abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    18.12.2003 08:31 finn
    Rozbalit Rozbalit vše Moje zkušenosti
    Já používám kombinaci avrtools (od Atmelu, běží pod winem) na překlad, AVR Studio 3.5 (taktéž od Atmelu, běží pod winem) pro simulaci a Ponyprog (existuje verze pro Linux i pro Windows) k naprogramování.
    Díky za článek.
    3.2.2006 16:58 David Sedláček | skóre: 20 | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje zkušenosti
    Zdravim, bude zapojeni atmelu na paralelni port na obrazku vyse fungovat i pro ATtiny2313?
    3.2.2006 17:00 David Sedláček | skóre: 20 | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Moje zkušenosti
    Odpovim si sam, podle datasheetu bude.
    18.12.2003 08:33 Juraj Václavík
    Rozbalit Rozbalit vše zapojení
    Nepochopil jsem, kam zapojit ten hasící přístroj... (skvělý článek)
    18.12.2003 12:09 ondra
    Rozbalit Rozbalit vše zapojení
    > Nepochopil jsem, kam zapojit ten hasící přístroj... Typicke pouziti jako vyhlazovaci kondenzator pro napajeci zdroje asijskeho puvodu (parametry se lisi dle obsahu dielektrika). Vyhodou je samozhasivost pri zahoreni obvodu.
    18.12.2003 09:39 Tomáš Tichý | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Skvělý článek
    Jen tak dál a houšť :-)
    egg avatar 18.12.2003 10:15 egg | skóre: 20 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Anemometr
    Díky moc za prima článek!
    Neměl byste někdo čas a chuť vyrobit a naprogramovat anemometr (snímač rychlosti větru) pro Hydronet? Zrovna včera večer jsem našel jeden návod založený na jednočipech Atmel. Vím, neměl bych si tu dělat reklamu, ale náš projekt je z principu nekomerční, kromě starostí a výdajů z toho nic nemáme. Smyslem Hydronetu je dostupnost meteo/hydrologických dat zdarma pro všechny. Navíc všechny naše počítače běží pod Linuxem, což bude zdejší zajímat. :-) Jestli si najdu čas a redakce bude mít zájem, napíšu článek, jak je to uděláno.
    18.12.2003 10:45 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Anemometr
    Urcite, sbirame realna nasazeni Linuxu. Takze mate-li cokoliv zajimave, posilejte nam vase clanky. Radi je (i za honorar) zverejnime.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    hwsoft avatar 18.12.2003 22:19 hwsoft | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Anemometr
    No nemam moc na psani cas, ale delav v Linuxu Motoroly (HC11, HC12,mozna HC08) MSP430 a ARM (pres JTAG). Pokud mi vyjde cas napisu ti nejakej pidi clanecek.
    19.12.2003 13:07 KdolskyM@seznam.cz
    Rozbalit Rozbalit vše HC12
    Ju to by me skutecne zajimalo. Mam pujceny takovej bazmek menuje se COM-Pod a k tomu nejaky soft pod skaredy windoze. Moc by me zajimalo jestli existuje pro tento chip, resp. BDM kanal nejaka alternativa pod uzasnym Linuxem?
    22.12.2003 22:38 Pavel Kriz
    Rozbalit Rozbalit vše Anemometr
    Ehm - no jako autor te "veci" na kterou se odkazujes :-D Ti muzu slibit, ze vylovim vsechny zdrojaky co k tomu kde mam a na prani Ti je muzu poslat. Ale jinak to cele povazuju za desnej bastl s vypovidaci hodnotou "fouka vic/min" (ale je to pochopitelnet pouze vec mechaniky a kalibrace) na kterou by postacil i listnaty strom pred barakem (ten pochopitelne nebezi na Linuxu ani na nicem od Atmelu ;-) ). Na podileni na vasem projektu (uz kdysi sem se pokousel neco takoveho rozhybat) mi ted uz bohuzel chybi ta prvni vec co zminujes :-( ... Ale co neni muze byt...
    18.12.2003 10:52 LK
    Rozbalit Rozbalit vše Přijímač
    Docela jste mě dostali. Protože do elektroniky nedělám (ale tohle bych si rád zkusil), seznam na konci článku jsem projížděl. Všechno se mi zdálo takové elektronické, něco jsem i věděl, co znamená (CANON konektor, LED dioda a kondenzátor) a tak jsem se ptal kolegů, co je to ten přijímač. Chvíli říkali něco o Stopařově průvodci a já si myslel, že si ze mně dělají srandu a tahal z nich, co je to opravdu za součástku. Nakonec jsem to pochopil. Máte 2 body!
    18.12.2003 13:41 LK
    Rozbalit Rozbalit vše Přijímač
    Uz mam nakoupeno, atmel je AT90S2313-10PI, snad je to ono. Moc se tesim na pokracovani!
    23.12.2003 15:34 Fany
    Rozbalit Rozbalit vše Přijímač
    Jo Subeterovy prijimac je pristroj, kterym poslouchas jestli neleti okolo nejaka lod, kterou by jsi si mohl stopnout:o)))LOL:o)vsechno to je v pruvodci:o)
    18.12.2003 11:29 ISP
    Rozbalit Rozbalit vše :)
    senzomatický subéterový příjímač uz mam, co dal? ;)
    18.12.2003 11:55 LK
    Rozbalit Rozbalit vše :)
    To si vubec neberu osobne :-) (viz muj prispevek vyse)
    18.12.2003 11:51 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    Zdravim 1) Stve me proc ten svab nemu uz prevodnik TTL->+-12V (MAX232) primo v sobe. 2) Autor clanku chce znicit zemi a jeste k tomu verbuje ctenarstvo abicka. Blby kosmicky dalnice. No fuj. :-) Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    18.12.2003 12:17 Jakub Chalupnik | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše TTL->RS232
    Tohle se nedela nikde a nikdy, nebo sem na to aspon nenarazil. Vtip je v tom, ze on to neni jen prevodnik, ale soucasne i ochrana pred elektrostatikou (podle typu +/- 1kV az +/- 15kV) a asi by bylo znacne neprakticky navrhovat s touhle ochranou celej procesor. Navic ten MAX232 potrebuje spoustu dalsich pinu, kam se pripojujou kondenzatory, ktery na principu nabojovy pumpy delaji z 5V +/- 10V.
    18.12.2003 14:50 finn
    Rozbalit Rozbalit vše TTL->RS232
    …krom toho by takový brouk byl omezený jen a pouze na přenos dat po RS-232, ale v průmyslovém nasazení je vyžadován spíše přenos po RS-422/RS-485 (tedy po průmyslové sběrnici, kterou RS-232 není).
    30.11.2005 17:21 JohnDeer
    Rozbalit Rozbalit vše Re: TTL->RS232
    To je beze sporu, tvoří se tam silný elektromagnetický pole, který je indikováno kvákáním žab z nejbližšího rybníka. Vše je propojeno obyčejnými dráty bez stínění, což může vést k vysokému zahřívání všech makro komponent až k částečnému štěpení jádra. Z hlediska kvantové fyziky bych rád podotkl, že snímač není radno lepit kanagomem, jelikož tam dochází k makromolekulárním proměnám, např. interpolaci kvantových částic a heuristickému postupu tvorby řetězce. Rozumim tu všemu, fakt..
    18.12.2003 14:52 Petr Slansky | skóre: 30 | blog: slansky
    Rozbalit Rozbalit vše Re:ja uz na to prisel.
    Kdyby byl prevodnik uz v CPU, bylo by to znacne limitujici. Jednak ty piny lze pouzit i na jine veci nez jen seriovou komunikaci, pak, muzete spolu propojit dva CPU na TTL urovni, pak zadny prevod na 12V logiku nepotrebujete. Prevodnkiky na RS232 se lisi spotrebou, rychlosti, atd. Proste je lepsi, kdyz si k CPU muze kazdy pripojit prevodnik ktery mu vyhovuje. Je pravda, ze 95% uzivatelu bez fantrazie pouziva k propojeni s PC obvod MAX232 a 5 kondenzatoru, ale moznosti je skutecne nepocitane. Muzete treba pozadovat opticke (galvanicke) odeleni PC, prevodnik na RS-485, atd, atd
    19.12.2003 11:33 Zdenek Pavlas
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :(
    Vykaslete se na toho MAX232, je to obvod totalne k nicemu- je drahej, potrebuje furu pasivnich soucastek, kmita a zarusuje, a hlavne vubec neni potreba. RS232 je hrackoidni zalezitost s velmi kratkym dosahem, takze nejaka "ochrana" pred bleskem apod neni potreba. Prevodnik TTL -> RS232 je zbytecnej, protoze normalni preklapeci threshold u RS232 je kolem 3V, takze je to kompatibilni. V opacnem smeru je to taky zbytecny, protoze kdyz pripojim RS232 primo na TTL vstup, bude tech +/-12V clampovano na Vdd/Vss ochrannymi diodami, ktere urcite jsou uvnitr toho AVRka. RS232 vystup je vysokoohmovy (ESR=2k), takze se absolutne nic nedeje. Takze ten hnusnej svab nepouzivejte. :-)
    Josef Kufner avatar 19.12.2003 20:08 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :(
    hmm, na prevod RS-232 -> TTL staci odpor a zenerka. Je to jednoduche, funkcni a setrrne k TTL obvodum. Tech +/-12V by se nemuselo nekterym svabum libit a mohli by odejit po svych...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    20.12.2003 20:02 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :(
    Kazdej rozumnej svab ma na bondpadech ochranne diody, takze to nepotrebujes clampovat na Vss-Vdd externe, ten svab to udela sam. A odpor taky nepotrebujes, ten uz je zabudovanej v budici RS232-ky. Zkus si ampermetrem zmerit kolik tece z RS232 TX pinu, kdyz ho slusnes na GND- jednotky miliamper, to ty diody v pohode odvedou. Jestli chces byt OPRAVDU hodnej, staci ten drat pripojit pres 2-10k rezistor, ale davat tam externi diody nebo nedejboze zenerku oproti zemi, to je taky zbytecny.
    21.12.2003 23:20 Jet
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :)
    jeden problem - pokud tam nedas max (nebo neco podobnyho), musis tam dat invertor. Jinak toho moc neprectes. Nekdo tady rikal, ze rs232 je na kratkou vzdalenost? Ja ji pouzivam na 40 az 50 metru bez problemu (na 9600Bd). A nejdulezitejsi vlastnost MAXa je ta, ze se da lehce vymenit (ve smyslu ze nemusis menit celej processor (treba 100 nohovej) kdyz ti shori serialka. Spravoval jsem takhle stovky serialek a ne vsechny byly pouzivane na tech 40 metru... Jinak souhlasim, ze max232 je pekna potvora. Uz jsem videl takove (Od National Semiconductors), pres ktere teklo z RS signalu do Vcc tolik, ze pri vypnutem zarizeni byl na Vcc asi volt (a pak byly problemy s resetovanim cpu). Taky jsem uz videl MAX232 (tentokrat od Harris), ktery nenabehl, pokud bylo napeti na RS signalech driv nez na Vcc (typicka zalezitost - pripojis serialku a zapnes zarizeni). A ono ti to nejede. Pak to hledej kdyz se to stane u klienta 1000km daleko :-( Grrrr.
    23.12.2003 15:48 Fany
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :)
    Cekal jsem jestli si toho nekdo vsimne a ejhle - vsimnul:o) Spravna pripominka: hodnota H = -12V na RS232 a +5V na TTL hodnota L = +12V na RS232 a 0V na TTL takze veskere namitky proti MAX232 jsou sice spravne a k veci, ale resi za nas dost jinych problemku(vsechny byli jiz zmineny - invertuje, upravuje napetove hodnoty, ...), kdyz funguje:o)
    25.12.2003 21:46 Zdenek
    Rozbalit Rozbalit vše max232 :)
    Nojo, ale naštěstí MAX232 není jediná cesta jak invertovat, na to stačí třeba 74LS04-ka, a ještě vám 4 invertory zbudou, můžete tím třeba budit 4 LEDky.
    19.12.2003 18:48 Jakub Ladman
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    Ještě že ty jednočipy převodník TTL<>RS232 v sobě nemaj. 1) by kondenzátory zdvojovače a invertoru napětí zabíraly zbytečně 6 nohou užitečných na něco jinýho. 2) se velmi často komunikuje po RS232 v přímo v TTL úrovních na krátké vzdálenosti, navíc TTL lze "rozbočit" do dvou směrů, což u proudové smyčky jíž je RS232 nelze.

    Článek je užitečný, ale čekal jsem víc. To že je autor nejspíš víc programátor než bastlíř mi nevadí. Dozvěděl jsem se to co jsem už sám musel dlouhé noci zjišťovat luštit hledat, zkompilovat, smazat, nainstalovat z rpm-ek atd. Těšil jsem se na špeky typu simulace pomocí avr-gdb + avrsim nebo avarice (o tom bohužel vím kulový). Ale třeba se to ještě rozvine. Jakub
    19.12.2003 22:35 dejfson
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    efft! hloupost! rs232 NENI proudova smycka, ale ciste napetovy konvertor (optimalne +12=L, -12=H, v praxi vsak vsichni vime jak to chodi), navic se na RS232 napojovat samozrejme DA! To o cem mluvite je RS485, ktera se pouziva na vzdalenou komunikaci.
    20.12.2003 20:15 Pepe
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    ani RS485 není proudová smyčka :)
    22.12.2003 17:28 Jakub Ladman
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    No moc to sem tahle diskuse nepatří, ale já si opravdu myslím, že v normě je popsán vysílač jako zdroj proudu. Smozřejmě je něco jiného co praví norma a co se vyskytuje přímo v PC. Zkušenost mám takovou, že se použití převodníku vyplatí, komunikace je spolehlivější na větší vzdálenosti. Navíc to funguje se 100% ze všech PC (i jiných zařízení) ne jen s 95%. Pokud chci zařízení prodat, tak je to rozhodující a těch pár korun nikoliv. Jakub
    27.12.2003 17:42 JohnzGermanz
    Rozbalit Rozbalit vše ja uz na to prisel.
    Pokud by byl prevodnik interni, tak by muselo byt jadro procesoru nejspise externi :)
    18.12.2003 12:01 0xff
    Rozbalit Rozbalit vše Konečně!
    Paráda, podobný články týkající se jednočipových mikropočítačů Atmel pod linuxem jsem hledal docela dlouho, ale až teď sem to konečně našel. Super článek, hodně zdaru při psaní dlaších, držím palce :). Mějte se fajn
    19.12.2003 08:25 gogo
    Rozbalit Rozbalit vše jééé :-)
    už se těším na pokračování...
    19.12.2003 13:24 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Dalsi jednocipy - PIC
    Pod Linuxem se pomerne pohodlne daji pachat nepravosti i s jednocipy PIC od Microchipu (jak bylo zmineno v clanku). Viz. gputils (assembler, disassembler), gpsim (simulator/ debugger, bud CLI jako gdb, nebo i s GUI - CLI je pohodlnesi), jenom s rozumnym flashovanim je to horsi - bastlit programator na seriak je na domaci pokusovani fajn, ale pri nasazeni ve firme jsem narazil na nezajem vyrobcu "profi" programatoru /jmenovite elnec.sk/ - takze flashuju pod DOSem/Widlema) Sice ted nebudu mit cas neco psat, ale kdyztak bych casem neco zplodil; kontakt na me je v profilu...
    20.12.2003 20:06
    Rozbalit Rozbalit vše Dalsi jednocipy - PIC
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    absolutne OT

    Zobrazit komentář
    19.12.2003 19:22 GiX
    Rozbalit Rozbalit vše Literatura
    Naprosta bomba. Jen bych snad uvital vice zajimavych odkazu, literatury a popripade i nejaka doporuceni na obchody, kde tyto brouky nakoupit...nejlepe v Praze.... Jinak, jen tak dal....
    19.12.2003 22:42 dejfson
    Rozbalit Rozbalit vše hm
    Nejak jsem nepochopil kdo ma byt cilovou skupinou tohoto clanku. Za predpokladu ze jsme na linuxovem serveru, jeden by predpokladal, ze clanek bude urceny elektrikarum, kteri by radi pracovali v linuxu a pouzivali nativni nastroje. Jestli je to takto, pak elektrikarum nemusite vysvetlovat jak funguje mikrocip a co vsechno se ma pozapojovat, anobrz chytry elektrikar se podiva do datasheetu. Takze bych ocekaval, ze uvedete to co jste uvedl v druhe casti clanku (=jak naprogramovat) + specifika assembleru a gcc pro naprogramovani programu do procesoru. A to je to, co mi v clanku hodne chybi.Takze doufam, ze se tady v brzke dobe objevi dil, ktery se bude temito informacemi zaobirat. Ale jinak je to dobry clanek, fandim a s napetim ocekavam dalsi dil.
    20.12.2003 10:05 metuzalem
    Rozbalit Rozbalit vše Smysl existence Intel HEX
    Smysl existence Intel HEX je v tom, ze v drevnich dobach se proste dalo programovat v libovolnem textovem editoru. Toz tak.
    20.12.2003 21:40 baser
    Rozbalit Rozbalit vše AT90S8515
    jde pomocí tohoto zapojení programovat i AT90S8515 ??? diky
    22.12.2003 17:49 Jakub Ladman
    Rozbalit Rozbalit vše AT90S8515
    Jednoznačně ano. Jakub
    22.12.2003 15:38 Djika
    Rozbalit Rozbalit vše zajimave ale
    clanek jsem si pozorne precetl, ale jelikoz me elektroznalosti sahaji maximalne na spojeni zarovky a plochy baterky (narozdil od linuxu), tak jsem z neho moc detailu nepochopil vubec :), Ackoliv je to tema zajimave a clovek by si to i rad vyzkousel. Jenze v tomto pripade bych potreboval dost podrobnej HOWTO, kde by se vysvetlovalo, co ktera ta soucastka, dratek a valecek dela a proc zrovna tam musi byt takove a makove hodnoty. Takovej navod pro laiky (kterej vi jen, kde je na baterce +/-) na jehoz konci by byl funkcni program ve funkcnim obvodu by byl supr. Dal uz by slo pouzit metodu pokus omyl. Pokud mate nejaky sikovny tipy (v cestine), kde by bylo vysvetleno, proc ty obvody funguji, tak jak funguji, uvital bych to.
    22.12.2003 16:36 robokop
    Rozbalit Rozbalit vše zajimave ale
    no myslim ze to bylo myslene tak ze ty hodnoty tam jsou proto ze takove je doporucuje autor clanku nebo vyrobce jednocipu neni dulezite se jimi dale zabyvat paklize nemas chut se ucit elektroniku uplne komplet od zacatku do konce
    egg avatar 22.12.2003 17:00 egg | skóre: 20 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše zajimave ale
    Já se obávám, že takové hodně stručné HOWTO by vydalo na knížku. :-) Článek o spolupráci mikrokontrolerů s Linuxem nemůže zároveň vysvětlovat, k čemu je v obvodu dioda, kondenzátor a tranzistor. Určité znalosti a minimální zkušenosti jsou IMHO nutným předpokladem.
    22.12.2003 17:45 Jakub Ladman
    Rozbalit Rozbalit vše zajimave ale
    Hmmm, no obávám se že to by dopadlo všelijak. Lepší je si půjčit od kamaráda třeba nějakou knížku, nebo časopisy amatérské radio (a potomky) kde vycház-ely/í články pro začátečníky AR mládeži atd. Já bych se spíš rád dozvěděl to co je specifické pro práci s AVR právě pod linuxem, protože informací je málo a v češtině nejsou žádné. Jakub
    7.12.2006 10:34 PEPSW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zdojový kód pro komunikaci PIC 16F877 přes RS 232
    NEMá někdo Zdojový kód pro komunikaci PIC 16F877 přes RS 232 DIK
    25.2.2007 12:38 Mayo
    Rozbalit Rozbalit vše Programátor na AT89Sxx
    Rád by som vedel, či sa dá ten programátor použiť aj pre AT89S51. uisp vie s parametrom -d89 programovať tento procesor. Len či je aj zapojenie programátora rovnaké
    Petr Tomášek avatar 6.12.2007 22:21 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor na AT89Sxx
    a co takhle konzultovat datashit?
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    16.12.2007 22:41 Jan16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor na AT89Sxx
    Už 3 dny se zabývám programováním toho 89S51 (ž tři dny?? tak málo - nojo ale ja elektronice rozumim obstojne a programovat jsem umel uz predtim tak mi to nedela potize) a zkusenosti od pátku mám tolik, že jsem už sestavil hodiny s ATMELEm a zatím nefunkčním budíkem. Programátor je na to třeba trošičku jinačí (to schéma jsem si nějak moc na tom webu neprohlížel), takže pokud máš zájem o programování jednočipů , konkrétně 89S51, tak mi plz písni na mail (jan(dot)16(at)seznam(dot)cz)
    17.1.2008 17:52 Vašek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    Vážení sháním obvod AT90S2313-10PI Děkuji za odpověď v3919@centrum.cz
    1.3.2012 16:19 RadunaMlejn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    Prosím na notebooku nemam paralelní port. Mužu to připojit nějak, někam jinam? Dik.
    26.6.2023 13:08 Adilkhatri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    검증된 파워볼사이트 를 찾으신다면 eos파워볼사이트 가 있는 파워볼사이트추천 에서 파워볼 을 즐기시길 바랍니다. 5년 이상 운영된 메이저업체 이며 지금까지 많은분들께 사랑받은 안전한파워볼사이트 입니다. 안전한파워볼사이트
    29.6.2023 09:52 jackyseo1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    Decent data, profitable and fantastic plan, as offer well done with smart thoughts and ideas, loads of extraordinary data and motivation, both of which I require, on account of offer such a supportive data here. 먹튀검증업체 순위
    27.7.2023 08:23 먹튀사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    Talented you, in the numerous elite, you appear to be so special, you wrote such a wonderful article with original ideas, I am really happy to see your article! 먹튀사이트, But by chance looking at your post solved my problem! I will leave my blog, so when would you like to visit it?!
    14.8.2023 07:32 토토사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    It is important to explore methods to stay knowledgeable and connected. So I’m very happy to read such a good blog. 토토사이트
    20.9.2023 08:11 메이저사이트
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. 메이저사이트
    9.11.2023 02:54 totovera
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednočipy pod Linuxem - I
    So luck to come across your excellent blog. Your blog brings me a great deal of fun.. Good luck with the site. https://www.totovera.com

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.