Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 22:36
pokud máme počáteční tajný stav zdroje X a útočníkem podstrčená data Y
přimíchání nemůže nikdy odstranit neznámost obsahu zdroje, může ji jedině přidat.
Ibaze ten zdroj je pre procesor znamy. A ked bude Intel velmi zakerny, tak moze kludne RDSEED implementovat tak, ze bude vracat presne rovnake cisla ako iny zdroj entropie (napr. bude pocitat s nejakym vzorom pristupu do pamate). Pri XORe nam taky nahodny generator bude vracat napr. same nuly alebo co chceme.
V zaujme bezpecnosti to mozeme obmedzit tak, ze bude nejaky seed MAC adresa sietovky (napriklad) - ta sa da vzdialene zistit a hned mozeme generovat rovnake nahodne cisla ako ten pocitac.
Naproti tomu ma nenapada rozumny sposob, ako by procesor mohol ovplyvnit nahodnost jemu znamych pseudonahodnych cisel bez svojej instrukcie - mohol by sice nieco "zle spocitat", ale to je velmi napadne.
if (!arch_get_random_long(&v)) break; hash.l[i] ^= v;(což se nejspíš přeloží jako RDRAND a pak hned XOR s něčím), tak není potřeba přílišná invence, aby procesor zjistil, co se asi stane…
(napr. odlíšiť tú časť, ktorá kontroluje, či generované náhodné údaje nie sú nejako upravované)To mi přijde jako mnohem složitější (udělat to tak, aby na to brzo někdo nepřišel).
Pověsit škodlivý kód na instrukci, kterou uživatel vůbec nemusí použít, by moc rozumné nebylo.Zajímavé. Přitom se šíří spousta škodlivého software přes e-maily, které uživatel vůbec nemusí otevřít, webové stránky, které uživatel vůbec nemusí navštívit…
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.