Portál AbcLinuxu, 23. července 2025 17:33
„Text se typicky ukládá“ je akorát další projev neznalosti – to, jestli se text může nebo nemá ukládat je opět věcí autora webové stránky.
Predpokladam, ze toto bylo na me. At se divam, jak se divam, tak u input type="text" nevidim zadny atribut ktery by specifikoval ze prohlizec nema ukladat zadany text pri submitovani formulare: http://www.w3schools.com/tags/tag_input.asp.
Vidim tam jen autocomplete a ten je soucasti az HTML5 (u nej mam problem sledovat vyvoj kdyz uz se nejakou dobu webu nevenuju - ano vim, neomlouva to) a nerika nic o tom, ze by mel zakazovat ukladani, jen ze se nemaji nabizet drive zadane hodnoty se stejnym name (zrovna u emailu me to zrovna stve, protoze prave v pouziti drive zadane hodnoty neudelam preklep, ale to je jiny pribeh).
V pripade pouziti autocomplete="off" me tvrzeni „Text se typicky ukládá“ nemusi byt pravda, to uznavam, ale bez nej si porad za nim stojim. Jasne, pokud je submitovani udelano obkurdne pres javascript, tak jde udelat temer cokoliv a v takovem pripade se imho nema ani cenu bavit o nejake kontrole ze strany Firefoxu.
Proc tak utocne?Odpovídám stejným stylem, jako Petrfm.
V pripade pouziti autocomplete="off" me tvrzeni „Text se typicky ukládá“ nemusi byt pravdaAno, text se v takovém případě neukládá, protože to ukládání slouží právě k automatickému dokončování.
bez nej si porad za nim stojimPokud autor webu nahradí políčko pro zadání hesla textovým políčkem a nenastaví u něj autocomplete=off, způsobí to snížení bezpečnosti on, ne prohlížeč.
Souhlas.bez nej si porad za nim stojimPokud autor webu nahradí políčko pro zadání hesla textovým políčkem a nenastaví u něj autocomplete=off, způsobí to snížení bezpečnosti on, ne prohlížeč.
Mělo by to dát varování na každý formulář bez https :)To dělal Internet Explorer někdy v dobách verze 4 nebo 5 nebo tak nějak. Při odeslání formuláře přes HTTP zobrazil dialog, kterému nikdo nerozuměl, jenom každý věděl, že ho musí co nejrychleji odkliknout – takže si málokdo všiml, že tam je volba „příště nezobrazovat“. Pak přišel Firefox, který tímhle neotravoval. Což byl pravděpodobně skutečný důvod, proč byl Firefox bezpečnější – uživatelé Firefoxu se nenaučili, že musí každou chvíli odklepnout nějakou nesmyslnou hlášku, takže když už se něco objevilo, věnovali tomu pozornost.
A pokud někdo zadá heslo do obyčejného textového inputu místo password před někým jiným, je trotl.Mně naopak vadí, že Firefox ani Chrome neumí hesla v políčku zobrazit – aspoň dočasně, jako to dělá MSIE. Situace, kdy mi někdo při zadávání hesla stojí za zády, jsou velmi ojedinělé – a stejně to heslo mám vedle zobrazené na mobilu, odkud ho opisuju.
Mně naopak vadí, že Firefox ani Chrome neumí hesla v políčku zobrazit – aspoň dočasněZapneš si "Tools->Web developer->Inspector" prejdeš na políčko s heslom a v kóde prepíšeš type=password" na type="text" a heslo sa zobrazí. Ďalšia možnosť je nainštalovať si doplnok na zobrazovanie hesiel.
A pokud někdo zadá heslo do obyčejného textového inputu místo password před někým jiným, je trotl.To síce je, ale tým najjednoduchšie odstráni problém zobrazovania danej chyby. An workaround is not the solution, even management want it due to cost saving.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.