Portál AbcLinuxu, 28. června 2026 22:17



Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
29.4. 14:55 Heretik 《小魔神》
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
To vypadá jako účelné spojenectví. Číňané jsou už v 3D modelování slopíčkama mnohem dál.

DeepSeek v4 ostatní slopice vyloženě drtí, o celý jeden řád už. A ještě k tomu na slabším Huawei hardwaru.
29.4. 18:32 PetebLazar | skóre: 35 | blog: l_eonardovo_odhodlani
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Ono asi nejde ani tak o rozdíly v dostupných technologii, jako o krizi scénářů zaostávající strany. Například koncepty v podobě postů na Truth Social to nedotáhnou ani k pilotu, případně jím season zcela ukončí ať zabitím hlavního bosse, či příslibem genocidy.
30.4. 09:54 frr | skóre: 34
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Kucí oba dva, neměli byste k té krhútštině aspoň slovníček? Nebo odkaz na nějakou výkladovou AI, která mi to přeloží do boomerské staročeštiny... :-) Zdá se, že se dobře bavíte, a já s hrůzou zjišťuji, že Vám nerozumím :-D
[:wq]
30.4. 01:47 kutr
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Proč firma, která vytváří AI agenta, který údajně nahradí všechny programátory sponzoruje programátory? Ajajaj bublina se nafukuje ...
30.4. 09:48 frr | skóre: 34
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Asi protože napsat celej Blender zgruntu zatím AI nezvládne.

Pokud by do Blenderu přibylo API pro AI, tak přestane AI být omezena na generování 2D bitmapových mazanic, kde lidi mají šest a více prstů na rukou, a nově bude schopna tvořit 3D modely ve validním datovém formátu. Takže ta ruka se šesti prsty už nebude bitmapová mazanice, ale bude se skládat z velkého počtu trojúhelníkových fazet ve 3D :-)

Chvilku jsem dumal, proč neusilují o API spíš třeba do... FreeCADu. A došel jsem k závěru, že FreeCAD především patří do kategorie "parametric 3D solid modeler" - což je vyšší liga "makačky na bednu", než nástroj pro tvorbu tvarovaných ploch ze zmačkaného papíru. Metamodel objektů v Blenderu mi připadá koncepčně podstatně jednodušší (plošší), než konstrukce objektů v parametrickém solid modeleru typu FreeCAD. Kromě toho konkrétně FreeCAD má pořád poměrně dost dětských neduhů a není příliš komfortní ani pro biologického uživatele, natožpak pro blaženě halucinující LLM.
[:wq]
30.4. 10:35 Ondřej J | skóre: 3
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Narozdíl od Freecadu je Blender dnes už normálně korportáně používaný, jak v herním vývoji, tak ve filmovém a reklamním průmyslu.
Bystroushaak avatar 30.4. 18:14 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Anthropic sponzorem Blenderu
Proč firma, která vytváří AI agenta, který údajně nahradí všechny programátory sponzoruje programátory? Ajajaj bublina se nafukuje ...
Ta firma ti toho agenta prodává, aby ti byl nějak užitečný. Osobně v Blenderu čas od času něco dělám a třeba na texturování bych ho rozhodně využil. Existující nástroje ala Substance painter ti jsou schopné ušetřit spoustu práce, když ale chceš dělat něco specifického (třeba lowpoly styl textur, nebo něco co má nějakou stylizaci), tak dost rychle narazíš.

Taky často narážím na to že vím co chci, ale nevím jak to udělat. Specificky co se týče shaderů a tak podobně, tam vidím vysokou přidanou hodnotu.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.