Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Řešení dotazu:
A utok z Cech nebo ze Slovenska, tak to tu jeste nebylo.Botnety obsahujú aj počítače zo Slovenska a Čiech. Mohol by som vedieť o pár týždňov alebo mesiacov o tom, ako sa zmenili zdrojové krajiny tyýchto pokusov o uhádnutie mena/hesla?
Hned na zacatku dotazu se ptam jak je utok pro muj ftp server nebezpecny?Pokud nemáš jednoduchá hesla, tak vůbec.
Jedine co mne stve (co mi vadi) ze mi zvysuje spotrebu na zdroji stroje ktery mi tu bezi v pracovne u zdi.To je opruz. Já kvůli tomuhle dávám SSH na nestandardní port. Ale u FTP nevím jestli si s tím klienti poradí.
Ten geo-blocking, ten vypada nadejne. Co myslite?Že budeš neustále řešit že se tam Pepa nemůže dostat, protože ho GeoIP blbě zařadilo nebo má internet od německého poskytovatele atd.
Předpokládám z výpisu, že tvůj server je tohle. A jakýkoliv robot který dorazí na tvůj web a prochází jeho strukturu najde v odkazu "účet na serveru AutoPEN" url specifikaci s ftp protokolem serveru a pokud tento robot je robot pro botnet (a takové existují stejně jako googli robot) tak te zařadí do botnetové aktivity.Kdybych psal botnet, tak určitě nebudu procházet web, jestli náhodou nenajdu nějakou URL, ale prostě se pokusím připojit na všechny IPv4 adresy na port 21. Tolik jich zase není, masscanem se to dá zvládnou za chvíli.
Děkuji všem za připomínky a rady k tématu.
Postupoval jsem podle tohohle návodu:
http://xmodulo.com/block-network-traffic-by-country-linux.html
Všechno proběhlo tip, ťop.
Autor to má pěkně vysvětlené i pro začátečníky, jako jsem já.
Zakázal jsem RU, UA, IN, CN.
Zatím je klid, útok přestal, budu to sledovat, uvidím.
Nějaký ten pokus z jedné IP, co trvá hoďku dvě, to mi nevadí.
Jsou to spíš takové klukoviny. řekl bych.
Ale botnet... Jenom by mne zajímalo, kolik tam bylo v zásobě strojů (IP adres).
Tak ještě jednou děkuji a zdravím.
Luboš
Tiskni
Sdílej: