Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 17:06
A co třeba libusb? Celkem jednoduchý způsob komunikace po USB z user-space.
Ale snažím se alespoň o takové ty nabíječky na telefonZrovna spinane nabijecky na telefon obvykle prakticky nic nezerou (kdyz se nenabiji).
Ale je to starší Pentium 4, když se tam nic nedělá, moc velkou spotřebu mít nebudeDobry vtip.
Kolik? Starý AthlonXP mi zral 100W, toto si řekne o 83W. IMHO v pohodě.
Prijdu, pohnu s mysi a jsem tam kde jsem vcera prestal.Doporučil bych s2ram i tady…
dal jsem alespoň 5W spořivky, měli tam 60W žárovičkyCo to je za zářivky (to chci!)? Ještě jsem neviděl 5W zářivku, která by měla 700 lm (a to nemluvím o tom, že pro subjektivní vjem stejného osvětlení musím mít zářivku o trochu výkonnější než žárovku, protože ta zářivka asi září na vlnových délkách, na které nemám oko tak citlivé… ale to může být u každého jinak)
nemyslím tím, že si vyrobím z patice a ledek takovou věc sám -- i když by to nebyl problém, ale raději chci řešení "hned"Pokud budeš napájet z akumulátorů, tak bych vlastní řešení doporučoval. Jednak většina hotových bude asi na 230V~ a druhak bývají tyto „hotové“ dost odfláknuté.
a to nemluvím o tom, že pro subjektivní vjem stejného osvětlení musím mít zářivku o trochu výkonnější než žárovku, protože ta zářivka asi září na vlnových délkách, na které nemám oko tak citlivé… ale to může být u každého jinakE-e.
a to nemluvím o tom, že pro subjektivní vjem stejného osvětlení musím mít zářivku o trochu výkonnější než žárovku, protože ta zářivka asi září na vlnových délkách, na které nemám oko tak citlivéUdaj v lumenech by mel s tim pocitat (vazi se to podle vlnove delky), ale nejspis kazde oko v tom ohledu muze byt trosku jine.
Ještě pár věcí by mě zajímalo:
Žádný Intel, žádné AMD (a nebo aspoň jen v nejnutnějších případech z důvodu zpětné kompatibility). ARM, MIPS v podobě TouchBooku, BeagleBoardu, PandaBoardu, kdejakých APKdyz k tomu pripocitas spotrebu celeho systemu vcetne displeje, tak uz je vcelku jedno, zda tam je ARM nebo treba Atom. Jinak kdejaka AP s ruznymi MIPSy zerou prakticky stejne jako Alix deska s AMD Geode, ktera ma ale nekolikrat vykonnejsi CPU.
Kdyz k tomu pripocitas spotrebu celeho systemu vcetne displeje, tak uz je vcelku jedno, zda tam je ARM nebo treba Atom.Mám jak TB, tak EEE s Atomem takže si může říkat kdo chce co chce.
Jinak kdejaka AP s ruznymi MIPSy zerou prakticky stejne jako Alix deska s AMD Geode, ktera ma ale nekolikrat vykonnejsi CPU.Pravda. Na Geode jsem zapomněl. Jenže to už se hodně rovná složitostí těm ARMům (jinak o dvoujádrovém 1Ghz Geode jsem ještě neslyšel). Asi by bylo zajímavé samotné SoCy porovnat.
Vetsi chatu. Da se tu bydlet. Jsem tu uz 3 roky v kuse, tady kolem v chatove oblasti bydli udajne uz 9 lidi (ruzne po rozvodech trebas, nebo nechali byt deckam a sli na stari proste bydlet na chatu), nekteri z nich tu maji dokonce trvale bydliste, posta se tu resi v nejblizsi obci PO boxem, ale ja si nechavam posilat postu k rodicum.Aha. Tak to docela závist.
Je to malo, cim vic, tim lip. Nejsou fyzicky 2, jedna se o 2 vetve, celkem 6 baterii po 100Ah zapojenych paralelne. 2 a 4 baterie. Hned jak budou finance zase tak koupim dalsi 2 baterie at se ta co je ted slabsi kapacitne posili. Jedna 100Ah solarni baterie (jina nez startovaci do auta) vyjde cca kolem 6Kczk.Takové věci by bylo právě lepší sepsat někam jinam než takhle do komentářů nebo FB tweetů. Já osobně totiž furt nemám moc představu jak ten systém vypadá. Pravdou je, že mě to až tak moc nebere, ale můj otec je právě do toho docela blázen (solární kolektory na ohřev vody na baráku, zateplování, komplet náhrada topení plynem a elektrikou za dřevo a teď ještě plánuje tepelné čerpadlo a tak).
hm :) sem s nim.. az bude .. urcite neco existuje ..No jedině dávat do sítě v případě přebytku a odebírat ze sítě v případě nedostatku. Ale to zas jde bez přípojky docela blbě. Nic jiného aspoň mě osobně nenapadá.
No jedině dávat do sítě v případě přebytku a odebírat ze sítě v případě nedostatku. Ale to zas jde bez přípojky docela blbě. Nic jiného aspoň mě osobně nenapadá.A co třeba elektrolyzér? V případě přebytku vyrábět vodík a pak jej v zimě spalovat na topení. Nebo ještě lépe vyrábět z něj elektřinu palivovými články, ale to by bylo nejspíš drahé jak platinové prase
The most common method of on board hydrogen storage in today's demonstration vehicles is as a compressed gas at pressures of roughly 700 bar (70 MPa).
Aha. Tak to docela závist.Z toho by mě šlehlo. Všude daleko a tak… Zlatý panelák v Praze
Z toho by mě šlehlo. Všude daleko a tak… Zlatý panelák v Praze.To já zas pobyl ani né půl roku v paneláku v Brně a i když to byla Lesná, tak z toho zas málem šlehlo mě. Vzhledem k tomu, že též máme chatu, tak dobře vím proč závidím. Pár lidí (právě hlavně z paneláku) z té chatové oblasti tam tak žije a naprostá pohoda (někteří, především důchodci, dokonce uvažovali o tom že se bytů zbaví), akorát na zimu je to tam docela naprd.
hm :) sem s nim.. az bude .. urcite neco existuje ..pekne povidani je treba tady : http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=1326&hilit=solarni Zajimava by byla myslenka, bud jak tam popisuje to precerpavani vody do vysky, nebo zvedani bremene jako zavazi k dynamu ( alternatoru ) , mozna by nebyl spatny napad natahovat nejakou pruzinu. Ono i nasi predkove nebyli uplny neandrtalci - rekneme takovy zentour , pokud by se spojil s dynamem a nebo se natacenim opravdu velkeho pera , ktere by v pripade potreby pohanelo alternator/dynamo , samozrejme vykryvano automatikou. Jde jen o to, co bude celospolecensky vyhodne. V knize Jitro kouzelniku autori popisuji , jak za pouhych 11 let Nemecka rise naprosto zmenila svuj pohled na vedu (doporucuji precist), mozna je budouctnost nekde tady- v pouziti pera, mozna je budouctnost v malem atomovem reaktoru, ktery bude topit a vyrabet elektrinu ...... Honza
Jedna 100Ah solarni baterie (jina nez startovaci do auta) vyjde cca kolem 6Kczk.Je v tom takový rozdíl (100Ah do traktoru je za třetinu)? Napadá mě jenom potlačení sulfatace, ale v době, kdy se budou hloubkově vybíjet, bude zima, takže by to sulfatovat tak rychle nemělo.
Solarni typ dava mensi proud s konstantnejsim napetim po delsi dobu nez autobaterie.Na to právě mířila moje otázka: je tohle u „solárního“ (správněji trakčního) akumulátoru o tolik lepší než u startovacího, že se vyplatí dávat za to dvoj až trojnásobek? IMHO ne, ale právě jsem chtěl slyšet nějaký jiný názor
Pro USB potrebujes sniffer, mi to resime hardwarove ale myslim ze existuje i softwarovy. Osobne bych se na to vykaslal, a z bazaru koupil hodne stary notebook s OEM licenci, ten pak pouzil jako server s CoLinuxem.
Delam ve firme, ktera se zabiva UPSkamiLOL. Ještě by bylo vhodné se zmínit pro jakou firmu ať se výrobkům můžu vyhnout obloukem. Na takové jednoduché věci jedině Atmel, PIC a jiné mikrokontrolery, protože ty jsou schopné běžet snad i pouze na sílu setrvačnosti.
Idealni je mit asi 5 olovenych autobaterii, a ty cyklovat (musi se plne vybit pred nabitim).WTF? My jsme se učili něco úplně jiného - olověný akumulátor pokud možno nikdy nevybíjet úplně a po vybití okamžitě nabít, jinak dojde k sulfataci.
Hodne energie se ztrati na invertoru pri konverzi z 12 V na stridavy 255 V
Podle některých studií může časté a dlouhotrvající oční napětí být jedním z environmentálních faktorů přispívajících ke krátkozrakosti. Nicméně téměř všichni odborníci se shodují, že tím rozhodujícím faktorem je genetika, ostatní hrají jen podružnou roli.krátkozrakost je ovšem pouze jeden z mnoha možných problémů s očima, že ...
V každém případě přehnané oční napětí vede k únavě očí, která má svoje typické symptomy, jenž člověk velmi jednoduše pozná. Stačí když si dá pak tedy pauzu, aby si oči odpočinuly. Pokud člověku nedělá problémy ve zhoršených světelných podmínkách číst (neprojevuje se u něj ve zvýšené míře únava očí), není to žádný problém. Oči si takříkajíc řeknou sami, když je toho na ně moc.viz výše, takže se bavíme o činnosti, která očím neprospívá, a ty argumentuješ, že tato činnost je neškodná a že ji můžeš dělat, a pak řekneš, že ji dělat nebudeš ("stačí když si dá pauzu") - no tak ale to je tautologie, pochopitelně, že něco, co škodí právě když to děláš, neškodí, když to neděláš tak znova: 1) k poškození zraku (trvalému) může dojít v důsledku nadměrné únavy oka 2) při neadekvátním osvětlení se oko unaví rychleji - s obojím souhlasíš? nu a já tvrdím, že riziko práce při nedostatečném osvětlení je v tom, že člověk nechává oko odpočívat méně než by bylo potřeba, vzhledem k tomu, jak rychle se dle 2) unavuje anebo analogie ... pokud je ucho vystaveno na krátkou dobu silnému hluku (až do určité hranice), nedojde k poškození sluchu; je-li ovšem témuž hluku vystaveno delší dobu, tak k poškození sluchu dojde nikdo nemá problémy s tvrzením, že takový hluk poškozuje sluch, s tím, že by argumentoval, že to přeci slyší, že je ten kravál moc velký, a nechává ucho mezitím odpočinout, tak se mu nemůže nic stát ale pokud se bavíme o úplně stejném principu u oka, tak tam najednou ty okolnosti vedoucí k nadměrné únavě nepředstavují žádné zdravotní riziko? WTF?
Neuvažovals o využití toho PB i do elektrocentrály? Oproti benálu by to byla docela úspora...
http://eshop.homesolar.cz/2/vetrne-elektrarny.html
Doporučuji diskuzi "zkušenosti s návrhy a instalacemi FVE v ostrovním provozu"
na stránkách http://forumfve.elko.cz/viewforum.php?f=41
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.