Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Opera se chystá předběhnout Firefox a urvat si druhé místo mezi webovými prohlížeči pro sebe. O plánech, strategii a procentech píše The Register: Opera tunes up to overtake Firefox.
Tiskni
Sdílej:
Priznam se ze jsem nemel cas prochazed helpy a hledat jestli to neni v nejakym konfiguraku, ale pri prohlednuti nastavovaciho okna jsem nic takoveho nenasel.Je to v konfiguraci
Ale jedno ji musim nechat, nekdo tady na abicku zverejnil konfigurak co odstranuje reklamu a jsem happy.Odstraňovat reklamu nepotřebuješ, v 8.50 žádná reklama není.
Ale zase jednu vytku. Pri otevreni hodne tabu (cca 30) je nesnesitelne pomala, uplny slideshow. Mam D800 a 512MB ram. FF mi tohle nedelal.Zvláštní, pracuji na nb pII-266 a otevřených mám teď něco přes 40 oken a je svižná. U Mozilly končím po pár oknech. V Opeře mám zapnuté plynulé scrolování a speciální efekty a tak aby už aspoň trošku vypadala a jede slušně. Nesrovnáváš náhodou s verzí 8.0 něco která prý byla pomalejší? Jinak start trochu spomaluje hodně oken v session a hlavně velká cache. Např. Opera 6.12 mi startovala několik vteřin, s otevřenými asi 20 okny (místo bookmarků
Na druhou stranu to muze vyvolavat boj mezi Operou a FF a to prave muze hnat vodu na mlyn IE. Osobne si myslim, ze by se meli Operisti a FF na cas spojit a az porazi spolecneho nepritele, pak bojovat proti sobe.Tohle si konkretne predstavujes jak? Ja jedine jako tak, ze se oba "tymy" budou snazit o lepsi a lepsi software. Coz v sobe implikuje jak boj mezi sebou, tak proti IE. Nebo by nejaky "spojeni" proti IE by melo vypadat asi jako tak, ze instalace techto dvou prohlizecu smaze detekovany IE ze systemu? Krome toho je to taky na autorech webovych stranek - dokud je budou priohybat pro IE, tak BFU nebude vubec nic nutit zkouset lepsi prohlizec.
Osobne si myslim, ze by se meli Operisti a FF na cas spojit a az porazi spolecneho nepritele, pak bojovat proti sobe. Takhle se prece valky vedou , nebo ne?jezis jaka valka valka zase? lidi vy fakt nejste normalni.... JXP na tebe