pcmanfm2 - en to cs translation catalogue (183 entries)

en: Lightweight file manager
    
    Developed by Hon Jen Yee (PCMan)
cs: Jednoduchý správce souborů
    
    Vyvinul Hon Jen Yee (PCMan)

en: Desktop Preferences
cs: Nastavení pracovní plochy

en: <b>Background</b>
cs: <b>Pozadí</b>

en: Wallpaper:
cs: Tapeta:

en: Please select an image file
cs: Vyberte soubor s obrázkem

en: Use the same wallpaper on all desktops
cs: Použít stejnou tapetu na všech plochách

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Wallpaper mode:
cs: Režim tapety:

en: Font of label text:
cs: Font popisku:

en: Color of label text:
cs: Barva popisku:

en: Color of shadow:
cs: Barva stínu:

en: Appearance
cs: Vzhled

en: <b>Show desktop icons</b>
cs: <b>Zobrazit ikony na ploše</b>

en: Show "My Documents" icon on desktop
cs: Zobrazit ikonu "Dokumenty" na ploše

en: Show "My Computer" icon on desktop
cs: Zobrazit ikonu "Můj počítač" na ploše

en: Show "Trash Bin" icon on desktop
cs: Zobrazit ikonu "Koš" na ploše

en: Show icons of volumes on desktop
cs: Zobraz ikony svazků na ploše

en: Desktop Icons
cs: Ikony na ploše

en: Show menus provided by window managers when desktop is clicked
cs: Zobrazit menu poskytované okenním managerem při kliknutí na plochu

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Fill with background color only
cs: Vyplnit pouze barvou pozadí

en: Stretch to fill the entire screen
cs: Roztáhnout na celou obrazovku

en: Stretch to fit the screen
cs: Přizpůsobit obrazovce

en: Center on the screen
cs: Na střed

en: Tile the image to fill the entire screen
cs: Vydlaždicovat na celou obrazovku

en: Opened in Current Tab
cs: Otevřít v současné kartě

en: Opened in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Opened in New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Preferences
cs: Nastavení

en: <b>Behavior</b>
cs: <b>Chování</b>

en: Open files with single click
cs: Otevírat soubory jedním kliknutím

en: Confirm before deleting files
cs: Potvrzovat mazání souborů

en: Move deleted files to "trash bin" instead of erasing from disk
cs: Přesouvat smazané soubory do "Koše" namísto smazání

en: Erase files on removable media instead of "trash bin" creation
cs: Smazat soubory na vyměnitelném médiu namísto vytvoření "Koše"

en: Confirm before moving files into "trash bin"
cs: Potvrdit před přesunutím souborů do "Koše"

en: Bookmarks:
cs: Záložky:

en: Default drop action:
cs: Výchozí akce pro upustění:

en: Unfold tab when files are dragged onto tab button
cs: Rozvinout karty, pokud jsou soubory přetáhnuty do tlačítka karty

en: <b>Default View</b>
cs: <b>Výchozí pohled</b>

en: View Mode:
cs: Režim zobrazení:

en: General
cs: Obecné

en: <b>Icons</b>
cs: <b>Ikony</b>

en: Size of small icons:
cs: Velikost malých ikon:

en: Size of big icons:
cs: Velikost velkých ikon:

en: Size of thumbnails:
cs: Velikost náhledů:

en: Size of side pane icons:
cs: Velikost ikon postranního panelu:

en: Show thumbnails of files
cs: Zobrazit náhledy souborů

en: Only show thumbnails for local files
cs: Zobrazovat náhledy jen místních souborů

en: Do not generate thumbnails for files exceeding this size:
cs: Negenerovat náhledy pro soubory přesahující tuto velikost:

en: <b>User Interface</b>
cs: <b>Uživatelské rozhraní</b>

en: Use SI decimal prefixes instead of IEC binary prefixes
cs: Používat SI decimální prefixy místo IEC binárních prefixů

en: Treat backup files as hidden
cs: Zacházet se záložními soubory jako se skrytými soubory

en: Display
cs: Zobrazit

en: Hide folder content border
cs: Skrýt okraj u adresářového okna

en: Hide side pane buttons
cs: Skrýt tlačítka postranního panelu

en: Hide 'Close tab' buttons
cs: Skrýt 'Zavřít kartu' tlačítka

en: Always show the tab bar
cs: Vždy zobrazovat lištu karet

en: <b>Directories Tree</b>
cs: <b>Strom adresářů </b>

en: Hide expander on empty or locked folder
cs: Skrýt expander na prázdné nebo zamčené složce

en: <b>Show in Places:</b>
cs: <b>Zobrazit v Místech:</b>

en: Home Directory
cs: Domovský adresář

en: Desktop Folder
cs: Složka plochy

en: Applications
cs: Aplikace

en: Trash bin
cs: Odpadkový koš

en: Layout
cs: Rozvržení

en: <b>Auto-mount</b>
cs: <b>Automatické připojení</b>

en: Mount mountable volumes automatically on program startup
cs: Připojit připojitelné svazky automaticky při startu programu

en: Mount removable media automatically when they are inserted
cs: Připojit odpojitelné médium automaticky při vložení

en: Show available options for removable media when they are inserted
cs: Zobrazit dostupné volby při vložení odpojitelného média

en: Open mounted removable media in new tab instead of new window
cs: Otevřít připojené připojitelné média v nové kartě namísto v novém okně

en: Close tab containing removable medium when it is unmounted
cs: Zavřít kartu obsahující připojitelné médium při jeho odpojení

en: Volume Management
cs: Správa svazků

en: <b>Programs</b>
cs: <b>Programy</b>

en: Terminal emulator:
cs: Emulátor terminálu:

en: Switch user command:
cs: Příkaz pro přepnutí uživatele:

en: Examples: "xterm -e %s" for terminal or "gksu %s" for switching user.
    %s = the command line you want to execute with terminal or su.
cs: Příklady: "xterm -e %s" pro terminál nebo "gksu %s" pro přepínání uživatele.
    %s = příkaz který chcete spouštět pomocí terminálu nebo su.

en: Archiver integration:
cs: Integrace archivátoru:

en: Use Application Startup Notify by default
cs: Použít Oznamování startu aplikace jako výchozí

en: If checked then use Startup Notify for application if another not stated explicitly.
    If unchecked then use Startup Notify only if that is defined for application.
cs: Je-li vybráno a není-li jinak výslovně uvedeno, použije se oznámení startu pro aplikace.
    Jinak se použije oznámení startu aplikace pouze pokud je pro aplikaci výslovně definováno.

en: Auto (move if on the same FS, copy otherwise)
cs: Automaticky (přesunout pokud jsou na stejném souborovém systému, jinak zkopírovat)

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Ask
cs: Ptát se

en: Icon View
cs: Ikonový pohled

en: Compact View
cs: Kompaktní pohled

en: Thumbnail View
cs: Pohled s náhledy

en: Detailed List View
cs: Detailní pohled

en: Removable medium is inserted
cs: Je vloženo odpojitelné médium

en: <b>Removable medium is inserted</b>
cs: <b>Je vloženo odpojitelné médium</b>

en: Type of medium:
cs: Typ média:

en: Detecting...
cs: Probíhá detekce...

en: Please select the action you want to perform:
cs: Vyberte požadovanou akci:

en: Removable Disk
cs: Odpojitelný disk

en: Open in File Manager
cs: Otevřít ve správci souborů

en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

en: _Sort Files
cs: _Řadit soubory

note: for popup menu
en: Create _New...
cs: Vytvořit _nový...

en: Folder
cs: Složka

en: Blank File
cs: Prázdný soubor

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: By _Name
cs: Podle _názvu

en: By _Modification Time
cs: Podle času z_měny

en: By _Size
cs: Podle veliko_sti

en: By File _Type
cs: Podle _typu souboru

en: Open in New Tab
cs: Otevřít v nové kartě

en: Open in New Window
cs: Otevřít v novém okně

en: Open in _Terminal
cs: Otevřít v _Terminálu

en: Stick to Current Position
cs: Přichytit k současné pozici

en: Snap to Grid
cs: Přichytit k mřížce

en: _File
cs: _Soubor

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: New _Tab
cs: Nová kar_ta

en: _Close Tab
cs: _Zavřít kartu

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: _Edit
cs: _Upravit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Create Symlink
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en: Move To...
cs: Přesunout do...

en: Copy To...
cs: Kopírovat do...

en: Invert Selection
cs: Invertovat výběr

en: _View
cs: _Zobrazit

en: Reload Folder
cs: Obnovit složku

en: Reload current folder
cs: Obnovit současnou složku

en: Side Pane
cs: Boční panel

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Go
cs: _Přejít

en: Previous Folder
cs: Předchozí složka

en: Next Folder
cs: Následující složka

en: Parent Folder
cs: Nadřazená složka

en: Go to parent Folder
cs: Přejít do nadřazené složky

en: Home Folder
cs: Domovská složka

en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: My Computer
cs: Můj počítač

en: Trash Can
cs: Koš

en: Network Drives
cs: Síťové jednotky

en: Installed Applications
cs: Nainstalované aplikace

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: Add To Bookmarks
cs: Přidat do záložek

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: Open Current Folder in _Terminal
cs: Otevřít současnou složku v _terminálu

en: Open Current Folder as _Root
cs: Otevřít současnou složku jako _Root

en: Show _Hidden
cs: Zobrazit _skryté

en: Show Side Pane
cs: Zobrazit boční panel

en: Show Status B_ar
cs: Zobrazit stavový ř_ádek

en: Fullscreen Mode
cs: Na celou obrazovku

en: _Icon View
cs: _Ikonový pohled

en: _Compact View
cs: _Kompaktní pohled

en: _Thumbnail View
cs: _Pohled s náhledy

en: Detailed _List View
cs: Detailní pohled

en: Places
cs: Místa

en: Directory Tree
cs: Strom adresářů

en: Remote
cs: Vzdálený

en: You are in super user mode
cs: Nacházíte se v superuživatelském režimu

en: Switch user command is not set.
cs: Příkaz pro přepnutí uživatele není nastaven.

en: Add following folder to bookmarks:
    '%s'
    Enter a name for the new bookmark item:
cs: Přidat následující složku do záložek:
    '%s'
    Vložte název nové záložky:

en: Add to Bookmarks
cs: Přidat do záložek

note: options only acceptable by first pcmanfm instance. These options are not passed through IPC
en: Name of configuration profile
cs: Název konfiguračního profilu

en: Run PCManFM as a daemon
cs: Spustit PCManFM jako daemon

en: No function. Just to be compatible with nautilus
cs: Bez funkce. Pouze pro kompatibilitu s programem nautilus

note: options that are acceptable for every instance of pcmanfm and will be passed through IPC.
en: Launch desktop manager
cs: Spustit správce plochy

en: Turn off desktop manager if it's running
cs: Vypnout správce plochy pokud je spuštěn

en: Open desktop preference dialog
cs: Otevřít dialog pro nastavení pracovní plochy

en: Set desktop wallpaper
cs: Nastavit pozadí plochy

en: <image file>
cs: <obrázek>

en: Set mode of desktop wallpaper. <mode>=(color|stretch|fit|center|tile)
cs: Zvolit režim pracovní plochy. <mode>=(color|stretch|fit|center|tile)

en: <mode>
cs: <režim>

en: Open preference dialog. 'n' is number of the page you want to show (1, 2, 3...).
cs: Otevře dialog nastavení. 'n' je počet stránek pro zobrazení (1,2,3...).

note: { "new-win", '\0', 'n', G_OPTION_ARG_NONE, &new_win, N_("Open new window"), NULL }, { "find-files", 'f', 0, G_OPTION_ARG_NONE, &find_files, N_("Open Find Files utility"), NULL },
en: [FILE1, FILE2,...]
cs: [SOUBOR1, SOUBOR2,...]

en: Terminal emulator is not set.
cs: Emulátor terminálu není nastaven.

en: Enter a name for the newly created folder:
cs: Vložte název nově vytvořené složky:

en: Enter a name for the newly created file:
cs: Vložte název nově vytvořeného souboru:

en: Create New...
cs: Vytvořit nový...

en: New
cs: Nový

en: Error, lxshortcut not installed
cs: Chyba, lxshortcut není nainstalovaný

en: Failed to start lxshortcut
cs: Chyba startu lxshortcut

en: %d item selected | %d items selected
cs[0]: %d položka vybrána
cs[1]: %d položky vybrány
cs[2]: %d položek vybráno

en: Free space: %s (Total: %s)
cs: Volné místo: %s (Celkem: %s)

en: %d item | %d items
cs[0]: %d položka
cs[1]: %d položky
cs[2]: %d položek

en:  (%d hidden) |  (%d hidden)
cs[0]:  (%d skrytý)
cs[1]:  (%d skrytých)
cs[2]:  (%d skrytých)

en: File Manager PCManFM
cs: Správce souborů PCManFM

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: Browse the file system and manage the files
cs: Procházet systém souborů správcem souborů

en: Change desktop wallpapers and behavior of desktop manager
cs: Změna tapety na plochu a ovládání správce plochy
