Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 17:29
+1
+32
>>momentálně jsem spokojený na 100% =)
Windows 7 ?
jj, to je můj oblíbený OS - rychlost, IMHO krásný a jednoduchý design ... bohužel to kazí ty ovladače ... a taky množství programů. Zjistil jsem, že by mi stačil Debian, který by měl stejný "window manager" jako Haiku a byl bych spokojený Teď to řeším: Debian+XFce+b5-theme ale na stopro to není.
A co HDMI?
> ... je programované v moderním objektovém jazyce (C++) ...
Ač jsem se moc těšil, tak mi livecd nenaběhlo ani na jednom pc.
V KVM jde
Jenom mi nešla síť, ani rtl8139 to nenašlo... ale to už je teď jedno
Tak jsem zkusil ještě e1000 a ta jde
Takze neda mi aby som sa nepripojil ... je tu este jedna moznost a to stlacit SPACE pri botovani Haiku a navolit parametre alebo rovno safemod
ja mam tiez smolu ze musim na svojom htpc s 945 grafikou nastartovat v safe rozliseni..a 1440x900 mi neda takze len 1024x768
čo sa tíka sietovej karty s čipom Realtek 8139 mozem z vlastnej skusenosti povedat ze tento cip podporuje skoro kazdy operacny system ktory existuje, takze haiku nie je vynimkou
Hikkimori je asik s francuzka tam chcu vraj merat stastie... tak on mera kvalitu o kolko krat je nieco lepsie...
z tisíců kravin závislostí typu X-Xlib-Glib-Pango-Atk-Gdk-Cairo+libpng+libjpeg+libjánevimco-GdkPixbufLoader-blabla_100_dalších kravin-Gtk-GnomeA máš s tím snad nějaký problém? IMHO nápad/ideologie těchto modulů naprosto perfektní. A nebo máš snad lepší?
Nevýhodou se tak stává snad pouze menší sortiment ovladačů.To je pravda. To mě štve i u jiných systémů. Nejlíp by bylo kdyby se udělala nějaká abstraktní nezávislá vrstva či spíše nějaký odštěpený projekt od Linuxového jádra zaměřen pouze na ovladače, kterou by mohli používat i všichni ostatní, protože když už se po několikáté píše něco co už bylo 100x implementováno, tak to asi není zrovna k jásotu.
pracovat s gdk_pixbuf a cairem je tak trochu oničem
No zrovna na nejnizsi urovni ani odstinene GTKckem moc nejsou. GTK (resp. GDK) ma rozhrani pasujici na klasicke X rozhrani, takze pro jeho implementaci se AFAIK Cairo moc nepouziva. Cairo je jakasi abstrakce nad XRenderem, ale je dost divna, takze napr. nema elementarni funkce pro blendovani pixmapy na screen a musi se to opisovat pomoci obecnejsiho rozhrani, ktere se ale implementuje pomoci obecnejsich (a pomalejsich) XRender callu. Takze to pak vyjde 10* pomalejsi. Jedina rozumna cesta, jak delat grafiku, je pouzivat primo XRender (anebo, jak to dela treba strilecka Chromium, pouzivat i pro 2D grafiku OpenGL).
Co se tyce gdk_pixbufu, to jsem pouzival akorat pro nacitani obrazku (namisto primeho volani libpng/libjpeg) a nasledny upload na X server) a na tohle funguje vcelku dobre. Akorat to zbytecne provadi 2 konverze tam, kde by stacila jedna (z formatu obrazku do ABGR32/BGR24 a pak pri uploadu do formatu pouzivaneho X serverem (coz je typicky ARGB32/xRGB32).
Jestli chces, aby se ti v Linuxu objevila flashka po sekunde a ne po deseti sekundach, tak nastav driveru usb_storage option delay_use=1 . S HALem a spol. tohle vubec nesouvisi.
Zase žádná poesie ;) Snažně prosím abíčkáře -- vytříhejte se pro příště titulků vzbuzujících plané naděje!
Teda moc se ti to nerýmuje
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.