Portál AbcLinuxu, 21. únor 2020 00:35

Pořád tady

4.3.2014 01:14 | Přečteno: 871× | enlightenment

Tímto zápiskem bych chtěl dát všem na vědomí - neumřel jsem :) Všechno trvá o něco dýl, než jsem si představoval, ale tomu už bude doufejme co nejdřív konec.

Nový byt

Konečně jsem se nastěhoval do vlastního bytu, takže tím by byla první věc vyřešená, bohužel tu stále zbývá dost věcí zařídit, což bude nějakou dobu trvat. Ceny nájmů jsou vysoké, ale ujde to - momentálně mě asi už nic nezdržuje od práce na svých projektech, snad kromě jedné věci...

Internetové připojení

Od té doby, co jsem se přestěhoval, jsem bez normálního internetu. Samozřejmě jsem nechtěl být úplně bez internetu, tak jsem si pořídil USB 3G dongle s předplacenou SIMkou od O2 a 2GB datovým limitem. Na normální používání to není, ale lepší než drátem do oka...

Mezitím jsem si objednal instalaci broadbandu Infinity 2 od BT, což by mi mělo poskytnout slušných 80mbit download a 20mbit upload bez jakýchkoliv omezení. Nevýhodou je nutnost pronájmu telefonní linky, ale i s telefonní linkou tu lepší nabídku neseženu. Zvlášť s ohledem na to, že součástí je volný přístup na jakýkoliv wifi hotspot BT, které pokrývají většinu země a tím pádem budu mít skoro všude wifi.

Brazílie

Během minulého týdne (od neděle, a tuto neděli jsem se vrátil) jsem byl na pracovní cestě v Rio de Janeiru v Brazílii. Takto strávený týden byl vítanou změnou od britského počasí, i když bylo možná trochu moc horko :P Kromě mě tam byl ještě Carsten Haitzler aka rasterman, vůdčí osoba projektu Enlightenment, Cedric Bail, jeden z hlavních maintainerů EFL a Daniel Zaoui, autor projektu Eolian - "hostil" nás brazilský startup Expertise Solutions a prodiskutovali jsme spoustu věcí ohledně budoucnosti EFL včetně různých věcí kolem C++ bindingů a budoucího Lua runtime.

Výsledkem je to, že aplikační runtime postavený na LuaJIT bude mít v EFL velkou budoucnost, ale to se ukáže až časem...

OF

Práci na OF a Octadocu obnovím asi tak za týden nebo dva. Potom už snad nebudu muset nic přerušovat - prostě budu pokračovat tam, kde jsem skončil. Hned, jak to udělám, tak asi napíšu další článek.

To je zatím vše, nic víc nemám - snad příště...

 

       

Hodnocení: 93 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

pavlix avatar 4.3.2014 08:12 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
Rozbalit Rozbalit vše Re: Pořád tady
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Hezké, výstižné, gratuluju ke zlepšení situace.
Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.