraci NPU přispívajícímu k výkonu AI až 48 TOPS.
Počty kyberútoků neklesají a útočníci jsou stále vynalézavější. Oběti těchto útoků bohužel často útočníkům jdou naproti a to tím, že své počítačové sítě spravují a nastavují manuálně.
Školy a univerzity jsou stále jedním z hlavních cílů kybernetických útoků, včetně ransomwaru. Podle výroční zprávy společnosti Sophos se navzdory poklesu počtu útoků zvýšily náklady spojené s jejich odražením a obnovou. Sophos je celosvětový lídr v oblasti inovativních bezpečnostních řešení, která zabraňují kybernetickým útokům.
Výzkumný tým z Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf (HZDR) navrhl nový přístup k přenosu informace v kvantových počítačích. S qubity se zde manipuluje pomocí magnonů. tj. excitací v magnetickém materiálu (kvazičástic).
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.