Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Dobrý den, již delší dobu se potykám s problémem s časem v debianu.
Příkaz date vypíše:
So srp 8 12:03:24 CEST 2009
Příkaz hwclock vypíše:
So 8. srpen 2009, 12:03:44 CEST -0.000479 seconds
Čas se shoduje, takže je to OK.
Ale pokud použiji příkaz date -u tak ten vypíše:
So srp 8 10:04:33 UTC 2009
Čas každou hodinu synchronizuji pomocí ntpdate. Ovšem čas je stále nějaký divný. Například v mém phpbb3 fóru mají příspěvky čas posunutý o 2hodiny dozadu. Mrkl jsem tedy do nastavení fóra, ale časové pásmo jsem měl nastavené na:
[UTC + 1, A] Střední Evropa, Amsterdam, Berlín, Řím, Praha
Což vypadá OK, tak nevím, kde je problém. Ještě podotknu, že jsem po nastavení správného času v date a hwclock nedával reboot. Je potřeba?
Děkuji předem za odpovědi
date
a date -u
ti zobrazujú správny čas a na tom fóre ešte musíš zapnúť, že sa používa letný čas (takže práve teraz je UTC+2 a nie UTC+1).
Ja mám problém, že v Debiane sa mi oneskoruje systémový čas. Teda hwclock zobrazí správny čas a date nesprávny. Za deň aj o 20s. Zatiaľ som to zrovnal pomocou adjtimex, ale neviem, prečo to robí
Právě že zapnutý letní čas mám a stejně se tam udává čas posunutý o 2 hodiny zpět, možná je vážně potřeba reboot.
v /etc/timezone mám Europe/Prague
Restart apache nepomohl .
Ano, v souboru /etc/timezone mám:
Europe/Prague
Apache2 jsem restartoval, ale prostě na fóru to stále ukazuje o 2h posunutý čas, na webu, kde používal funkci php funkci strtotime apod to funguje OK. Tak nevím kde je v nastavení phpbb chyba.
Ale teď jsem si všiml ještě jedné chyby s časem u automatických záloh pomocí cronu.
Zálohu mysql databáze, a do názvu souboru vždy vkládám čas.
Jenže čas zálohy je např.: 4:30 a čas vytvoření souboru je 5:30.
Rád bych dal reboot, možná je potřeba, ale jedná se o herní server, a tak se mi reboot moc dávat nechce, ale asi budu muset . Nebo máte ještě nějaké rady?
Tiskni
Sdílej: