Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2024 10:00


Nástroje: Začni sledovat (3) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
18.11.2003 07:47 Hombre
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Neviem či je toto dokonalá recenzia, ale fakt by som som si ju išiel kúpiť keby som ju nemal už niekoľko rokov.
18.11.2003 10:11 tomas
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
I kdyz vysla teprve asi pred dvema mesici?
John DOE avatar 18.11.2003 10:19 John DOE | skóre: 13
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
No ono je to již třetí (české) vydání. Přesněji je to překlad čtvrtého angl. vydání. Třetí přeložené nebylo.
18.11.2003 13:36 Frank
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Kniha o linuxu, kterou si zamilujete. Tektéž mám doma ohmatané druhé vydání. Považuji jí za nejlepší knihu o linuxu, co se mi dostala do ruky.
18.11.2003 14:33 tomas
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Proto ji nikdo nemuze mit doma uz kolik let. Ja osobne mam druhe vydani a tak jsem byl mile prekvapen, kolik toho pribylo. Mozna, ze nejake pate nebo seste si nekdy koupim a jen tak pro radost si to prectu znova. Jedine, co mi v tom druhem( a myslim, ze to tam neni ani ted) chybelo, byl popis zakladnich prikazu. Pokud nejsem slepy( coz klidne muze byt) nikdy jsem tam nenasel popis mv, rm, rmdir apod. Jelikoz jsem v te dobe o unixu nevedel vubec nic, byl to dost velky problem.
18.11.2003 14:56 Michal
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
To je u O´Reillyho rozdíl mezi tituly Using... a ...in a nutshell. Přesný popis všech možných příkazů obsahuje Linux v kostce. Sice není vázaná, ale je asi stejně tlustá a o více než 200 Kč levnější.
CIJOML avatar 18.11.2003 16:08 CIJOML | skóre: 58 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Dekuji za poklonu :)
19.11.2003 09:53 FFirewall | skóre: 7
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Recenze je opravdu hezky napsana. Taky bych si tu knizku mozna prihodil k nynejsim 'bichlim' jako je LDP. Ovsem prozatim vsechno, co jsem potreboval vedet, uz znam, anebo jste me doucili na www.mageo.cz (diky bohu). Takze je asi na case trosku investovat spise do chybejiciho 'Linuxu v kostce'. :)
19.11.2003 11:00 tomas
Rozbalit Rozbalit vše Pekná upútavka
Linux v kostce bych si asi nekupoval. Mel jsem ho pujceny z knihovny a je to velmi dobra kniha na prolistovani, ale jsou to vlastne jen prepsane manualove stranky. Ja jsem v ni objevil nekolik prikazu, ktere jsem do te doby neznal. Staci si je ale nekam poznamenat, a pak se vzdycky mrknout do man. Navic je pohodlnejsi hledat v man nez v knize.
18.11.2003 23:47 David | skóre: 21 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Rejstřík
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Nechtěl bych nějak kazit vaše nadšení a radost, ale mám to třetí vydání a musím mu vytknou rejstřík. Podle mě je dost blbě udělanej, alespoň mě se v ňom špatně hledá. Třeba dmesg musí člověk hledat pod příkaz - dmesg, atd... Řekl bych, že za těch x let ve škole jsem se v rejstřících naučil hledat celkem obstojně, ale v tomhle mám fakt problémy. David
19.11.2003 11:14 N0rT0n | skóre: 9 | blog: Lama | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Dobrá kniha
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Mam doma originál i český překlad prvního vydání. Kniha je opravdu velmi dobře přeložená. Těším se, až si koupím třetí aktualizované vydání, neboť to první už je přecejen staré. Knihu bych také doporučil všem začínajícím zájemcům o Linux.
24.11.2003 08:47 Jon Wicked
Rozbalit Rozbalit vše wicked
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
no ja tu v podstate nemam co robit, lebo tu knihu som tusim mozno este necitala, ale posudzovat kvalitu knihy podla hrubky... :) nicmene - je skutocne schopna ta kniha naucit uplnych novacikov, ktori povedzme v zivote nevideli ani windows?
26.11.2003 16:16 Ivan Suchy
Rozbalit Rozbalit vše Mno
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
.... ja mam tu knihu uz viac ako 4. roky. Druhe vydanie. Bola to moja prva kniha o Linuxe. Teraz je dobre ohmatana, zaramovana v zlatom rame a nikdo sa jej nesme dotknut sakra!!!
23.11.2009 21:14 Milda
Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáme Linux
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Chtěl bych si tuto knížku koupit, ale mám obavy, jestli je pořád aktuální (vzhledem k roku vydání 2003). Myslíte si, že se vyplatí nebo byste mi doporučili nějakou jinou publikaci v cenové relaci cca 500,- ? Jsem začátečník a s instalací/konfigurací linuxu nemám téměř žádné zkušenosti..
4.1.2014 23:37 dvcasxcasdc
Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáme Linux
je rok 2013 a uvazuju velice o koupi teto knihy kvuli nostalgii, byla to prvni kniha o linuxu u nas.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.