Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 04:55
Jen by mě zajímalo, jak se ten plasmoid (screenlet…) bude lišit od plasmoidu, který zobrazuje webovou stránku (třeba WebKitem) a občas ji obnoví (což může dělat i ta stránka samotná bez podpory plasmoidu). Prostě mi přijde, že na straně klienta není moc co programovat. Ta serverová část bude zajímavější.
Máte pravdu, ti klienti budou primitivní. Jako pohrávám si s nápadem že když by dostávali XML tak by tam šlo elegantněji nadefinovat různé layouty zobrazení, více dat a v intervalu je měnit... jenže tohle všechno půjde nejspíš udělat i s HTML a JS...
Ono je jak HTML, tak XML univerzální, ale každé v jiném smyslu. XML jsou čistá data, která je možné zobrazit jakkoli (nějakým webovým jádrem, ale i třeba tlustým klientem), nebo je snadno konvertovat na něco jiného. (X)HTML je zase univerzální v tom smyslu, že pojme libovolná data (nejsme omezeni DTD/Schématem, které jsme si nazačátku napsali), ale pohybujeme se v jiné vrstvě (prezentační).
Asi bych to posílal jako XHTML, aby se toho na klientovi dělalo co nejmíň a aby se nemusel aktualizovat a byl univerzální (určitě už něco takového existuje). A akorát na serveru mít data v nějakém obecném formátu (XML, databáze), abychom je mohli v případě potřeby posílat a vykreslovat i jinak, než jako HTML.
Určitě, ještě v brzkých dobách začínajících KDE 3 jsem měl applet na počasí a když se odpojilo od netu tak z něho vyskakovalo pop-up okno... děs, to určitě nechci:)
Ty ryze lokální údaje nechám na ryze lokálních miniaplikacích... tady si myslím že je konkurence dobrá a navíc by každý musel mít ten server poskytující info spuštěný na lokále a moje vize je spíš že jeden server bude obsluhovat spousty lidí...
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.