abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 564 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Zaciatocnicke dotazy

    21.11.2016 21:44 Uplny BFU
    Zaciatocnicke dotazy
    Přečteno: 392×
    Caute zakaznik odomna potrebuje aby som mu rozbehol ASP.NET aplikaciu v linuxe cez mono. Nainstaloval som si teda linux a trosku sa v tom chcem zorientovat. Je to verzia unbutu. Ako mam ten panel co je nalavo umiestnit na spodok? A ako donho mam pridat aplikaciu. Doinstaloval som si gnomme commander. Kam sa to nainstalovalo? Lebo do panelu sa nepridal.

    Taktiez sa mi druhy monitor hocikedy na pol sekundy stmavne a potom zase spusti, ten hlavny je spusteny furt. A tiez kurzor mysi sa hybe prilis rychlo je to herna mys a ma 1200 DPI, vo windows mi to ide na tych 1200 DPI v linuxe asi nie ale ja som zvyknuty na vacsiu citlivost, kde sa to nastavuje aby sa pohyboval pomalsie?

    A este posledna otazka ako spustim .net aplikaciu v linuxe? Zatial som to neskusal ale cosi som googlil a vizera to tak ze pred exac staci napisat mono a potom nazov exe suboru. Bude to fungovat?

    Odpovědi

    Jendа avatar 22.11.2016 07:17 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zaciatocnicke dotazy
    Ako mam ten panel co je nalavo umiestnit na spodok?
    Nevím, ale jenom chci poznamenat, že v Ubuntu se jako výchozí desktopové prostředí používá Unity, které má takový specifický styl ovládání (řekl bych že se snažili napodobit Mac OS X). Některým lidem velmi vyhovuje a některým velmi nevyhovuje. Pokud bys to nedokázal překousnout, zkus například prostředí Xfce, které je filozofií podobnější Windows 95-XP.
    Doinstaloval som si gnomme commander. Kam sa to nainstalovalo?
    Seznam souborů obsažených v balíčku zjistíš pomocí dpkg -L gnome-commander (online verze). V tomto případě se z toho dá poznat, že se to spustí příkazem gnome-commander (nadějně se jmenující soubor v nějakém adresáři v $PATH). Jinak (Unity nepoužívám) matně si pamatuju, že by se mohlo kliknout na logo Ubuntu vlevo nahoře a napsat tam commander, gnome-commander nebo prostě nějakou část názvu toho programu a ono ho to najde. Taky ve většině prostředí vyvolá spouštěč kam můžeš napsat jméno programu zkratka Alt+F2 nebo Win+R.
    A tiez kurzor mysi sa hybe prilis rychlo je to herna mys a ma 1200 DPI, vo windows mi to ide na tych 1200 DPI v linuxe asi nie ale ja som zvyknuty na vacsiu citlivost, kde sa to nastavuje aby sa pohyboval pomalsie?
    Nejdřív bych zkusil do toho hledacího panelu co se objeví když klikneš na to logo vlevo nahoře napsat "mouse", "settings" a najít to tam nebo tak něco.

    Mně se to (v Xfce) k plné spokojenosti nastavit nepodařilo a proto jsem to nastavil ručně v Xkách. Jako bonus se teď používají dva drivery pro vstupní zařízení, starší xinput a novější evdev. Pomocí xinput list si vypíšeš seznam zařízení a potom pomocí xinput --set-prop ID_zařízení 'Device Accel Constant Deceleration' 3 nastavíš něco čemu takhle říkají a mně to pomohlo (mám myš CS2GO steelseries). Pro evdev tam takhle pojmenovaná hodnota není, ale pomocí xinput --list-props ID_zařízení se zjistí, že je tam Coordinate Transformation Matrix, což je matice 3x3, která nefunguje tak, jak by člověk z lineární algebry čekal (nebo mám divná očekávání). Zpomalení se dosáhne, když se na pozici [3,3] nastaví větší číslo než je na [2,2] a [1,1]. Takže když do ní nasypeš třeba 1, 0, 0, 0, 1, 0, 0, 0, 5, tak se kurzor 5x (?) zpomalí. Zatial som to neskusal ale cosi som googlil a vizera to tak ze pred exac staci napisat mono a potom nazov exe suboru. Bude to fungovat? Pro některé .net aplikace tohle opravdu funguje. Nejsem expert na .NET, ale čekal bych, že budou existovat aplikace, které budou záviset třeba na nějakém Windows-specific API a ty fungovat nebudou.
    Jendа avatar 22.11.2016 07:19 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zaciatocnicke dotazy
    Matoucí: Teď se používají xinput a evdev (např. v Debianu přešli z xinputu na evdev letos na jaře) a problém je, že evdev neměl tu vlastnost Device Accel Constant Deceleration, kterou jsem nastavoval, ale jenom tu transformační matici.
    22.11.2016 09:22 Nup&© ®
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zaciatocnicke dotazy
    Co zkusit Windows 89 ?
    23.11.2016 11:32 Ty kráso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zaciatocnicke dotazy
    Ty jsi tomu dal randál prej 89 ...jako není to prdel jak si každej myslí jo mam linux...jsem king..
    23.11.2016 05:18 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zaciatocnicke dotazy
    Je to verzia unbutu.

    Distribuce, nikoliv verze. Neuvádíš, jaké grafické prostředí jsi zvolil…

    Ako mam ten panel co je nalavo umiestnit na spodok?
    1. Přejít na prostředí KDE.
    2. Nastavit si panely přesně podle libosti.
    A ako donho mam pridat aplikaciu.
    1. Přejít na prostředí KDE.
    2. Přidat si do panelu/panelů widgety a ikony podle libosti.
    Doinstaloval som si gnomme commander. Kam sa to nainstalovalo?

    Stačí si ten balíček vyhledat. Doporučuji přečíst si něco o manažerech balíčků a konvencích kolem umístění programů a sdílených (kni)hoven.

    Lebo do panelu sa nepridal.

    Uf. No a? Ke spouštění věcí přece není nutně potřeba nějaký panel.

    Taktiez sa mi druhy monitor hocikedy na pol sekundy stmavne a potom zase spusti, ten hlavny je spusteny furt.

    Křišťálová koule nám neříká, jaká je to grafická karta, který se používá driver, co říká dmesg, zda má X-server o tomhle něco v logu atd. Doporučuji přečíst si o tom něco a zeptat se už s konkrétními údaji.

    A tiez kurzor mysi sa hybe prilis rychlo je to herna mys a ma 1200 DPI, vo windows mi to ide na tych 1200 DPI v linuxe asi nie ale ja som zvyknuty na vacsiu citlivost, kde sa to nastavuje aby sa pohyboval pomalsie?

    To se dá nastavit. V KDE je na to pohodlné klikací rozhraní, ale odkazovaný návod bude fungovat i v jiných prostředích, která se tak detailně nastavit nedají.

    A este posledna otazka ako spustim .net aplikaciu v linuxe? Zatial som to neskusal…

    Co takhle to zkusit a zeptat se pak až na konkrétní problém, nastane-li nějaký? ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.