Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 16:50
Slackpkg
, utilita pro (re)instalaci/aktualizaci balíků z oficiálních repozitářů, takže už se nemusíš stahovat ručně stahovat a (re)instalovat/aktualizovat balíky (stačí #slackpkg upgrade-all). Pokud vím, tak přechod mezi verzemi zatím neumí, ale aktualizaci distra stejně vždycky dělám ručně.
Když něco není v repozitářích, je velká šance, že to najdeš na Slackbuild.org (v podstatě totéž co pkgbuildy v Arch Linuxu). Abys nemusel stahovat a kompilovat každý SlackBuild ručně, naštěstí existuje sbopkg
(totéž co slackpg
). Takže co se týče manipulace s balíky po síti, je na tom Slackware dobře.
A nevím jak se chovají nejnovější ovladače od Nvidie, ale ty staré (nvidia-legacy) jsem zkompiloval přesně podle instrukcí od Nvidie a fungovaly hned*.
* Bylo tam pár drobností typu: když v Xorg.conf nemáš nastavenou default color depth (nebo něco takového), Xka zhavarovaly, ale tohle bylo na Slackware 12.2 s Xorg 1.4.x, tak to snad už (na obou stranách) opravili
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.