Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 15:24

Nástroje: Začni sledovat (2) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
1.1.2007 16:38 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jestli tě to uklidní, tak Visual Studio 2005 se nedá rozumně používat na ničes s méně než 1 GB RAM. Takže HW nároky budou u časově srovnatelných verzí asi podobné.
A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.
Josef Kufner avatar 1.1.2007 17:07 Josef Kufner | skóre: 70
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

Chudáku. Ze správné cesty jsi byl barevnýma ikonkama sveden. Koukej se vrátit k vimu. Od verze 7 už má doplňování s popupem, dřívější verze umí doplňovat bez popupu – je to konfigurovatelné a na klávese ctrl+p. Mám teda radši původní chování bez popupu, protože to nepřekáží. Také to v C umí prolejzat headery a doplňovat podle nich.

Ve spojení s nějakým tím pluginem (zejména tím jak zobrazí man přímo v bufferu vimu) to prostě nemá chybu. Mám to takto pověšené na F1:

runtime ftplugin/man.vim
map  <F1> :Man <cword><CR>
imap <F1> <ESC>:Man <cword><CR>
takže najedu na slovo, zmáčku F1 a v novém okně se objeví man slovo. Navíc tam jsou odkazy na jiné stranky v manu jako odkazy (tagy), takže ctrl+] dodá manu kouzlo hypertextu a s ctrl+t to je i se vší parádou. Když se k tomu přidá do makefile ješte ctags *.[ch], tak stejné hopsání začne fungovat i mezi deklaracema/definicema a identifikátory v kódu.

A jestli teda chceš i ty barevné ikonky, tak si nainstaluj gvim. Tam máš toolbar, menu i scrollbary (dá se to povypínat).

Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
1.1.2007 17:24 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Jak se dá vypnout ten popup u vimu?
Užívej dne – možná je tvůj poslední.
Josef Kufner avatar 1.1.2007 21:16 Josef Kufner | skóre: 70
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
set completeopt=
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
1.1.2007 17:54 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
jj, to je velmi dobry, to sem nevedel, diky ;)
a neumi vim i asociovat tohle doplnovani s doxygenem, aby ukazal pri volbe i doxygeni komentar vedle v okne k vybranemu doplneni? jinak samozrejme vim dale pouzivam, CDT proste jen zkousim....a treba pro nekoho pro prechod z VS je podle mne rychlejsi se naucit delat v CDT nez pouzivat vim.
1.1.2007 20:18 Boris Dušek | skóre: 22 | blog: everything
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Ta doxygení nápověda ve vim popupu - taky bych bral všemi deseti (v Eclipse pro Javu super).
vim ~/.emacs
1.1.2007 19:17 H4wk | skóre: 9 | blog: H4wkuv_blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jestli chces zobrazit vice zdrojaku zaraz, staci jenom chytit jednu zalozku a pretahnout ji tesne ke spodnimu okraji.
Korespondenční Seminář z Programování - Pro každého středoškoláka, který to s programováním myslí vážně.
1.1.2007 19:43 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
diky, to je presne to co sem potreboval vedet ;)
kozzi avatar 1.1.2007 19:24 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
No tak jsem si to zkusil nainstalit a musim rict ze radej zustanu u gvim + qmake + make, je to pohodlnejsi
Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
1.1.2007 19:44 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
nj, je to spis alternativa pro prechod z oken. Ten kdo jednou okusil a naucil se pouzivat vim a make, tak tezko najde neco efektivnejsiho.
1.1.2007 19:53 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
K příštím vánocům si budu přát otroka, který bude moje nápady přepisovat do nějakého programovacího jazyka (který znám, abych ho mohl kontrolovat). Nebo raději otrokyni. I tohle vývojové prostředí musí mít výborný look&feel :-D
Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
1.1.2007 20:13 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyzkouseni CDT
:-D :-D :-D
GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.