Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 12:07
Škoda, že nefunguje i s VX Revolution, která má sice kolečko jen jedno, ale technicky stejně provedené jako u jejího desktopového MX brášky.Není. Nejde přepínat jinak než manuálně přepínačem na spodku myši, takže ovladačem to nevyřešíte.
Díky za upozornění, už jsem to opravil.
Doplnil bych, že cena MX je výrazně vyšší než cena VX. A i když má navíc jedno kolečko, má zase o dvě tlačítka méně (nemá „šoupátko“). Softwarová změna režimu kolečka je dle mého k ničemu. Člověk si stejně zvykne na jeden režim a ten pak nemění. Nebo ne tak často, aby vadil hardwarový přepínač na spodní straně VX.
MX jede na zabudovaný akumulátor (který nejde snadno vyměnit a nevím, jak dlouho vydrží na jedno nabití) a pokud vím, tak její dobíjecí kolébka neslouží zároveň jako radiový přijímač, což mi není moc jasné proč. Oproti tomu přijímač VX je malý a dá schovat do těla myši, což myš i automaticky vypne a při vyndání zase zapne (hold je to myš primárně zamýšlená pro snadné přenášení s notebookem). Výdrž 2+ měsíce na jednu tužkovou baterii u VX potvrzuju. (A to ji ani přes noc nevypínám, zůstává jen v režimu spánku do kterého sama přechází při delší nečinnosti a ze kterého se dokáže zase sama probudit, když znovu detekuje aktivitu uživatele.)
Doporučil bych ale před koupí vyzkoušet stisk kolečka. Člověk si na to časem zvykne, ale úplně ideální to stejně není. Toto pro mě bylo opravdu zklamání a vidím to jako jedinou nectnost VX Revolution.
MX jede na zabudovaný akumulátor (který nejde snadno vyměnit a nevím, jak dlouho vydrží na jedno nabití)
Tak to je docela jedno. Vyměnit nějak půjde (jsme češi ) a pokud si člověk zvykne to po práci dávat do nabíječky tak mu nenastane problém s vybitým akumulátorem během dne. Pokud mají dobrou nabíjecí elektroniku, LiIon to zvládne. Stejně už nabíjím GPS, akučka do batery, tak další věc navíc neva.
„Třítlačítkové kolečko“ znamená stisk + náklony na obě strany?
Nicmene program neni nikde ke stazeni, snad jen za chechtakyMám takový pocit, že jako první věc by sis měl zjistit, jak se distribuují a instalují programy v Linuxu, resp. tvé distribuci. Pokud to nevíš, použij Google. Určitě poradí, ale pokud bys měl i přesto problém, napiš aspoň jakou distribuci používáš, takhle ti nikdo neporadí. Jinak je použití BTNX stručně popsané v tomhle článku, včetně screenshotů. Pokud ti tam něco není jasné, tak se zeptej konkrétněji.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.