Portál AbcLinuxu, 5. května 2025 13:20
Tak to ani nahodou, pouzival jsi to nekdy vubec? Funkcionalitou tam vidim mezeru nekolika let vyvoje.
Mozna pro zakladni upravy je Darktable zdatny konkurent, ale pokud clovek vyuziva opravdu vetsinu funkci, co Bibble/ASP nabizi, nedaji se tyto kousky SW primo srovnavat.
Prostě AfterShot má ve výchozím nastavení takové živější, hezčí barvy. Na obrázku v příloze je nahoře AfterShot, dole Darktable.Ten dole mi přijde subjektivně daleko lepší.
To na obloze vzniklo ze šumu při zmenšení.
Ani ne tak při zmenšení, ale při softwarovém doostření, které možná některé programy dělají při zmenšení automaticky, ale tady je opravdu brutální.
Navíc je hrozně tmavý.
Ano, je trochu tmavší, než by bylo vhodné. Ale i tak na mne působí přirozeněji a rozhodně mi vadí méně než "řvavost" toho horního.
ja@pc:~> exiftool IMG_4428.CR2|grep ISO ISO : 200 Auto ISO : 100 Base ISO : 200 ISO Expansion : On Set Button When Shooting : ISO speed ja@pc:~> exiftool IMG_4428.jpg|grep ISO ISO : 200 ISO Speed Rating : 200Redukce šumu mi naopak přišla lepší v AfterShotu (pokud jste měl licenci Noise Ninja). Ale nezkoušel jsem, jak (tuším v nedávné verzi) ji vylepšili v Darktable v podobě těch profilů. Bohužel teda ale pokud si pořídíte licenci AfterShotu teď, Noise Ninja už tam není (a bohužel zatím ani žádná alternativa). Ale stejně, zrovna šum mně osobně na fotkách nevadí, při ISO 6400 je na mém Canonu (pokud nechci dělat velký výřez) na celkem nízké úrovni (lepší než při ISO 800 na stařičkém Olympusu E-620, který jsem měl dříve) a tak jaksi k té fotografii patří.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.