Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 19:15
Tak taky rozšířím poslední vlnu energetických zápisků na tomto portále. Rozhodl jsem se koupit si zdroj. Dlouhodobě preferuji Fortrony, pro jejich poměr cena/výkon, a také značně větší spolehlivost oproti různým dražším Enermaxům, Corsairům, Seasonicům.... Model, pro který jsem se předběžně rozhodnul je Forton Blue Storm II 500W. Jak jsem ovšem zjistil, specifikaci 80plus nemá, protože v minimální zátěži může mít účinnost pouze 74%, v průměrném pak už 85.
Otázka zní, představuje nižší účinnost při minimálním odběru nějaký problém? Přece jenom, rozdíl 6% při 75W odběru je směšný, a když člověk odbírá 250W, tak je účinnost na velmi dobrých 85%. Nebo mám připlatit 80% ceny navíc, a místo Blue Strom II koupit raději Epsilon 80Plus? Jiného výrobce zdrojů pravděpodobně nechci, jak kvůli spolehlivosti, tak také proto, že někteří zbytečně zvyšují přechodový odpor a ztráty odnímatelnými kabely.
Tiskni
Sdílej:
bohužel to cos vyjmenoval v anketě nejsou typicky výrobci, ale lepiči samolepek na cizí zdroje ...Mam pocit, ze jediny, kdo si to vyrabi sam, je Fortron/FPS Group a Enermax, i ksdyz u LC si nejsem jisty a Tagan, Silverstone a Xsilence jsem jeste zevnitr nevidel. Ostatni jsem opravdu je prebrandovane, pripadne mirne upravene zdroje jinych vyrobcu - treba Nexus je Fortron s nexusim vetrakem a lepsi regulaci. BTW: Mam dokonce jeden zdroj s nalekpoku Eurocase, ktery je na 99.99% Fortron - stejny design, stejne soucasky, stejnye nalepky atd., ale pres puvodni nalepku je nalepena nalepka Eurocase. A nejlepsi bylo, ze jsem ho koupil za cenu zdroje od Eurocase
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.