Portál AbcLinuxu, 9. května 2025 06:12
Poptávka po smartphonech v zemích V4 neklesá. Trendy v moderní ochraně dat. Podniky si stěžují na problém s dostupností dat. Kdy udeří killware. Jak ovlivní Akt o umělé inteligenci evropský trh softwaru s AI. Nový hybrid z germania a hliníku udělá z germania supravodič.
Odbyt chytrých mobilních telefonů v zemích Visegrádské skupiny vloni meziročně vzrostl o 25,2 %. Podle IDC nakoupili zákazníci v České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku celkem 17,1 milionu nových přístrojů. Lídrem trhu v zemích V4 se po roce opět stala firma Samsung, která obsloužila bezmála třetinu regionálního trhu.
Ze zprávy Veeam Data Protection Trends Report 2022 v podstatě vyplývá, že se rozevírají nůžky mezi schopnostmi IT a obchodními potřebami. Zeptali jsme se Martina Štětky, regionálního manažera pro střední a východní Evropu ve společnosti Veeam Software, která se zabývá zálohováním, obnovou a správou dat, co se s tím dá dělat. Odpověď je jednoduchá, prostě se vrátit ke kořenům a data správně zálohovat. Veeam Modern Data Protection totiž umí díky znalosti IT procesů předcházejících katastrofě eliminovat bezpečnostní rizika.
90 % respondentů potvrdilo, že mají mezeru v dostupnosti, tedy mezi očekávanými SLA a tím, jak rychle se mohou vrátit k produktivitě. 67 % organizací již využívá cloudové služby jako součást své strategie ochrany dat.
Třetí vlna ransomwaru bude vydírat přímo ohrožením lidských životů a dříve nebo později si útočníci budou moci udělat i symbolickou čárku. Tedy fakticky ransomware, dalo by se odhadnout, již téměř jistě někoho zabil, ovšem nepřímo (mrtvice, sebevražda kvůli finanční ztrátě, autonehoda řidiče stresovaného v důsledku incidentu…). Podvodníci zrovna o tohle neusilovali a ani tím nevyhrožovali. To se změní.
Unijní zákonodárci v současnosti finalizují nařízení známé pod názvem Akt o umělé inteligenci, jehož přijetí představuje hrozbu i příležitost, uvádí IDC. Vzniká riziko odlivu investic i know how z Evropy.
Nová elektronická součástka z TU Wien (Vídeňská technická univerzita) by mohla být důležitým prvkem budoucí kvantové informatiky. Pomocí speciálního výrobního procesu výzkumníci dokázali propojit čisté germanium s hliníkem tak, že vznikla rozhraní s přesností na úrovni atomů. Výsledkem je tzv. monolitická heterostruktura typu kov-polovodič-kov.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.