V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Slackware je známý jako distribuce pro zkušené uživatele. Na obrázcích z instalace si mohou i začátečníci ověřit, že to není pravda :^)
Tiskni
Sdílej:
Špatně vidíš. KDE obsažené je, jenom nebylo při instalaci zvoleno.
> KDE obsahuje, ale s Gnome to bylo vždycky horší.
Např. lze použít GNOME Slack Build, Dropline GNOME, GWARE nebo něco jiného.
Slackware je známý jako distribuce pro zkušené uživatele.
A zaroven je znamy, ze je to One-Man-Show distribuce. Dalej si uz kazdy neznaly domysli sam. Staci len pripomenut, ze Patrick bol na prelome rokov 2004/2005 dost chory a ako to dopadlo.
Prave kvuli teto one man show je to nejvyladenejsi, nejbezpecnejsi disto pod sluncem .... A taky nejpouzitelnejsi ... hlavne na serverech ..
No a na to si prisel jak???
Slacka znam, ale nebezpecnejsim bych ho nenazyval. Ma sve priznivce, ma sve odporce, ale ne ani kvuli bezpecnosti, tam je na tom hure jak jine specializovane distribuce, ale kvuli tomu, ze to je jakysi kompromis mezi LFS a klikacimi distribucemi.
Ma take sve mouchy, napr. si nedokazu predstavit rozmnou spravu desitek az stovek serveru na Slacku, musel bych pro to vytvorit nastyrojje, ktere jinde jiz jsou soucati.
Na to jsem prisel jednoduse, pouzivanim ... Dale je to dano jeho konzervativnosti, atd ...
Prsili na to borci i z Mplayeru, ktery ho vymenili za derevy debian ... , nepouziva stale deravy PAM, atd,atd
Ach, zamáčkl jsem slzu, od roku 2001 se nic nezměnilo :)