Portál AbcLinuxu, 28. dubna 2024 22:35


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
11.5.2004 08:47 Sheeryjay
Rozbalit Rozbalit vše Dobrá kniha
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Tato kniha se mi také líbila, ale co už se mi tak moc nelíbilo bylo to, že vyšla velmi podobná kniha (myslím že v nakladatelství Dorling Kindersley, mýlím-li se, pak se omlouvám). Má velmi podobný obsah, pouze je kratší a méně vědecká (je spíše pro děti). Navíc co mě naštvalo je to, že se v referencích vůbec o Singhově knize nezmiňují, přestože kniha od DK vyšla později.

Nicméně na knize pana Singha se mi líbila pasáž o kvantové kryptografii, kterou jsem díky tomu konečně pochopil. Také se mi líbila soutěž (udělal jsem asi 3 úkoly, pak už jsem neměl čas).
Jiří Svoboda avatar 11.5.2004 09:30 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
Rozbalit Rozbalit vše Taky doporucuji
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Asi pred rokem jsem cetl uryvky z teto knihy nekde na http://www.scienceworld.cz (zkuste vyhledavat slovo "Enigma"). Vyslovene me to nadchnulo. Kdyz jsem pak prisel do mistniho knihkupectvi a pomerne nahlas vyslovil, ze chci "Knihu kodu a sifer", cele knihkupectvi pry ztichlo (rikal kolega). :-) Pro knihu jsem si nakonec musel jet do Prahy a ac jsem ji zatim jeste necetl, musim ji take vrele doporucit. Kdo vaha, at si precte vyse zminene uryvky.
11.5.2004 10:07 Tomáš Oberhuber | skóre: 18
Rozbalit Rozbalit vše výborná kniha
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Knihu jsem četl před rokem a byl jsem jí také velmi nadšen. Už si to sice tak přesně nepamatuji, ale myslím, že autor zapoměl zmínit další velký úspěch Anglie, první počítač Colosus(doufám, že jsem to nezkomolil), kterým předběhli Ameriku, ale jeho plánky musely být zničeny.

Simon Singh je bezpochyby vyjímenčný spisovatel, komu se líbila tato kniha, doporučuji přečíst i Singhovu Velkou Fermatovu větu a to i pokud vás matematika příliš nezajímá. I tato kniha je psána velmi srozumitelně.

A když dovolíte, tak bych se na závěr ještě trochu pochlubil. Před nedávnem jsem měl to štěstí účastnit se přednášky "A History of Ciphers & the Enigma Machine" od Claire Greerové, Simonové studentky. Původně měl dorazit i samotný Simon, ale nestalo se tak. Claire měla s sebou Simonovu vlastní Enigmu, kterou prý koupil od jistého amerického veterána, který jí ukořistil za války. Ačkoliv přednáška neřekla skoro nic nového oproti knize, předvedení stále funkční Enigmy bylo velmi zajímavé a navíc Claire byla i dost pohledné děvče;-)
12.5.2004 06:56 Finder
Rozbalit Rozbalit vše Re: výborná kniha
http://www.simonsingh.net/images/greer.jpeg :-)
11.5.2004 13:20 Pavel Žampach
Rozbalit Rozbalit vše Drobný omyl
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
V recenzi je drobný omyl - snaha o zapojení Mexika do plánů Německa se týkala PRVNÍ, nikoliv druhé světové války. Takže ten Pearl Harbour zůstává...
12.5.2004 08:25 richard malina | skóre: 6
Rozbalit Rozbalit vše Re: Drobný omyl
Mate pravdu. Jedna se o reakci prezidenta Wilsona z roku 1917. Omlouvam se.
11.5.2004 15:56 IA
Rozbalit Rozbalit vše pekna kniha
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
musim potvrdit predchozi. ja jsem se o knize dozvedel na scienceworld.cz z docela dlouhych uryvku o lusteni enigmy a kdyz uz jsem si vymyslel, co chci k jezisku, tak jsem si rekl o tohle. sice jsem se k ni dostal teprve nedavno, ale musim rict, ze me uplne nadchla a precetl jsem ji behem par dni. ted jeste ty ukoly na konci, to si asi budu muset vzit dovolenou. kazdopadne autor dokazal, ze historie nemusi byt jen suchy vycet faktu, ale treba i zajimavejsi, nez kdejaka fikce, jednoznacne doporucuji.
egg avatar 11.5.2004 16:58 egg | skóre: 20 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Bezva knížka
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Má přítelkyně si ji půjčila z knihovny kvůli diplomce. Jak jsem ji dostal do ruky, nepustil jsem ji, dokud jsem nepřečetl. :-) Opravdu báječné čtení. Poutavý rozbor všech důležitých šifrovacích a lušticích postupů v historii.
Proč led klouže? --Aldebaran bulletin
12.5.2004 09:01 Eagle
Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezva knížka (OT)
Chudák přítelkyně, zvládla diplomku i bez knihy? ;-)
12.5.2004 10:59 Abraxis
Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezva knížka
Co proboha delala za diplomku? ;)
egg avatar 13.5.2004 03:13 egg | skóre: 20 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše diplomka
Ještě dělá. (Matfyz, obor učitelství pro SŠ.) Jmenuje se to nějak jako "Šifrování na střední škole" a jde o různé napovídání, psaní taháků a tak. :-)
15.5.2004 02:03 Martin
Rozbalit Rozbalit vše Re: diplomka
To jako fakt? Zni to celkem zajimave. Nebyla by nekde ke stazeni? :)
egg avatar 18.5.2004 09:43 egg | skóre: 20 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: diplomka
Jo, to jako fakt. :-) Ještě nějakou dobu bude diplomka ve stádiu tvorby, takže trpělivost. Ale myslím, že pak na webu bude. Můžu napsat zprávičku.
17.5.2004 13:39 redman
Rozbalit Rozbalit vše Re: diplomka
taky se primlouvam za moznost stazeni. Rad bych si to precetl.
18.5.2004 07:55 Kharlos
Rozbalit Rozbalit vše dokumenty
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
cuz,

knihu jsem necetl, ale Simon Singh natocil i serial (asi 4 dily) o Tajemstvi kodu a sifer nebo tak nejak, ktery jsem videl na Spectru, ale uz docela dlouho (tak 3 roky). Opravdu moc pekne. Co tady bylo v recenzi tak jsem to i videl v tom filmu, takze kdo nema tolik casu cist tak doporucuju sledovat program, asi to budou opakovat. Jinak rozhodne nechci odradit od cteni knihy, pac je to asi urcite podrobneji...
24.5.2004 22:30 Boss
Rozbalit Rozbalit vše hm
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
pekna knizka, ale osobne historii moc nemusim
6.8.2004 19:25 Karel Vašíček
Rozbalit Rozbalit vše Jazyk matematiky
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Kromě knihy Kniha kódů a šifer mohu doporučit další knihu nakladatelství Dokořán a ARGO Jazyk matematiky rovněž pěkná

moje články o obou knihách mžete přečíst na www.volny.cz/dr-vasicek

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.