Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jan Holešovský na svém blogu oznámil začlenění integrace go-oo.org verze OpenOffice.org a KDE 4. Tato funkce závisí na Qt 4.5 a je třeba ji explicitně povolit, protože prozatím nefunguje autodetekce.
Tiskni
Sdílej:
No možná to ani chápat nemáme, jen si tím někdo předává tajný vzkaz a doufá, že to unikne tajným službám :)
Také bych uvítal rozšíření ...
Mluví se o integraci do desktopu, tj. vzhled a používání třeba nativního file dialogu. Ta se u go-oo.org vylepšila a už umí pracovat s KDE4, musí se ale extra povolit už při překladu aplikace.
Zprávička je hodně zmatená (integrace začlenění je opravdu nesmysl), ale tady jde o vzhled (a file dialog) - tedy co já vím. Go-OOo pro své zobrazení používá prvky desktopu (KDE/Gnome), takže výsledek lépe zapadá do celkového vzezření. Z KDE4 se žádný kód nebral (ani se do něj nedávalo), pouze se portovalo použití widgetů z verze KDE3 na verzi KDE4 (tohle ostatně dělá v současné době spousta projektů).
integrace začlenění je opravdu nesmyslVskutku. Ovšem začlenění integrace je zcela v pořádku.
KDE? Ten nesmysl ještě někdo používá?
No vies - ono to mas tak - ten "nezmysel" pochopia a s plnou spokojnostou pouzivaju jedine jedinci s IQ > 50 a kedze ty do tejto skupiny nepatris tak to mas hold smola tazke - ale neboj mamicka ti vymeni posrate plienocky a vsetko bude v poriadku.
No vies - ono to mas tak - ten "nezmysel" pochopia a s plnou spokojnostou pouzivaju jedine jedinci s IQ > 50... dovolil bych si podotknout, že výše IQ je podmínka nutná, nikoliv ovšem postačující - vzpomenul bych např. nedávné stesky páně Kubečka (o jehož splnění dané podmínky snad nikdo nepochybuje) nad nemožností nastavit si jednu šedou plochu (tudíž nenaplnění spokojenosti, a i o tom pochopení by se myslím dalo polemizovat)
iba cca. 50% linux desktopov...
A další blbeček padající do mého blacklistu. Můžeš si tam povídat s lidmi jako ty. Ti, kteří mají naprosto debilní a irelevantní komentáře.
Ví někdo tady jak na to v Kubuntu? Poradíte? Nebo už je to součástí?
A v jaké verzi go-oo to teda bude? Nebo to tam už je?
Abych řekl pravdu, tak už jsem viděl horší věci.