lilypond 1.5.58 - en to cs translation catalogue (290 entries)

en: Invoking LaTeX failed.
cs: Spuštění LaTeXu selhalo

en: This is the error log:
cs: Toto je záznam chyb:

en: Running %s...
cs: Běží %s...

en: Distributed under terms of the GNU General Public License.  It comes with NO WARRANTY.
cs: Distribuováno ve znění licence GNU General Public License. Program je nabízen BEZ jakékoliv ZÁRUKY

en: warning:
cs: varování:

en: error:
cs: chyba:

en: Exiting ...
cs: Končím ...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR

en: Options:
cs: Přepínače:

en: Report bugs to %s
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese %s (pouze anglicky),
    připomínky k překladu zasílejte na <cs@li.org> (česky).

en: Invoking `%s'
cs: Vyvolávám `%s'

en: command exited with value %d
cs: příkaz skončil s návratovou hodnotou %d

en: (ignored)
cs: (ignorováno)

en: Cleaning %s...
cs: Odstraňuji %s...

en: Run LilyPond using LaTeX for titling
cs: Spouští LilyPond a vypomáhá si LaTeXem pro titulky

en: write Makefile dependencies for every input file
cs: zapisuje závislosti Makefile pro všechny vstupní soubory

en: this help
cs: tato nápověda

en: DIR
cs: ADRESÁŘ

en: add DIR to LilyPond's search path
cs: přidává ADRESÁŘ do vyhledávací cesty LilyPondu

en: don't run LilyPond
cs: nespouští LilyPond

en: produce MIDI output only
cs: vytváří pouze MIDI výstup

en: FILE
cs: SOUBOR

en: write ouput to FILE
cs: zapisuje výstup do SOUBORu

en: find pfa fonts used in FILE
cs: vyhledává pfa fonty používané v SOUBORu

en: set the resolution of the preview to RES
cs: nastavuje rozlišení náhledu na RES

en: generate PostScript output
cs: vytváří PostScriptový výstup

en: use pdflatex to generate a PDF output
cs: použije pdflatex pro vygenerování PDF výstupu

en: make a picture of the first system
cs: vytvoří obrázek prvního systému

en: KEY=VAL
cs: KLÍČ=HODN

en: change global setting KEY to VAL
cs: změní globální nastavení KLÍČe na HODN

en: verbose
cs: vypisuje více informací

en: print version number
cs: vypisuje číslo verze

en: show warranty and copyright
cs: vypisuje záruku a copyright

en: LilyPond crashed (signal %d).
cs: LilyPond havaroval (signal %d)

en: Please submit a bug report to bug-lilypond@gnu.org
cs: Prosím, zašlete hlášení o chybě na adresu bug-lilypond@gnu.org

en: LilyPond failed on an input file (exit status %d).
cs: LilyPond selhal u vstupního souboru (návratová hodnota %d).

en: Trying to salvage the rest.
cs: Pokouším se zachránit zbytek.

en: Analyzing %s...
cs: Analyzuji %s...

en: LaTeX failed on the output file.
cs: LaTeX selhal u výstupního souboru.

en: The error log is as follows:
cs: Hlášení chyby je takovéto:

en: not a PostScript file: `%s'
cs: `%s' není PostScriptovým souborem

en: getopt says: `%s'
cs: getopt říká: `%s'

en: pseudo filter
cs: pseudofiltr

en: pseudo filter only for single input file
cs: pseudofiltr pouze pro jeden vstupní soubor

en: filename should not contain spaces: `%s'
cs: jméno souboru by nemělo obsahovat mezery: `%s'

en: dependencies output to `%s'...
cs: závislosti se zapisují do `%s'...

en: can't find file: `%s'
cs: nelze nalézt soubor: `%s'

en: %s output to `%s'...
cs: výstup %s se zapisuje do `%s'...

en: Convert MIDI to LilyPond source
cs: Převádí MIDI na zdrojový text pro LilyPond

en: print absolute pitches
cs: vypisuje absolutní výšky

en: DUR
cs: DÉLKA

en: quantise note durations on DUR
cs: zarovnává délky not na násobky DÉLKY

en: print explicit durations
cs: vypíše explicitní délky

en: ALT[:MINOR]
cs: ZMĚNA[:MOLL]

en: set key: ALT=+sharps|-flats; MINOR=1
cs: nastaví stupnici: ZMĚNA=+křížky|-béčka; MOLL=1

en: quantise note starts on DUR
cs: zarovnaná nota začíná na DÉLCE

en: DUR*NUM/DEN
cs: DÉLKA*ČÍSLO/DĚLITEL

en: allow tuplet durations DUR*NUM/DEN
cs: povolí triolové (kvartolové, ...) délky DÉLKA*ČÍSLO/DĚLITEL

en: treat every text as a lyric
cs: zpracuje každý text jako slova písně

en: Example:
cs: Příklad:

en: no files specified on command line.
cs: na příkazové řádce nebyly zadány žádné soubory.

en: Convert mup to LilyPond source
cs: Převede soubor mup na zdrojový text LilyPondu

en: define macro NAME [optional expansion EXP]
cs: definuje makro JMÉNO [volitelná přípona PŘÍP]

en: write output to FILE
cs: zapiš výstup do SOUBORu

en: only pre-process
cs: pouze předzpracuje (pre-process)

en: no such context: %s
cs: neexistující kontext: %s

en: Processing `%s'...
cs: Zpracovávám `%s'...

en: Writing `%s'...
cs: Zapisuji `%s'...

en: Fetch and rebuild from latest source package
cs: Stáhuje a znovu sestavuje z nejnovějších zdrojových textů

en: unpack and build in DIR [%s]
cs: rozbaluje a sestavuje v ADRESÁŘi [%s]

en: execute COMMAND, subtitute:
cs: vykonává PŘÍKAZ, nahraď:

en: %b: build root
cs: %b: sestav kořenový adresář

en: %n: package name
cs: %n: jméno balíčku

en: %r: release directory
cs: %r: adresář pro výstupní verzi

en: %t: tarball
cs: %t: tarball (tar.gz)

en: %v: package version
cs: %v: verze balíčku

en: keep all output, and name the directory %s
cs: ponechá všechny výstupy a pojmenuje adresář %s

en: upon failure notify EMAIL[,EMAIL]
cs: při chybě informujte EMAIL[,EMAIL]

en: remove previous build
cs: odstraní soubory z předchozího sestavení

en: fetch and build URL [%s]
cs: stáhne a sestaví URL [%s]

en: Listing `%s'...
cs: Prohledávám `%s'...

en: latest is: %s
cs: nejnovější je: %s

en: relax, %s is up to date
cs: uvolněte se, %s je aktuální

en: Fetching `%s'...
cs: Stahuje se `%s'...

en: Building `%s'...
cs: Sestavuje se `%s'...

en: option `%s' requires an argument
cs: volba `%s' vyžaduje argument

en: option `%s' doesn't allow an argument
cs: volba `%s' nemá argumenty

en: unrecognized option: `%s'
cs: neznámá volba: `%s'

en: invalid argument `%s' to option `%s'
cs: neplatný argument `%s' pro volbu `%s'

en: accidental `%s' not found
cs: Posuvka `%s' nebyla nalezena

en: Symbol is not a parent context: %s. Ignored
cs: Symbol není otcovským kontextem: %s. Ignorováno

en: can't find character number: %d
cs: nelze nalézt znak číslo: %d

en: can't find character called: `%s'
cs: nelze nalézt znak nazvaný: `%s'

en: Error parsing AFM file: `%s'
cs: Chyba při zpracování AFM souboru: `%s'

en: checksum mismatch for font file: `%s'
cs: Chyba kontrolního součtu pro soubor fontu: `%s'

en: does not match: `%s'
cs: nesouhlasí: `%s'

en:  Rebuild all .afm files, and remove all .pk and .tfm files.  Rerun with -V to show font paths.
cs:  Znovu sestavte všechny .afm soubory a odstraňte všechny .pk a .tfm soubory. Spusťte znovu s parametrem -V k výpisu cest k souborům fontů.

en: can't find font: `%s'
cs: nelze nalézt font: `%s'

en: Loading default font
cs: Nahrávám implicitní font

en: can't find default font: `%s'
cs: nelze nalézt implicitní font: `%s'

en: (search path: `%s')
cs: (vyhledávací cesta: `%s')

en: Giving up
cs: Vzdávám

en: Can't switch translators, I'm there already
cs: Nelze přepnout překladače. Již jsem tam.

en: barcheck failed at: %s
cs: kontrola taktových čar selhala na: %s

en: beam has less than two visible stems
cs: trámec má méně než dvě viditelné nožky

en: Beam has less than two stems. Removing beam.
cs: Trámec má méně než dvě nožky. Odstraňuji jej.

en: Not sure that we can find a nice beam slope (no viable initial configuration found).
cs: Nejsem si jistý, že půjde nalézt pěkný sklon trámce (nebyla nalezena žádná životaschopná konfigurace).

en: already have a beam
cs: trámec již existuje

en: unterminated beam
cs: neukončený trámec

en: stem must have Rhythmic structure
cs: nožka musí mít strukturu Rhythmic

en: stem doesn't fit in beam
cs: nožka se nevejde pod trámec

en: beam was started here
cs: trámec byl začat zde

en: clef `%s' not found
cs: klíč `%s' nebyl nalezen

en: custos `%s' not found
cs: kustod `%s' nebyl nalezen

en: can't find start of (de)crescendo
cs: nelze nalézt začátek (de)crescenda

en: already have a crescendo
cs: již má crescendo

en: already have a decrescendo
cs: již má decrescendo

en: unterminated (de)crescendo
cs: neukončené (de)crescendo

en: unterminated extender
cs: neukonené prodloužení

en: Nothing to connect extender to on the left.  Ignoring extender request.
cs: Prodloužení není vlevo k čemu připojit. Ignoruji požadavek na prodloužení

en: no one to print a repeat brace
cs: není nikdo, kdo by tiskl repetiční svorku

en: couldn't find any font satisfying
cs: nelze nalézt žádný vhodný font

en: Optimal demerits: %f
cs: Optimální penalty: %f

en: No feasible line breaking found
cs: Nebylo nalezeno vhodné místo pro řádkový zlom

note: Todo: do something sensible. The grob-pq-engraver is not water tight, and stuff like tupletSpannerDuration confuses it.
en: Skipped something?
    Grob %s ended before I expected it to end.
cs: Něco je přeskočeno?
    Grob %s skončil dříve, než bylo očekáváno.

en: unterminated hyphen
cs: neukončený spojovník

en: Nothing to connect hyphen to on the left.  Ignoring hyphen request.
cs: Vlevo není k čemu připojit spojovník. Ignoruji požadavek na spojovník.

en: can't change `%s' to `%s'
cs: nelze změnit `%s' na `%s'

note: We could change the current translator's id, but that would make errors hard to catch last->translator_id_string_  = get_change ()->change_to_id_string_;
en: I'm one myself
cs: Jsem pouze jediný

en: none of these in my family
cs: žádný z těchto neznám

en: invalid subtraction: not part of chord: %s
cs: neplatný odečet: není součástí akordu: %s

en: invalid inversion pitch: not part of chord: %s
cs: neplatný inverzní tón: není součástí akordu: %s

en: unterminated chord tremolo
cs: neukončené akordové tremolo

en: no one to print a tremolos
cs: není nikdo, kdo by tiskl tremola

en: non fatal error:
cs: nepříliš závažná chyba:

en: position unknown
cs: neznámá pozice

en: can't open file: `%s'
cs: nelze otevřít soubor: `%s'

en: Score contains errors; will not process it
cs: Partitura obsahuje chyby; nebude zpracována

en: Now processing: `%s'
cs: Nyní zpracovávám: `%s'

en: Conflicting key signatures found.
cs: Nalezeny konfliktní tóniny.

en: This was the other key definition.
cs: Toto byla jiná definice tóniny.

en: FIXME: key change merge
cs: FIXME: sloučení změn tóniny

en: Kpathsea couldn't find TFM file `%s'
cs: Kpathsea nemůže nalézt TFM soubor `%s'

en: no left bound
cs: chybí levá hranice

en: no right bound
cs: chybí pravá hranice

en: ligature may not contain rest; ignoring rest
cs: ligatura by neměla obsahovat pomlku; ignoruji pomlku

en: (load path: `%s')
cs: (nahrávací cesta: `%s')

en: Perhaps you made a typing error?
cs: Možná se stal překlep?

en: Doing assignment anyway.
cs: Přesto přiřazuji.

en: Type check for `%s' failed; value `%s' must be of type `%s'
cs: Kontrola typu `%s' selhala; hodnota `%s' musí být typu `%s'

en: round filled box horizontal extent smaller than blot; decreasing blot
cs: šířka boxu se zaokrouhlenými rohy je menší než průměr zaokrouhlení; snižuji zaokrouhlení

en: round filled box vertical extent smaller than blot; decreasing blot
cs: výška boxu se zaokrouhlenými rohy je menší než průměr zaokrouhlení; snižuji zaokrouhlení

en: lyrics found without any matching notehead
cs: nalezen text bez odpovídající notové hlavičky

en: Huh? Melismatic note found to have associated lyrics.
cs: Joj! Prodlužovací nota má přiřazen text.

en: EXPR
cs: VÝRAZ

en: set options, use -e '(ly-option-usage)' for help
cs: nastaví volby, použijte -e '(ly-option-usage)' pro nápovědu

note: another bug in option parser: --output=foe is taken as an abbreviation for --output-format
en: EXT
cs: PŘÍP

en: use output format EXT
cs: použije výstupní formát PŘÍP

en: FIELD
cs: POLE

en: write header field to BASENAME.FIELD
cs: zapísuje pole hlavičky do BASENAME.POLE

en: add DIR to search path
cs: přidává ADRESÁŘ do vyhledávací cesty

en: use FILE as init file
cs: používá SOUBOR jako inicializační soubor

en: prepend DIR to dependencies
cs: přidává ADRESÁŘ do závislostí

note: should audit again.
en: inhibit file output naming and exporting
cs: zakazuje pojmenovávání a export souborů

note: No version number or newline here. It confuses help2man.
en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]... SOUBOR...

en: Typeset music and or play MIDI from FILE
cs: Sází hudbu a/nebo přehrává MIDI ze SOUBORu

en: LilyPond is a music typesetter.  It produces beautiful sheet music
    using a high level description file as input.  LilyPond is part of 
    the GNU Project.
cs: LilyPond je program pro sazbu hudby. Vytváří krásnou archovou hudbu
    za použití vysokoúrovňového popisovacího souboru jako vstupu.
    LilyPond je součástí projektu GNU.

en: This is free software.  It is covered by the GNU General Public License,
    and you are welcome to change it and/or distribute copies of it under
    certain conditions.  Invoke as `%s --warranty' for more information.
cs: Toto je svobodný software. Je chráněn GNU General Public License 
    a vy jste vítáni k jeho změně a (nebo) šíření jeho kopií za dodržení
    určitých podmínek. Pro více informací spusťte program takto: `%s --warranty'.

en: GNU LilyPond -- The music typesetter
cs: GNU LilyPond -- Sazeč hudby

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License version 2
    as published by the Free Software Foundation.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License for more details.
    
        You should have received a copy (refer to the file COPYING) of the
    GNU General Public License along with this program; if not, write to
    the Free Software Foundation, Inc., 675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139,
    USA.
cs:     Tento program je svobodný software; můžete jej distribuovat a (nebo)
    modifikovat za dodržení podmínek daných GNU General Public License verze 2
    jak je zveřejněna nadací Free Software Foundation.
        Tento program je distribuován v naději, že bude užitečný,
    nicméně BEZ JAKÉKOLIV ZÁRUKY nebo VHODNOSTI PRO URČITÉ POUŽITÍ.Ohledně dalších detailů čtěte GNU General Public License
    
        S tímto programem byste měli obdržet kopii (viz soubor COPYING)
    GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište Free Software
    Foundation, Inc., 675 Mass Ave, Cambridge, MA 02139. USA

en: Mensural_ligature: thickness undefined on flexa %d; assuming 1.4
cs: Mensural_ligature: tloušťka není definována pro flexu %d; předpokládám 1.4

en: Mensural_ligature: delta-pitch undefined on flexa %d; assuming 0
cs: Mensural_ligature: rozdíl tónů (delta-pitch) není definována pro flexu %d; předpokládám 0

en: Mensural_ligature: flexa-width undefined on flexa %d; assuming 2.0
cs: Mensural_ligature: šířka flexy (flexa-width) není definována pro flexu %d; předpokládám 2.0

en: Mensural_ligature: unexpected case fall-through
cs: Mensural_ligature: neznámý případ

en: Menusral_ligature: (join_left == 0)
cs: Mensural_ligature: (join_left == 0)

en: unexpected case fall-through
cs: neznámý případ

en: ligature with less than 2 heads -> skipping
cs: ligatura s méně než dvěma hlavičkami -> vynechávám

en: can not determine pitch of ligature primitive -> skipping
cs: nelze určit výšku počátku ligatury -> vynechávám

en: prime interval within ligature -> skipping
cs: interval ligatury je prima -> vynechávám

en: mensural ligature: duration none of L, B, S -> skipping
cs: menzurální ligatura: délka není ani jedna z L, B, S -> vynechávám

en: no such instrument: `%s'
cs: takový nástroj neexistuje: `%s'

en: silly duration
cs: podivná délka

en: silly pitch
cs: podivná výška

en: Transposition by %s makes accidental larger than two
cs: Transpozice o %s vytváří více posuvek než dvě

en: can't find `%s' context
cs: nelze nalézt kontext `%s'

en: Identifier name is a keyword: `%s'
cs: Název identifikátoru je klíčové slovo: `%s'

en: error at EOF: %s
cs: chyba na konci souboru: %s

en: Parsing...
cs: Analyzuji...

en: Braces don't match
cs: Počet závorek nesouhlasí

en: Too many clashing notecolumns.  Ignoring them.
cs: Příliš mnoho kolizí notových sloupců. Ignoruji je.

en: note head `%s' not found
cs: notová hlavička `%s' nebyla nalezena

en: Junking request: `%s'
cs: Matoucí požadavek: `%s'

en: paper output to `%s'...
cs: tiskový výstup do `%s'...

en: , at
cs: , v

en: Preprocessing elements...
cs: Předzpracovávám prvky...

en: Outputting Score, defined at:
cs: Vypisuji partituru, definovanou v:

en: GUILE signaled an error for the expression begining here
cs: GUILE hlásí chybu ve výrazu, který začíná zde

note: We could change the current translator's id, but that would make errors hard to catch last->translator_id_string_  = get_change ()->change_to_id_string_;
en: I'm one myself: `%s'
cs: Jsem pouze jediný

en: none of these in my family: `%s'
cs: žádný z těchto neznám

en: Don't know how to handle a percent repeat of this length.
cs: Nevím, jak zpracovat procentové opakování této délky.

en: no one to print a percent
cs: není nikdo, kdo by tiskl procento

en: Track ...
cs: Stopa ...

en: Creator:
cs: Vytvořil:

en: at
cs: v

en: from musical definition: %s
cs: z hudební definice: %s

en: MIDI output to `%s'...
cs: MIDI výstup do `%s'...

en: unterminated phrasing slur
cs: neukončené frázovací legato

en: can't find start of phrasing slur
cs: nelze nalézt začátek frázovacího legata

en: can't find start of piano pedal: `%s'
cs: nelze nalézt začátek pedálu piana: `%s'

en: Pitch arguments out of range
cs: Výškové argumenty jsou mimo rozsah

en: undefined left_head
cs: nedefinované left_head

en: undefined right_head
cs: nedefinované right_head

en: junking lonely porrectus
cs: matoucí osamocený porrectus

en: porrectus style undefined; using mensural
cs: syyl porrectu není definován; používám mensural

en: ascending vaticana style porrectus
cs: vzestupný porrectus ve stylu vaticana

en: Not a grob name, `%s'.
cs: Není jménem grobu, `%s'.

en: rest `%s' not found,
cs: pomlka `%s' nebyla nalezena,

en: too many colliding rests
cs: příliš mnoho kolidujících pomlk

en: lilypond -e EXPR means:
cs: lilypond -e VÝRAZ znamená:

en:   Evalute the Scheme EXPR before parsing any .ly files.
cs:   Vyhodnotí VÝRAZ Scheme před zpracováním všech souborů .ly.

en:   Multiple -e options may be given, they will be evaluated sequentially.
cs:   Voleb -e může být zadáno více, budou vyhodnoceny postupně.

en:   The function ly-set-option allows for access to some internal variables.
cs:   Funkce ly-set-option dovoluje nastavovat některé interní proměnné.

en: Usage: lilypond -e "(ly-set-option SYMBOL VAL)"
cs: Použití: lilypond -e "(ly-set-option SYMBOL HODN)"

en: Where SYMBOL VAL pair is any of:
cs: Kde je dvojice SYMBOL HODN jedna z:

en: Unknown internal option!
cs: Neznámá interní volba!

en: Interpreting music...
cs: Interpretuji hudbu...

en: Need music in a score
cs: V partituře je třeba hudby

note: should we? hampers debugging.
en: Errors found/*, not processing score*/
cs: Nalezeny chyby/*, nezpracovávám partituru*/

en: elapsed time: %.2f seconds
cs: uplynulý čas: %.2f sekund

en: Fonts have not been installed properly.  Aborting
cs: Písma nebyla správně nainstalována. Končím

en: unbound spanner `%s'
cs: nepřichycené překlenutí `%s'

en: Don't know how to interpret articulation `%s'
cs: Nevím, jak interpretovat artikulační znaménko `%s'

note: this shouldn't happen, but let's continue anyway.
en: Separation_item:  I've been drinking too much
cs: Separation_item: Moc jsem pil

en: No spring between column %d and next one
cs: Chybí pružný výplněk mezi sloupcem %d a následujícím

en: Slur over rest?
cs: Ligaturu přes pomlku?

en: unterminated slur
cs: neukončená ligatura

note: How to shut up this warning, when Voice_devnull_engraver has eaten start request?
en: can't find start of slur
cs: nelze nalézt začátek ligatury

en: Huh?  Got %d, expected %d characters
cs: Joj! Obdrženo %d, očekáváno %d znaků

en: Global shortest duration is %s
cs: Celkově nejkratší délka je %s

en: staff symbol: indentation yields beyond end of line
cs: Symbol osnovy: odsazení vynáší za konec řádku

en: Weird stem size; check for narrow beams
cs: Podivná velikost nožky; zkontrolujte úzké trámce

en: flag `%s' not found
cs: praporek `%s' nebyl nalezen

en: flag stroke `%s' not found
cs: symbol praporku `%s' nebyl nalezen

en: tremolo duration is too long
cs: délka tremola je příliš velká

en: Adding note head to incompatible stem (type = %d)
cs: Přidávám hlavičku k nekompatibilní nožce (typ = %d)

en: can't create directory: `%s'
cs: nelze vytvořit adresář: `%s'

en: Error syncing file (disk full?)
cs: Chyba při synchronizaci souboru (disk je plný?)

en: Element count %d.
cs: Počet prvků je %d.

en: Calculating column positions...
cs: Počítám pozice sloupců...

en: Text_spanner too small
cs: Text_spanner je příliš malý

en: can't find start of text spanner
cs: nelze nalézt začátek textového překlenutí

en: already have a text spanner
cs: již obsahuje textové překlenutí

en: unterminated text spanner
cs: neukončené textové překlenutí

en: can't find ascii character: %d
cs: nelze nalézt ascii znak: %d

note: Not using ngettext's plural feature here, as this message is more of a programming error.
en: TFM header of `%s' has only %u word (s)
cs: TFM hlavička `%s' má pouze %u slov

en: %s: TFM file has %u parameters, which is more than the %u I can handle
cs: %s: TFM soubor má %u parametrů, což je více než %u, které lze obsloužit

en: lonely tie
cs: osamocená ligatura

en: No ties were created!
cs: Nebyly vyvořeny žádné ligatury!

en: no one to print a tuplet start bracket
cs: není kdo by vytiskl otevírací závorku pro triolu (kvartolu, ...)

note: If there is no such symbol, we default to the numbered style. (Here really with a warning!)
en: time signature symbol `%s' not found; reverting to numbered style
cs: symbol pro značení taktu `%s' nebyl nalezen; měním na značení číslicemi

en: unknown translator: `%s'
cs: neznámý překladač: `%s':

en: Program has no such type
cs: Program nemá takový typ

en: Already contains: `%s'
cs: Již obsahuje: `%s'

en: Not adding translator: `%s'
cs: Nepřidávám překladač: `%s'

en: can't find: `%s'
cs: nelze nalézt: `%s'

en: can't find or create `%s' called `%s'
cs: nelze nalézt nebo vytvořit `%s' nazvaný `%s'

en: can't find or create: `%s'
cs: nelze nalézt nebo vytvořit: `%s'

en: No volta spanner to end
cs: zde není repetice k ukončení

en: Already have a volta spanner.  Stopping that one prematurely.
cs: Již má repetici. Předčasně ji ukončuji.

en: Also have a stopped spanner.  Giving up.
cs: Také má právě ukončenou repetici. Vzdávám.

en: More alternatives than repeats.  Junking excess alternatives.
cs: Více alternativ než opakování. Zahazuji nadbytečné alternativy.

en: Second argument must be a symbol
cs: Druhý argument musí být symbol

en: Expecting string as script definition
cs: Očekáván řetězec jako definice skriptu

en: Can't specify direction for this request
cs: Nelze určit směr pro tento požadavek

en: Expecting musical-pitch value
cs: Očekávána hodnota musical-pitch

en: Must have duration object
cs: Musí mít objekt délka

en: Have to be in Lyric mode for lyrics
cs: Pro zápis textu musíte být v módu Lyric

en: not a duration: %d
cs: není délkou: %d

en: Have to be in Note mode for notes
cs: Pro zápis not musíte být v módu Note

en: Have to be in Chord mode for chords
cs: Pro zápis akordů musíte být v módu Chord

en: need integer number arg
cs: argument musí být celé číslo

en: Suspect duration found following this beam
cs: Byla očekávána délka následující za tímto trámcem

en: EOF found inside a comment
cs: uvnitř poznámky nalezen konec souboru

en: \maininput disallowed outside init files
cs: \maininput není povolen mimo inicializační soubory

en: wrong or undefined identifier: `%s'
cs: špatný nebo nedefinovaný identifikátor: `%s'

note: backup rule
en: Missing end quote
cs: Chybějící koncová uvozovka

note: backup rule
en: white expected
cs: očekávána mezera (whitespace)

en: Can't evaluate Scheme in safe mode
cs: Nelze vvyhodnotit Scheme v bezpečném módu

en: invalid character: `%c'
cs: neplatný znak: `%c'

en: unknown escaped string: `\%s'
cs: neznámá escape sekvence: `\%s'
