Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vyšlo Wine 0.9.38. Obsahuje začátky podpory jaderných ovladačů pro kopírovací ochrany, větší podporu automatizace MSI, mnoho oprav OLE a kompilace na 64bit systémech plus byly vyřešeny různé další chyby.
Tiskni
Sdílej:
Omyl, Fallout Tactics už jde opět spustit ... teda nezkoušel jsem hrát, ale ve verzích 0.9.36 a 0.9.37 se určitě hroutil už před zobrazením úvodní obrazovky a před testem přítomnosti CD v mechanice (musel bych ho vyhrabat z krabice s hrami). Bohužel po jeho ukončení zůstává nastavené nižší rozlišení, ale to už je jen drobnost. (Mám verzi od CD Projektu z NXK)
Bohužel problém přetrvává, určitě v české verzi Trainz 2004 stejně tak jako v Trainz 2006 demu ... plnou verzi Trainz 2006 jsem zatím instalovat nezkoušel.
Jenomže k takovému řešení je potřeba licence na W98 (nelegální použití odmítám, ostatně ani z legálního užívání Woken moc nadšený nejsem). Jsem si jistý, že před lety koupená OEM licence k prastarému dávno odloženému PC nedovoluje použití v emulátoru (ačkoli technicky se tomu software nijak nebrání). Krabicovky kupuje málokdo, takže to není řešení pro všechny, spíš jen pro nepatrné zanedbatelné procento uživatelů. Zatímco Wine navzdory drobným problémům umožňuje hrát spoustu her včetně Starcrafta, které lze dneska koupit za pár korun. Zrovna Starcraft nedávno znovu vyšel v balíčku spolu Warcraftem 2 a Diablo 1 (myslím, že ve Wine nefunguje, zkoušel jsem jen 1x a nijak důkladně).
Ostatně, když něco hrajete, napište na WineHQ info, zvlášť pokud je potřeba použít nějaký trik k rozchození hry.
25.9.2006 11:04 VojtinTa ztučněná část je reakce na tvůj příspěvek
Ačkoliv nejsem pařan, viděl jsem u kámoše pařit flatout2 (ve winxp). Teď jsem nemocnej a byl jsem si koupit něco k snědku. Uviděl jsem krabici z touto hrou za 299Kč a šáhl po ní. Otázka zní jde tato hra nějak rozchodit ve wine, či jinak v linuxu? Samozřejmě neni problém nabootovat do winxp, ale....znáte to....Linux je lepší :)
Jasně, uznávám, ale já bych si to Wokna buď musel koupit, což nechci, nebo používat nelegálně, což taky nechci. Takže si radši kupuju jen hry o nichž vím, že ve Wine fungují alespoň z větší části, nebo to občas risknu, vyzkouším a pak reportuju, co a jak nefunguje. Nutno říct, že občasné laborování mi nevadí, naopak mne to docela baví, je to vlastně součást hry Utratit tu a tam třeba 200Kč za zajímavou hru jen pro to, abych ji vyzkoušel mi zas tak moc nevadí. Skutečně nefunkční jsem vlastně koupil jen jednu (NOLF2), ostatní se v průběhu času zprovoznit podařilo.
Když už se jednou rozhodnu chvilku volného času věnovat hře, tak mi tolik nevadí, jestli si hraju s Winem, nebo hrou samotnou, tak jako tak to je čas ztracený. Případně třeba programuju pro ZX Spectrum. To vše dělám jen pro potěšení.
Krom toho se lze problémům s Wine lehce vyhnout použitím správné verze a to jaká verze je správná, chci-li opravdu jen hrát kontkrétní hru, se lze většinou dozvědět na winehq.org. Případně tu a tam svou neumělou amatérskou angličtinou samouka nějaký report přidám.