Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 22:25
neboť takové označení považovali investoři za příliš riskantni.To je důvod jak noha.
To je důvod jak noha.Kdyz do toho nekdo investoval sve penize, tak nema mit pravo rozhodovat? Svet nejsou jen nuly a jednicky. Svet jsou i patenty a penize.
PDP-8 byl např. predchůdcem pocitace PDP-7Opravdu?
The PDP-7 was introduced in December 1964, and about 120 were eventually produced.vs
On 22 March 1965, DEC introduced the PDP-8, which replaced the PDP-5's modules with the new R-series modules using Flip Chips.
že si náš vedoucí projektu nechal po pracovní době 'promítnout' kompletní průběh editace nějaké terminálové session
A to se vyplatí! Koukám, že šmíráci byli už tehdy – dneska ti můžou dělat totéž, jen v grafice. Trochu mi to připomíná film Síť, kde si hlavní hrdinka přehrávala, jaké klávesy na počítači mačkal ten před ní.
Na druhou stranu někdy si říkám, že by nebylo od věci preventivně nahrávat tcpdumpem/tsharkem veškerý síťový provoz na testovacích/vývojových strojích, aby si člověk mohl později ve Wiresharku přehrát, co se sakra v tom systému dělo. Když je ten systém složený z několika vrstev/komponent a ty různě vypadávají a selhávají, tak je takový záznam k nezaplacení.
Druhý den pak konfrontoval kolegu s tím 'filmem', na kterém bylo vidět, jak kolega hodinu editoval nějakou funkci a poté ji zase smazal. .Jo to se mě stává velmi často, občas jsem to udělal i s celým projektem
že by nebylo od věci preventivně nahrávat tcpdumpem/tsharkem veškerý síťový provoz na testovacích/vývojových strojích, aby si člověk mohl později ve Wiresharku přehrát, co se sakra v tom systému děloPokud to chceš z hlediska chytání backdoorů, tak rozumný backdoor použije asymetrické šifrování s forward secrecy.
O to mi až tak nešlo – spíš o ladění aplikací, které vyvíjíš ty.
V případě toho malwaru by bylo potřeba vydolovat klíče z binárky/paměti a dělat na ten malware MITM útok (na chvíli to dešifrovat a v tom místě zachytávat tcpdumpem).
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.