Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 08:36
Ok, teoreticky to má stačit. Ale při snaze o maximalizaci kvality spojení je těch několik stupňů změny náklonu naší antény docela podstatných. Zároveň mne napadá, že v té naší asi husté džungli (vidim kolem sebe tak do 20 AP v listu, pár jich vyplněné SSID má, většina ne) si nejsem jistý, jak se chová signál, když ho kříží jiný, to se přece musí nějak pozměnit, ne?
A proto doufam, že přesný zaměření pomůže, ten kužel (mého) paprsku pak není celý ovlivněný okolím. Do toho asi bude ale i mluvit kvalita použitého železa na obou stranách, ne? S tim, jak se vypořádá s nekvalitním signálem.
To je slušná plocha, vim. Co jsem čet, tak Alfa je prej citlivá dost. To zaměření má podle mne smysl v tom, že ho můžu měnit a pozorovat stav. Navíc lze i změnit místo uchycení mojí antény = snažit vyhnout se okolnímu rušení. Vždyť i ten kužel záření má hustotu energie vzhledem k ose paprku proměnnou.
Měli jsme panelovou anténu kdysi a teď s yaginou nám to kmitá líp. Zdá se mi, že teď je to i lepší díky tomu, že chytáme my menší šumy z okolí.
Pokud jde o skládání vlnění, tak mám pocit, že na vodě třeba to poznat je, že se vlnění změní. Druhá věc je, jak se to v praxi projevuje a jak platí shodné zákonitosti pro mechanické a elm. vlnění.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.