Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 14:00
Inspirován včerejší zprávičkou jsem vytvořil JavaScriptovou implementaci binárních hodin.
Pokud netušíte co se pod pojmem Binární hodniny skrývá, prostudujte si prosím nejprve [3].
Největšího požitku, dosáhnete při zobrazení pomocí prohlížeče z rodiny Mozilla. Nejen že budete moci využívat alternativní styly (FireFox 1.0.4 – menu Zobrazit / Styl stránky), ale budete si moci otevřít hodiny v postranní liště a mít je tak na očích po celou dobu práce s prohlížečem .
![]() |
![]() |
![]() |
Způsob jak otevřít stránku v postranní liště je jednoduchý. Vložte si jí do záložek. Klepněte na položku pravý tlačítkem a vyberte menu vlastnosti. Poté zatrhněte volbu „Nahrát tuto záložku v postranní liště“. Na konec stačí dialog potvrdit a vyvolat uloženou záložku.
Výsledek snažení, pak vypadá takto:
Bohužel (alespoň ne ve FireFoxu v1.0.4), nelze v postranní liště přepínat styly. Pokud si bude chtít zvolit jiný, musíte si stránku stáhnout k sobě a html soubor upravit ručně (úprava chrome/userContent.css by byla zbytečně zdlouhavá).
Jestliže máte touhu vytvořit si vlastní styl (budu rád když mi jej pošlete) nebrání nic v cestě. Začněte přepsáním pár pravidel v základním stylu bc_hms_green_jail.css. Uvidíte, že to půjde rychle. Nezaleknete se obrovského množství pseudotříd. Každý „ťuflík“ má dvě (zapnuto/vypnuto). Proč tomu tak je, bude zřejmé, až se dokopu a vytvořím styl alá duha.
Moc hezký styl „Modrá záře“ (viz druhý obrázek) a „Zlatý přeliv“ vytvořil můj kamarád Adam Sádovský (mimochodem pokud toho nemáte dost, naleznete na jeho stránkách program pro převod Hvězdného data). Díky Adame!
K implementaci snad jen poznámka: byla rychlá. Nechtělo se mi pozicovat a tak jsem použil tabulku. Doufám že to nevadí.
Přeji spoustu zábavy a málo zmeškaných schůzek!
[1] Binární hodiny v JavaScriptu
[3] Schéma zapojení a hezky popsaná teorie díky Jirko
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.