Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 06:29
z.B. kde existuje tvůj ideální stát, o kterém tak básníšTo jsem ti uz vysvetlil. O zadnem statu nebasnim. Ja ziji v cechach a nehodlam se stehovat, takze chci menit pomery zde. Mam tuto zemi rad a socialismus mne z ni nevyzene!
levobočkaUz jsem psal, ze jsem si to overil. O levobocka se nejedna. Ale to ty vis, protoze pokud bych to zde nenapsal, nemel bys na co nasazovat. Na tom, ze si overim, komu budu platit zivot spoustu dalsich let a na koho se budu citove vazat, nevidim nic spatneho. Je to spousta penez a cizi clovek na ne nema narok!
zbydou jenom ohavná uslintaná psiskaProc ne? Mam je rozhodne vice rad nez tebe, ale o tom jsme se uz bavili.
V jednom má Jílek pravdu.Netusim, zda ma pan Jilek pravdu a zda zde vystupuje jako Miriam. Ale ja rozhodne nejsem pan Jilek. Jestli jsi mne tim chtel urazit, nepovedlo se. Pana Jilka vnimam celkem pozitivne kvuli jeho nahledu na svet, nekterym nazorum a zdravemu selskemu rozumu.
Ten bytecode údajně patří to množiny totálně funkcionálních jazyků, takže není turingovsky úplný, takže ne.Odkud pochází tahle informace?
A nebo je to takový cimrmanovský úkrok stranou, kdy ne všechno, co je součástí Etherea je implementované v TFL a „zpoplatněné“ zápisem do blockchainu.Každá provedená instrukce toho kódu je zpoplatněná (platí se minerům za to že kód provádějí). Aby tam mohla vzniknout nekonečná smyčka, musel by mít kontrakt na účtě nekonečno, jinak prostě za chvíli přijde o všechny ethery a je zastaven.
Totálne funkcionálne jazyky garantujú konečnosť. Turingov stroj nemá toto obmedzenie a nie je možné určiť či je algoritmus konečný alebo nie.
turingovsky kompletní není žádný jazyk
Turingov stroj je teoretická konštrukcia s neobmedzenými prostriedkami. Ak hovoríme, že nejaký jazyk je turingovsky kompletný znamená to, že musí mať určité matematické vlastnosti. Reálne žiaden skutočný turingov stroj s nekonečnou páskou a nekonečným časom behu nemáme.
Turingov stroj je teoretická konštrukcia s neobmedzenými prostriedkami. Ak hovoríme, že nejaký jazyk je turingovsky kompletný znamená to, že musí mať určité matematické vlastnosti. Reálne žiaden skutočný turingov stroj s nekonečnou páskou a nekonečným časom behu nemáme.To chápu. Byla to reakce na předřečníka, který tvrdil, že Ethereum není turingovsky kompletní, ale nakonec psal, že si spletl Ethereum a Tau-chain.
Předpokládám, že vůči FPGA/ASICu je Ethereal (po vytlačení CPU ASICama na bitcoinu) imunní, že?Jo. Naschvál to navrhli tak, aby to chtělo asi 2G paměti.
Já jenom zda by to nešlo třeba hashovat během generování.To mě taky napadlo, ale podle všeho prvně musíš 6000x hashnout ten GB soubor někde v paměti.
To mě ale jinak přijde jako dost velký plýtvání výpočetním výkonem (pokud se musí furt číst 2GB data - to nemám volný ani na main PC) :-/.To je naschvál, na tom stojí celý Proof of work algoritmus. Síť hlasuje o transakcích proporcionálně k výkonu, který máš. Čím větší výkon, tím větší právo. No a aby se to nedalo falšovat (jeden počítač ze sebe nedělal 10), musí to žrát co nejvíc výkonu (a paměti v tomhle případě). Jinak časem se má přejít na Proof of stake, kde lidi hlasují proporcionálně k tomu, kolik Etherů vlastní (je to kapku složitější, ještě tam hrajou nějakou roli toky peněz a tak). To je taky docela haluz, ale má to tu výhodu, že aby někdo mohl udělat 51% útok, tak by musel koupit 51% všech Etherů :) Docela doporučuji si proklikat ten odkaz na Ethash co jsem posílal, je to fakt zajímavé.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.