V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zacnou se dit divne veci kazda karta si bude myslet, ze "frame" je pro ni a bude reagovat, ruzne to bude vypadavat, pak zas fungovat, jedne karte pujde http, druhe ftp a pod ..
a pak zakroci AP a obe je odstrihne nebo se z toho zhrouti
Je to naprosto nekorektní a nežádoucí situace, důsledky jsou v zásadě neodhadnutelné, protože záleží na firmware všech zúčastněných zařízení, co se vlastně stane. Teoreticky by se nikdo zhroutit neměl, ta dvě zařízení s totožnou adresou budou nepoužitelná obě dvě, ale to je vše jenom teorie - v praxi se to může chovat všelijak... To je asi tak nejpřesnější odpověď, jakou můžete dostat...
... AP se zhrouti nebo odstrihne oba stroje ...
Divne, proc se to nepouziva/nezneuziva k utokum? At uz na AP nebo na odstraneni druheho klienta...
# macchanger -r eth0 Current MAC: 68:1b:f7:53:01:48 (unknown) Faked MAC: 8c:32:ad:92:e2:b9 (unknown) #
Pokial budu mat inu IP tak je mozne ze to bude fungovat, na arp sice budu odpovedat rovnakou mac, ale na tretej vrstve sa to bude oddelovat.Nebude. Když AP bude posílat paket na jednu IP adresu, tak se podívá do arp tabulky, tam najde MAC, vyrobí rámec s tou MAC jako cílovou a pošle to do vzduchu. Tam to přijmou obě ty karty, protože cílová MAC odpovídá jejich vlastní.
Jak praví teta Toyota, nic není nemožné. Osobně jsem zažil zásilku síťových karet od renomovaného výrobce, které měly VŠECHNY STEJNOU MAC ADRESU. Prý se takový omyl stává jednou za třista let, povídal dodavatel. Takže s tou nemožností bych byl dost opatrný...
Tiskni
Sdílej: