Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 12:46
Inverzní design umožňuje návrh magnonových systémů na míru. Bosch v Drážďanech otevírá továrnu na wafery. Cisco má nové servery UCS X-Series pro hybridní cloud. Kubernetes používají podniky dvakrát častěji než před rokem. DevOps lze realizovat i v režimu on-premise. Zlomte srdce hackerům. Jak je to s platbami za ransomware.
Magnony představují vlny, které cestou překlápějí spiny elektronů. Předpokládá se, že tento princip by se už v brzké budoucnosti mohl uplatnit při ukládání dat, ale i v dalších aplikacích. Magnony nabízejí proti elektronům menší spotřebu energie, někdy se uvádí (zjednodušeně), že je dáno tím, že přenášejí pouze spinovou vlnu, tedy informaci, nikoliv hmotu jako takovou.
Bosch otevírá v Drážďanech jeden z nejmodernějších závodů na čipy na světě. Vysoce automatizované, plně propojené stroje a integrované procesy v kombinaci s metodami umělé inteligence (AI) dělají z drážďanského závodu inteligentní továrnu a průkopníka v oblasti Průmyslu 4.0.
Cisco představilo nové způsoby, jak urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Hyper propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. V důsledku toho podniky přechází na cloudově orientovaný provozní model, který vyhovuje větší rozptýlenosti aplikací, uživatelů a technického personálu.
Společnost Pure Storage oznámila výsledky svého každoročního průzkumu Kubernetes Adoption Survey. Vyplývá z nich, že za posledních 12 měsíců došlo k masovému přijetí systému Kubernetes a podniky i přes škrty v rozpočtech na IT na něj rychle přecházejí, aby dosáhly lepších obchodních výsledků.
Cloud je dnes považován za tak klíčovou součást inovací, až se zdá, že jiné moderní technologie na vlastní infrastruktuře nasazovat ani nejde, nebo to alespoň nemá valný smysl. Omyl: Jde a má (to smysl). Tvrdí to alespoň Joao-Pierre S. Ruth v komentáři na InformationWeek.
Bezpečnostní týden s podtitulem „Zlomte srdce hackerům“ přinese sérii 4 interaktivních webinářů, na kterých vás bezpečnostní experti seznámí s nejžhavějšími novinkami a kyberbezpečnostními trendy a nabídnou cenné informace, jak se chránit před nejnovějšími hrozbami.
Proti gangům stojícím za ransomwarem se již uskutečnila celá řada masivních akcí, na nichž se podílely národní i mezinárodní policejní organizace i velké technologické firmy. Přesto však hrozba ransomwaru roste; zájem kybernetických zločinců se sice tu a tam přesune jinak (např. v závislosti na cenách kryptoměn může být atraktivní malware určený pro těžbu), nicméně vydírání generuje podvodníkům příjmy stabilně. Podle PurpleSec mohly škody způsobené ransomwarem v roce 2020 činit až 20 miliard dolarů – přičemž podle stejné firmy/metodiky to v roce 2019 bylo jen 11,5 miliard.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.