Portál AbcLinuxu, 21. května 2025 07:18
Před jeho odchodem v roce 2009 cca dekádu akcie Intelu klesaly
post dotcom bublina
po jeho tehdejším odchodu akcie Intelu cca dekádu+ rostl
Protože Intel těžil z architektur vyvinutých za jeho působení jako CTO (odcházel s Broadwellem btw) a taky z toho, že AMD byla v řiti.
Takže dostal za tři+ roky cenu akcií na třetinu.
Měl koule převzít firmu v katastrofálním stavu portfolia a technologického vývoje. Kde bereš jistotu, že by někdo jiný s tím pohl lépe?
Cos tady předvedl za argumentaci, je hromada bullshitu a manipulace s historickými souvislostmi, kterým se umně vyhýbáš. Gratuluji a teď běž mezi své na DIIT, tak zapadneš.
Měl koule převzít firmu v katastrofálním stavu portfolia a technologického vývojeCo si pamatuji tak po nástupu do funkce se takto reálisticky ke stavu Intelu nevyjadřoval.
Kde bereš jistotu, že by někdo jiný s tím pohl lépe?Nikde jsem nezmiňoval, že by to jiný zvládl lépe.
Cos tady předvedl za argumentaci, je hromada bullshitu a manipulace s historickými souvislostmi, kterým se umně vyhýbáš.Pouze jsem uvedl fakta (dlouhodobý trend cen akcií, jeho datum odchodu), žádnou souvislost mezi nimi jsem nenaznačoval. Po jeho návratu je to něco jiného, jako CEO má logicky největší zodpovědnost (i zásluhu na úspěchu). Jen by mě zajímalo zda výsledek svého tříletého působení dopředu odhadl, je pro něj nepříjemným překvapením, či je s výsledkem spokojen.
Po tomto pádu bude za pár dní, nebo týdnech zpátky a až vydá novou řadu CPU, tak zase povyskočí.OK, uvidíme. Třeba ti vyjdou předpovědi líp než ostatní co se tu objevují :)
Lepsi je nakupovat v CineNo nevim, GDP sice roste stále relativně rychle, nicméně růst zpomaluje, realitní trh je stále v krizi, místy deflace, Šangajský composite index už 10 let na +- stejné hodnotě...) - tam to ma budoucnost a vse tam jen roste ...
Intel dostal v rámci strategických investic přes CHIPS Act dotace v miliardách dolarů, jednou z podmínek bylo vytváření pracovních míst. Co dělá Intel? Záhy oznamuje propouštění.
Mezitím stock buybacks go brrr.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.