abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    30.10.2003 10:24 Tomáš Pelc | skóre: 22 | blog: multimedialni_pc_k_LCD_TV
    Rozbalit Rozbalit vše datum do nazvu
    Jak přidat datum do názvu vygenerovaného (*.txt) souboru?
    30.10.2003 10:38 Martin Masin
    Rozbalit Rozbalit vše datum do nazvu
    Pomoci prikazu date (viz man date), napr. takto: touch jmeno_`date '+%d.%m'`.txt.
    30.10.2003 12:06 Ales
    Rozbalit Rozbalit vše klavesova zkratka
    napsal jsem script ale resim aspon pro mne neresitelny problem. Da se ke spusteni tohoto scriptu nastavit nejaka globalni klavesova zkratka? Diky za pripadnou radu.
    30.10.2003 12:42 zlosyn | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše klavesova zkratka
    S uspechem prave k temto ucelum pouzivam xbindkeys
    http://hocwp.free.fr/xbindkeys/xbindkeys.html
    30.10.2003 14:46 Pet
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    A co to napsat takhle: find . \! -path './md5sum.txt' -type f -exec md5sum {} \; > md5sum.txt Ja vim, to uz tam neni ta roura, ale vzdyt ona tam byla tak hezoucka ;-)
    31.10.2003 02:24 C.
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    No ono je jeste jednoduzsi: md5sum .* * > md5sum.txt Berme to jako ukazkovy priklad ;)
    31.10.2003 09:29 Pet
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    Je to jednoduzsi, ale uz to neprochazi podadresare. Pro puvodni funkcnost to lze samozrejme zjednodusit na md5sum `find . \! -path './md5sum.txt' -type f` > md5sum.txt kde se md5sum pousti jen jednou, ale to uz pouziva figl, ktery se jeste neprobiral.
    1.11.2003 11:28 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    tohle imo nebude fungovat pro velky pocet souboru tipoval bych to na hlasku: Argument list too long
    Fuky avatar 1.11.2003 11:50 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    Trefa :-D V případě mnoha malých souborů bude toto řešení samozřejmě mnohem rychlejší, ale čím větší bude velikost souborů tím menší bude rozdíl v rychlosti. A navíc u rychlejšího řešení nastává níže uvedený problém. bash: /usr/bin/md5sum: Příliš dlouhý seznam argumentů To je hlavní nevýhoda rychlého řešení, takže rychleji neznamená vždy nejlépe ;-))
    31.10.2003 08:16 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
    Z hlediska vhodnosti je toto řešení až na posledním místě, protože spouští zbytečně tisíc procesů (na každý soubor zvlášť).
    30.10.2003 21:19 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    Zdravim Mozna jsem natvrdlej, ale muzete mi nekdo sem napsat skript, kterej me ve smycce for..do..done bude postupne do promenny $soubor cpat jednotlivy soubory v aktualnim adresari? kdyz pak doprostred smycky dam echo $soubor, tak abych dostal vypis souboru podobny vypisu prikazu ls (ale v jednom sloupecku a bilim pismem). Ze skriptu uvedeneho vyse jsem vyplodil, ze toto je to co potrebuju, samozrejme to nefunguje #!/bin/bash koren=$(pwd) for soubor in *; do echo soubor; done Diky Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    31.10.2003 02:27 C.
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    for soubor in .* *; do echo $soubor; done Pozor na mezery v nazvech souboru - umeji pekne zamotat hlavu ;)
    31.10.2003 10:30 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    A aby vám hlavu nezamotali, tak
    for soubor in .* *; do echo "$soubor"; done
    viz.
    [work]# touch wd\ kuk\$.aj\*
    [work]# ls
    wd kuk$.aj*
    [work]# for soubor in *; do echo "$soubor"; done
    wd kuk$.aj*
    
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    31.10.2003 11:26 Zdenek Stryhal
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    Zkuste toto: for in `ls -1` Hodne uspechu! ZS
    31.10.2003 16:18 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    To není vůbec dobrý nápad. Zkuste si do toho adresáře vytvořit pár souborů rypu
    touch \*\ \*\ \*\ pokus
    a pak třeba
    for i in `ls`;do echo "$i";done
    a pak pro změnu třeba
    for i in `ls`;do echo $i;done
    Expanze je sfiňa :-) V prvním případě to jednou expanduje v příkazu for a v druhém projistoru ještě jednou v příkazu echo a jestli tam dáš ls, nebo ls -1 na tom nic nezmění. Trochu overkill řešení zadání mě napadlo:
    ls|tee /dev/null
    :-D
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    31.10.2003 16:52 Pet
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    Kdyz se mi nechce psat ls -1 --color=never kterezto zatezuje system o neco mene, tak lze pouzit i ls|cat ktere funfuje stejne a je o plnych 10 znaku kratsi nez varianta s tee ;-). Ale myslim, ze v puvodnim dotazu byl vypis jmena souboru pouze jako priklad.
    31.10.2003 17:43 dany
    Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
    ked sa trochu uvedomime, staci dat
    touch \*\ \*\ \*\ pokus
    touch \*\ \*\ \*\ pokus\ \*
    for i in "`ls`";do echo "$i";done
    
    bye :)
    3.11.2003 18:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
    Zdravim Diky za rady. echo $soubor byl skutecne jen priklad, potrebuju prejmenovavat tisice souboru v adresari. Problem byl samozrejme mezi klavesnici a zidli, mel jsem tam echo soubor, ma tam byt echo $soubor. Divil jsem se proc mi to nekolikrat pod sebou napsalo soubor soubor soubor... proc mi to nedoslo. Zajimavy mi prijde ze si nikdo z vas nevsiml ze mi tam ten $ chybi. Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    4.11.2003 16:18 Keson
    Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
    Ahoj, ze chybi '$' si jiste vsimlo spousta lidi, hned nasledujici RE: uz ho tam ma :-) Ale ja chtel uvezt priklad, ktery tu jeste nebyl - a resi problemy mezer, koncu radku, hvezdicek a jinych zhovadilosti v nazvech souboru: find . -exec sh -c 'echo "$0" ' {} \; Enjoy
    5.11.2003 18:31 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
    hmm, tak na to mam jednoduzsi:
    find
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    18.12.2003 08:24 Tonik | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Jde vyhledat nekolik pripon najednou
    Zdravim muzu pomoci find hledat najednou nekolik pripon souboru > find -name '*.avi *.mp3....atd" Pujde to nejak.
    Fuky avatar 21.12.2003 21:53 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
    Rozbalit Rozbalit vše RE: Jde vyhledat nekolik pripon najednou
    $ find -regex '.*\(avi\|mp3\)'
    25.3.2009 14:05 jirka012
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH - II

    jak se da udelat kdyz mam př:

    strace příkaz 2>&1

    a potřebuji aby se ten příkaz měnil podle zadaní argumentu pri spousteni skriptu. Mam například skript ./ahoj.sh FUNKCE ls, takze bych potreboval aby se ten strace vypisoval jako strace ls.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.