Portál AbcLinuxu, 19. června 2021 01:41

Týden na ITBiz: Cloudový trh dál pevně ovládají hlavní hráči

3.5. | Redakce
Články - Týden na ITBiz: Cloudový trh dál pevně ovládají hlavní hráči  

VMware přichází s prací odkudkoliv. Red Hat prezentoval linuxovou platformu pro silniční vozidla. Co podle Dellu přinese druhá polovina roku 2021?. Možnost výkonu práce ze zahraničí by zvýšila českou konkurenceschopnost. Cloudový trh dál pevně ovládají hlavní hráči. Nasazení aplikace za týden.

VMware přichází s prací odkudkoliv

Podle společnosti VMware se způsob, jakým pracujeme, navždy změnil. A dnes, když přední firmy poznaly výhody práce na dálku, chtějí s touto možností pracovat a rozvíjet ji dále. Chtějí fungovat skutečně distribuovaně se zaměstnanci pracujícími odkudkoli. VMware na tento posun reaguje řešením VMware Anywhere Workspace, jehož smyslem je pomoci firmám umožnit svým zaměstnancům komfortnější a bezpečnější práci odkudkoli na světě.

Red Hat prezentoval linuxovou platformu pro silniční vozidla

Na Red Hat Summitu 2021 oznámila společnost záměr dodávat funkčně bezpečný, certifikovaný a vyvíjející se linuxový operační systém pro automobilový průmysl. Tento operační systém je postaven na Red Hat Enterprise Linux (RHEL) ve spolupráci se společností exida.

Co podle Dellu přinese druhá polovina roku 2021?

Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030.

Možnost výkonu práce ze zahraničí by zvýšila českou konkurenceschopnost

Pokud chce ČR posílit konkurenceschopnost firem a českou ekonomiku opřít o obory s vysokou přidanou hodnotou, musíme intenzivněji šlápnout do digitalizace a inovací. V přepočtu na obyvatele zatím výše českých investic do výzkumu a vývoje nedosahují ani polovinu toho, co v Německu a zaostávají i za průměrem EU. Do značné míry inovační projekty brzdí i nedostatek českých IT expertů. Firmy proto musí stále častěji najímat cizince, což jim ovšem v současné době komplikuje pandemická situace. Výrazně by pomohlo, kdyby jim česká legislativa umožnila vykonávat práci i z jejich domovských zemí.

Cloudový trh dál pevně ovládají hlavní hráči

Aktuální průzkum společnosti Canalys ukazuje, že na konci loňského roku ovládali dvě třetiny trhu IaaS čtyři hlavní poskytovatelé: Amazon, Microsoft, Google a Alibaba. Obecně lze říci, že tito i další poskytovatelé se aktuálně snaží své nabídky více cílit na malé a střední firmy a silně investují do rozvoje svých prodejních a partnerských kanálů.

Nasazení aplikace za týden (Cisco)

Nasadit aplikaci už dávno neznamená jen její nahrání na server a spuštění. Vyžaduje to vytvoření vyladěné infrastruktury, spolehlivé sítě a nastavení politik tak, aby pokryly všechny možné scénáře. Dá se vůbec něco takového stihnout za týden?

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ITBiz: Jak je to s platbami za ransomware
Týden na ScienceMag.cz: Další debata o Hubbleově konstantě
Týden na ITBiz: Mají státní orgány vstupovat do soukromých interních systémů?
Týden na ScienceMag.cz: Bifenylenová síť konkuruje grafenu
Týden na ITBiz: Jak se mění role CIO

Diskuse k tomuto článku

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.