abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 763 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    28.7.2005 00:06 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše GTK-Qt
    No budiž, bít tě nebudu, ale aspoň si to nemusel linkovat. Bývá snad na internetu zvykem, že hnusné věci se nelinkují aby se na to náhodou omylem nekliklo.
    Copak toho není dost?
    28.7.2005 17:11 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GTK-Qt
    hnusné věci se nelinkují
    Hnusné je to podle tebe. Já to - kupodivu - používám proto, že se mi to líbí.
    28.7.2005 00:12 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Ceska radia
    Ja treba nevim kde ziskat / 'naladit' ceska radia... :-/ (treba kissmorava ;-))
    elviin avatar 28.7.2005 02:06 elviin | skóre: 29 | blog: elviin | Plzeň-Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ceska radia
    Možná to není aktuální, ale podívej se sem.
    28.7.2005 11:33 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ceska radia
    Dekuji ;-) Pomohlo...
    MaT avatar 29.7.2005 01:25 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ceska radia
    Open source software for open minded people. :-)
    28.7.2005 00:33 pp_jj | skóre: 8 | blog: kdysi jsem tu psal
    Rozbalit Rozbalit vše Off-topic
    Moc se mi líbí font, který autor používá v Konsoli. Co je to za font a kde by se dal získat? Díky.
    Best viewed in Mozilla Explorer.
    28.7.2005 08:35 Jarda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Off-topic
    To je IMO Terminus a je obsažen např. v distru Debian (používám i font i distro :-) ).
    28.7.2005 11:56 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Off-topic
    Ano, je to Terminus. Není-li v distribuci, zkus http://www.is-vn.bg/hamster/jimmy-en.html.
    28.7.2005 13:52 pp_jj | skóre: 8 | blog: kdysi jsem tu psal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Off-topic
    Díky!
    Best viewed in Mozilla Explorer.
    28.7.2005 07:18 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Internetová rádia
    JJ, je to super věc. Když jsem erasmil v Německu, byl jsem za Radiožurnál moc vděčný. Člověk měl pocit, že je jenom za rohem (což tedy v případě Německa vlastně byl).

    Vůbec jsem rád, že ČRo streamuje všechny kanály a dokonce v rozumných formátech. Kvalita oggu je k nerozeznání od běžného rádia.

    Zajímavé "dobré české rádio" je studenstské rádio akropolis (ogg 128kbps) -- studentské rádio, nalazené tak trochu "alternativně".

    Mno a občas si i ty zprávy na ČT pustím. Ale to už jenom občas.

    Zkrátka: "Vyhoďte televizi, pusťte si monitor..." ... Někdy nevím, co je lepší.
    28.7.2005 07:25 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Hmmm, co to?
    Pro rozdělení internetových rádií bychom mohli použít být rozlišení na internetová vysílání klasických rádií a ten zbytek.
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub
    28.7.2005 11:57 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hmmm, co to?
    Dík, opraveno.
    28.7.2005 08:38 funny | skóre: 11 | Prachatice, Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Ukládání streamů
    Ukládat streamy de i přímo z přehrávače. Jak xindl, tam mplayer na to maji volby v příkazovim řádku, v kaffeine (GUI xine pro KDE) je na to i butonek.
    28.7.2005 09:07 shMoula2 | skóre: 9 | Brno a okoli
    Rozbalit Rozbalit vše streamtuner
    Pekne, streamtuner je super programek, mozna by jeste bodla zminka, ze stanice taha ze shoutcastu.

    A co posloucham? Podle nalady - rozhodne ne kecaci radia - neda se u toho delat, nebo radia, kde porad dokola hrajou ty stejny popovy sracky -> takze v cechach mam vyber redukovanej. Na shoutcastu beru vetsinou hiphop, jazz nebo nejakej ambient z DigitallyImported, pripadne nejakej punk ;-)
    Lide se deli do 10 skupin: na ty s poruchou osobnosti a na ty ostatni
    28.7.2005 11:58 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: streamtuner
    mozna by jeste bodla zminka, ze stanice taha ze shoutcastu
    Nejen ze Shoutcast. I Google, live365 atd. Viz screenshot.
    28.7.2005 09:16 digri | skóre: 12 | blog: digri
    Rozbalit Rozbalit vše dik
    Hezky clanek, dik za dobre tipy :).
    28.7.2005 09:25 perros
    Rozbalit Rozbalit vše Jak rychlý i-net pro rádio
    Ahoj, plánuju internet přes GPRS (střed města). Dá se s takovým šnekem poslouchat streamované rádio, nebo je to utopie?
    vogo avatar 28.7.2005 09:33 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak rychlý i-net pro rádio
    da ale jen nizke bitrate, tak neco kolem 32kbit/s
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    28.7.2005 14:58 perrors
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak rychlý i-net pro rádio
    dik
    28.7.2005 19:37 spirali
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak rychlý i-net pro rádio
    Casto mi slo pres GPRS i 64kbit/s, ale to uz clovek nesmel na tom netu delat i neco dalsiho.
    28.7.2005 09:51 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Skin
    Zdravim, chcel by som sa len opytat, odkial mate ten skin na XMMS?

    Vdaka
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    28.7.2005 12:01 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skin
    Je to BMP a skin je standardní z debianní instalace. Nevím, jestli se dá někde stáhnout samostatně. Ale pokud ne, určitě by mělo jít ho vytáhnout z balíčku.
    28.7.2005 09:57 polish
    Rozbalit Rozbalit vše seznam radii
    driv jsem pouzival seznam na http://www.radiotv.cz/, ale nevim jestli je to jeste aktualni seznam
    28.7.2005 10:06 zlucoblij
    Rozbalit Rozbalit vše Fine clanek.
    Fine clanek. Autor jen opomel par veci.

    Nahravat radio umeji i samotne prehravace, napriklad v xmms se da nastavit ukladani streamu v mp3 pluginu (Pokud je to teda mp3 stream.)

    upozornit na adresu http://live365.com/ Tam si vybere snad kazdy a je to v linuxu pres xmms poslouchatelny.

    A co me zajimalo jestli se doctu (a nedocetl) jak je to s problematikou mp3pro pod linuxem. Hodne radii takhle vysila, protoze pri datovem toku 64kbps to zni jako 128, ale pro linux sem nenasel zadny program/knihovnu/kodek schopny mp3pro prehrat ve zvysene kvalite. Pravdepodobne je to tim ze mp3pro je proprietarni system vyvynuty THOMSONem. Nejchytrehsi rada ktere jsem se dopatral je "winamp pod wine"...
    28.7.2005 12:03 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fine clanek.
    Nahravat radio umeji i samotne prehravace
    To je fakt, to jsem zmínit měl.
    upozornit na adresu http://live365.com/
    Streamtuner na live365 vyhledává.
    jak je to s problematikou mp3pro pod linuxem
    Tak to bohužel netuším.
    28.7.2005 10:10 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Co poslouchám?
    Poslouchám Frekvenci 3 a případně Evropu2.

    Prográmek zkusím, snad budel lepší než 700MB blok hudby z Mplayeru.
    Only Sith deals in absolutes.
    28.7.2005 10:21 morgan
    Rozbalit Rozbalit vše supr stanice
    Moje TOP radio je www.netmusique.com (nujazz/ambient, house, electro kanaly). 56 nebo 128 kbps. Ukladat to umi i XMMS, napr. misto ALSA se jako output nastavi diskwriter plugin.
    28.7.2005 10:24 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Dance music...
    www.di.fm

    někdy taky www.radioakropolic.cz
    28.7.2005 21:51 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dance music...
    di.fm na tom jedu, i ted. pak se da programovat cokoli.

    povedlo se nekomu prehrat streamy z radia http://www.sunshine-live.de/ ? poslouchal jsem ho pres satelit, ale z netu jeste ne. nepodarilo se mi najit primo odkaz na toto radio - do mplayeru.

    dik

    pavel kysilka
    28.7.2005 22:00 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dance music...
    jinak, co se tyce poslechu zacinaji byt internetova radia v ceske republice asi jedna z mala veci, co se da poslouchat. mam problemy vyladit na radiokarte stanice. bohuzel to posledni dobou jsou frekvence prilis u sebe a prebiji se (autovyladovani), ze neni mozne poradne nic poslouchat. doslova preskakuji jednotlive stanice. pokud tedy neposlouchate radio impuls a blanik + nejake dalsi zanry, ktere 98% casu nemusim. nevim, zda je to problem cele republiky, ale praha je tim postizena. navic jsou zruseny stare dobra radia jako Zlata praha a Bonton. predevsim novym zanrem a updajici kvalitou.

    povedlo se mi poslouchat sice v monu, ale to neni ono. pripadne ubrat na vyladovani v jadernem ovladaci. ale to nikam prilis nevede.

    tak to jenom takovy maly postesk nad tim, co poradne neni. ale kvalita je u digitalniho prijmu nekde jinde. nesetkal se s timto jevem u ceskych stanic nekdo, pripadne, jak to u fm radiokaret na linuxu resite ?

    bye gf
    28.7.2005 10:36 jose2 | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Digitally imported
    www.digitallyimported.com

    ... vyberte si dle sveho gusta.
    www.josefkadlec.com
    28.7.2005 12:44 rst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitally imported
    Kratší je www.di.fm :-) Co jsem tohle našel, nechodím jinam.
    31.7.2005 01:31 Marián André | skóre: 10 | blog: Qblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Digitally imported
    Svojho času som počúval SomaFM. Celkom dobré pozadie k práci...
    28.7.2005 10:44 Ooaniki
    Rozbalit Rozbalit vše a co TV?
    neexistuje nejaky programek na TV vysilani?
    Pavel Čejka avatar 28.7.2005 23:19 Pavel Čejka | skóre: 28 | blog: tosinezaslouzijmeno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co TV?
    Existuje v podstatě akorát proprietární RealPlayer (zcela opomíjím zvěrstva jako WMV) ... resp. možná lze použít MPlayer, ale nenašel jsem stanici, která by vysílala stream v kompatibilním formátu.
    29.7.2005 07:41 Fry
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co TV?
    Pouzivam mplayerplug-in (mozilla-kompatibilni prohlizece) a zatim jsem neobjevil nic, co by to neprehralo... Je potreba mit naistalovany samozrejme i mplayer.
    28.7.2005 11:33 Greenhorn | skóre: 8 | blog: Linux is good way to freedom. | Proseč pod Ještědem
    Rozbalit Rozbalit vše Jak je to s datovým tokem?
    Zdravím, zajímalo by mě, jak je to se zatížením internetové sítě. Nemůže dojít k přetížení? Čistě teoreticky, když by každý uživatel poslouchal inet rádio, musí se jednat o poměrně velký datový tok. Nezpomalí se tak síť?
    28.7.2005 11:57 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak je to s datovým tokem?
    Záleží na tom jaké máš připojení :-)
    28.7.2005 13:20 Greenhorn | skóre: 8 | blog: Linux is good way to freedom. | Proseč pod Ještědem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak je to s datovým tokem?
    No já jsem kdysi testnul internet po rádiu, měl jsem "spadeno" :-) na irské hudební stanice. Tak jsem se surfoval, až jsem dosurfoval na nějaké stránky, kde jsem si naklikal nějakou stanici. Web mi odpověděl něco ve smyslu, že mé připojení je velmi pomalé (používal jsem GPRS) a že nelze poslouchat ve standardních rychlostech a něco mi to nabízelo dál a dál (neumím dost dobře irsky :-) :-) ), až se nakonec spustil Totem a přehrával, no vcelku obstojně. GPRS připojení s tím ale mělo velké potíže, a už se nedalo ani brouzdat.
    28.7.2005 15:26 morgan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak je to s datovým tokem?
    Vymen GPRS za neco jinyho (ADSL....) a budes v pohode. Napr. na 1 megabit pripojce ani nepoznas, ze ti nejaky radio jede.
    29.7.2005 09:21 Greenhorn | skóre: 8 | blog: Linux is good way to freedom. | Proseč pod Ještědem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak je to s datovým tokem?
    Jojo, rychlé připojení, to bych si přál. Bohužel, ve vesničce naší malý, střediskový, adsl nikdy nebude. Soused se po adsl pídil a bohužel. ADSL ano, ale sežeňte 25 dalších zákazníků. Pak vám adsl přivedeme. Ale vesnička je malá a spíše starší lidé jí obývají, neznající a nemající výpočetní techniky :-) . Ale již se začalo blýskat na lepší časy a již brzy dorazí do naší vesničky internet po wi-fi. Pak si to nějaké rádio třeba i poslechnu :-) .
    28.7.2005 12:18 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše streamripper
    Streamripper je fajn, hned jsem ho vyzkoušel. Rádia často nabízí pls stream ale ten nejde přes streamrippera otevřít. Nevíte jak na to? Je to pro mě černá skříňka a v těch formátech se nevyznám.
    28.7.2005 12:36 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: streamripper
    To jde velmi jednoduše. Podívat se do toho v textovém editoru a vytáhnout adresu :-)
    Copak toho není dost?
    29.7.2005 10:22 MSK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: streamripper
    .pls je playlist. Idealne je vyskysat ho otvorit v xmms, skusit prehrat, ktory z tych linkov je zivy a ten potom pouzit na rip.
    29.7.2005 11:15 trocha pravdy | skóre: 3 | blog: nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: streamripper
    dík za odpovědi, vyzkouším!
    28.7.2005 13:51 Penguin_007
    Rozbalit Rozbalit vše Jake posloucham radio?
    Mno vicemene doma je pernamentne pusteny Beep s Radio1, nevim ani jestli by jeste prehral neco jineho ;-). Pro stouraly, kteri budou tvrdit, ze je normalne v luftu mam malou poznamku - kazdy nebydli v Praglu...
    28.7.2005 15:56 Mikesh
    Rozbalit Rozbalit vše zamrzava xmms
    zdravim vsechny priznivce netovych radii, osobne mam nejradsi Dance radio, ktere vysila necely mesic.

    mam takovej problemek, pouzivam OGG stream a poustim to pres XMMS. cca po 5-ti minutach prehravani mi to zamrzne a jedinej zpusob vypnuti je kill :/ nevite kde by mohl bejt problem? (distro debian sarge, xmms 1.2.10)
    28.7.2005 22:28 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zamrzava xmms
    ted jsem to zkousel pres mplayer. nehraje. sekne se mi pri naplneni bufferu. mozna nemam nejnovejsi versi s opravami.

    jinak ogg123 jede bez problemu.

    dik za tip. nezni to spatne.

    gf
    30.7.2005 00:35 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zamrzava xmms
    jinak danceradio je stara dobra "zlata praha". je tam jadro z tohoto byvaleho radia (dnesni fajn). tenhle odkaz hodne potesil.

    bye gf
    Max avatar 28.7.2005 16:15 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše chyba?
    Hmm, tak jsem si spustil streamtuner a nastavil si prehravani v mplayeru, problem je ten, ze po chvili ikonka prehravani zmizi a tim se i znepristupni polozka stop :( , takze jedina moznost vypnuti radia je killall mplayer :( . Problem by asi vyresilo nespoustem mplayer, ale gmplayer a to uz by slo lehce, ale .... :(
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Zafod avatar 28.7.2005 16:48 Zafod | skóre: 17 | blog: Zafodovo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Díky
    Díky za skvělej článek. Zrovna nedávno sem přemejšlel čim se asi tak daj grabbovat inet rádia :-)
    28.7.2005 19:28 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Nahodne radio
    Nebavi vas playlist radii, protoze jej znate nazpamet (obdoba oposlouchaneho CD, jen na vyssi urovni)? Zkuste nahodne radio (homepage).

    BTW, zkouse jste nekdo multicast? Potreboval bych tunel, jenze MBone uz neni. Navic jsem nesehnal up-to-date mrouted, ktery by bezel na soucasnem jadre. U IPv6 jsem sice PIM smerovac rozjel, ale taky chybi nejaky tunel do multicast enabled site.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 28.7.2005 21:08 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Multicast
    Internetová rádia aneb vždy o důvod víc, proč zrušit IPv4 (a v tomto případě ušetřit na straně provozovatele na konektivitě díky multicastu).
    28.7.2005 21:46 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše paradni clanek
    Zdravim

    No ja posloucham dost casto radio akropolis. V praci defakto porad. Ogg 32kbps protece i kdyz vsichni tahaj a hraje to krasne ciste. Je to proste paradni radio, a samozrejme bez reklam.

    Obcas jeste goa+psychotrance nebo chillout z digitallyimported. I kdyz to taham z czfree. 96kbps mp3, ale i tak je to nadmiru kvalitni, az je to s podivem.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    28.7.2005 22:12 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše tak pár rádií
    Budiž, tady je něco málo rádií co mám uložené v rhythmboxu, ale internetová rádia obecně poslouchám minimálně.

    SnakeNet, Doom metal radio station, Roth metal radio
    Copak toho není dost?
    Pavel Čejka avatar 28.7.2005 23:15 Pavel Čejka | skóre: 28 | blog: tosinezaslouzijmeno
    Rozbalit Rozbalit vše něco pro nostalgiky ...
    Kromě "normálních rádií" taky AY Land a Slay Radio.

    Něco pro příznivce zvuků, pazvuků a nezvuků z osmibitů a jejich remixů.
    29.7.2005 10:10 Rudolf Adamkovic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: něco pro nostalgiky ...
    Vdaka za tip. Uz dlhsiu dobu som hladal AY v MP3. Velmi pekne.
    29.7.2005 14:02 bobi
    Rozbalit Rozbalit vše radio
    Vrele doporucuji www.liveradio.de. Vse od klasiky po techno.
    29.7.2005 18:04 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Streamripper - nedari se
    Toto je presne ono, co by se mi libilo, ale bohuzel nepodarilo se mi pres streamwripper sirit po domaci siti zadne radio. Bud zadavam spatna radia, nebo delam nejakou mne neznamou chybu. Muze nekdo dat konktetni priklad s konkretnim radiem, ktere 100% prez tento program chodi? Predem diky.
    Mezi jinymi jsem zkousel napr. toto (vse bez vysledku; na disk se nic neuklada i bez -A a zadne radio se mi nesirilo po siti dal - zkouseno jak lokalne s mplayerem v Gentoo v text.konzoli, tak i s WMP na WXP.) :
    # streamripper mms://netshow3.live.cz/orion32 -r 10.1.1.1:2000 -R 5 -A
    Connecting...
    stream: Streamripper_rips
    server name: Cougar/9.00.00.3380
    bitrate: 0
    meta interval: -1
    relay port: 2000
    [getting track name... ]
    
    A tady to stoji, dokud nedam Ctrl C
    A nebo :
    # streamripper http://www.radiostudent107.cz/ -r 127.0.0.1:8000 -R 5
    Connecting...
    stream: Streamripper_rips
    server name:
    bitrate: 0
    meta interval: -1
    relay port: 8000
    [getting track name... ]
    [re-connecting..]Streamripper_rips
    [re-connecting..]Streamripper_rips
    [re-connecting..]Streamripper_rips
    [re-connecting..]Streamripper_rips
    
    A takto furt .... dokud nedam Ctrl C
    30.7.2005 14:08 bobi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Streamripper - nedari se
    V prvnim pripade mate podle me spatne URL. Ja to delam tak, ze si radio prvne pustim v xmms a URL zkopiruji presne podle nej. Me funguje napr. toto:

    streamripper http://64.236.34.97:80/stream/2009 -d /kam_to_chcete -r

    Pokud chci zaroven poslouchat, pustim si to v xmms.
    30.7.2005 20:54 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Streamripper - nedari se
    Diky za priklad, slo to. Ja jsem predpokladal, ze by melo stacit zadat adresu, kterou zadam do textoveho mplayeru v kterem to hraje (treba Country Radio mms://netshow3.atlas.cz/country16). Ale bohuzel. Nejhorsi, ze se mi nedari najit ten spravny odkaz, co tam zadat, aby to slo i v Streamripperu (toto radio mi nejde zadat ani do xmms).
    30.7.2005 18:33 Diacone Frost | skóre: 11 | blog: diacones
    Rozbalit Rozbalit vše nelze spustit prehravani primo ze streamtunner
    Zdravim vsechny.

    V streamtunner mam nastaveno na prehravani:
    xterm -e mplayer -cahce 32 %q
    pokud to spustim z prikazove radky z parametrem URL tak se vse prehraje. Kdyz to ale spustim primo ze streamtunner, tak dostanu od Mplayer nejakou divnou chybu o neexistenci XMMS pluginu.

    Nevite nekdo v cem by mohl byt problem?
    Kde se da stahnout ten streamtuner? Pokousel jsem ho stahnout tady, ale nevim, jak, nebo v cem ho mam spustit. Pomozte, dik.
    17.8.2005 21:04 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: problem
    Kde stáhnout: není-li Streamtuner součástí tvé distribuce (viz Na co se často ptáme: Balíčkovací systémy), stáhni zdrojové kódy a program zkompiluj (viz Nebojíme se kompilace). Odkaz na domácí stránku programu je v sekci "Odkazy a zdroje" u tohoto článku (na stránkách programu jsou k dispozici i nějaké předkompilované balíčky pro různé distribuce - pokud některou z nich máš, můžeš příslušný balíček použít).

    Jak spustit: až program nainstaluješ, můžeš ho spustit například z příkazového řádku v emulátoru terminálu v X příkazem:

    streamtuner

    Je však pravděpodobné, že se při instalaci programu přidá položka do menu tvého správce oken/desktopového prostředí. Pokud ano, můžeš program spustit přímo z menu.
    22.9.2008 17:21 GiGi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetová rádia
    Já poslouchám a vysílám v TopRádiu které naleznete na www.radiotop.cz
    2.11.2008 10:38 gully
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Internetová rádia
    Ahoj,

    protože patřím k velkým a dlouholetým příznivcům Digitally Imported rádia , vytvořil jsem, pro jednoduché přelaďovaní mezi jeho stanicemi, malý prográmek s názvem DiFM Listener. Jedná se samozřejmě o freewarovou aplikaci a pokud se chcete o tomto prográmku dozvědět více, nebo si jej stáhnout, stačí navštívit tuto adresu:

    http://s-o-s.cz/index.php?option=com_content&view=art%20icle&id=42&Itemid=25
    1.6.2014 00:46 evka
    Rozbalit Rozbalit vše megaradio.cz
    Poslouchám online stream na megaradio.cz. Česká rádia jako radiožurnál, evropa 2, frekvence 1. Dle nálady na [b]megaradio[/b] naladím zahraniční rock nebo country :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.