Portál AbcLinuxu, 2. srpna 2021 19:44

Týden na ITBiz: Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook

5. 10. 2020 | Redakce
Články - Týden na ITBiz: Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook  

Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook. Středočeské vynálezy oslovily svět. VMware představuje projekt Monterey. Hybridní cloud a edge computing. Do čtyř let se obrat českého trhu cloudových služeb přiblíží miliardě dolarů. Dříve za měsíc, s KM Flows za deset dní.

Lenovo rozšiřuje portfolio notebooků ThinkBook

Společnost Lenovo představila dosud nejširší portfolio notebooků ThinkBook. Nová generace zahrnuje šest modelů s dvojitým krytem a ultratenkými rámečky displeje. Thinkbook 15 Gen 2 i nabízí podle dodavatele vynikající rychlost díky procesoru Gen Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris Xe, Thunderbolt 4 a flexibilními možnostmi úložiště. ThinkBook 13s Gen 2 i s volitelným WQXGA displejem poskytuje vysoký výkon na platformě Intel Evo 3 v odlehčeném provedení. Dále byl představen model ThinkBook 14s Yoga, první ThinkBook 2-v-1.

Středočeské vynálezy oslovily svět

Už pátý ročník akce s názvem Týden inovací se tradičně zaměřil na představení unikátních nápadů a technologií firem nejen z České republiky. Jednu z nejvýraznějších expozic představil Středočeský kraj. Ten na veletrhu prezentoval hned několik inovací, které pocházejí z výzkumných center středočeských firem a laboratoří, jejichž význam zdaleka přesahuje nejen hranice regionu, ale i České republiky. Expozici připravilo Středočeské inovační centrum (SIC), jehož prostřednictvím podporuje kraj posledních pět let rozvoj výzkumu a vývoje místních inovačních firem a start-upů.

VMware představuje projekt Monterey

Společnost VMware na konferenci VMworld 2020 představila projekt Monterey – technické preview zaměřené na vývoj architektury datových center, cloudu a prostředí edge s ohledem na požadavky nové generace aplikací včetně umělé inteligence, strojového učení a 5G. Společnost VMware také oznámila vývoj nových řešení založených na projektu Monterey ve spolupráci s partnery jako Intel, NVIDIA a Pensando Systems a dodavateli systémů včetně Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) a Lenovo.

Hybridní cloud a edge computing

Kolem edge computingu je v poslední době spousta humbuku – a právem. Gartner odhaduje, že během následujících dvou let bude více než polovina podnikových dat vytvořena nebo zpracována „na okraji“. Avšak pokud se podíváme, co edge computing ve skutečnosti znamená, mluvíme v podstatě o lokalizované cloudové infrastruktuře, která může být nasazena na konkrétním místě, aby vyřešila specifický problém. To automaticky staví organizace implementující strategii hybridního cloudu do vedoucí pozice při přesunu k edge computingu. Ještě přesnější výraz by zde však byl „cloud edge“, neboli okraj cloudu. V případě, že je tato strategie postavena na základě open source technologií, je situace ještě lepší. Dává to organizaci možnost zvolit ty nejlepší možné komponenty třetích stran tak, aby co nejlépe podpořila svou vizi realizace edge computingu.

Do čtyř let se obrat českého trhu cloudových služeb přiblíží miliardě dolarů

Výdaje na cloudové služby v ČR v roce 2019 dosáhly hodnoty 433,1 milionu dolarů. Meziročně podle analytiků společnosti IDC vzrostly o 27,1 %, čímž překonávají většinu ostatních produktových kategorií IT trhu. Zhruba devět desetin celkového obratu cloudových služeb připadá na veřejný cloud. Lídrem tuzemského trhu je s téměř pětinovým podílem firma Microsoft.

Dříve za měsíc, s KM Flows za deset dní (Konica Minolta Business Solutions)

Na českém trhu je nově řešení, které umožňuje zkrátit dobu potřebnou k zavedení digitalizačních řešení s elektronickou správou dokumentů ve firmě až o dvě třetiny. Hovořili jsme o něm s Lukášem Králem, produktovým manažerem ECM Konica Minolta Business Solutions Czech.

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ITBiz: Top 10 programovacích jazyků, jak dopadne spojení více žebříčků
Týden na ScienceMag.cz: Novinky ze světa kvantových počítačů
Týden na ITBiz: Kvantové počítače – jak vybírat poskytovatele?
Týden na ScienceMag.cz: Supravodivost i bez vysokého tlaku
Týden na ITBiz: Umělá inteligence pomůže přetíženým tísňovým linkám

Diskuse k tomuto článku

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.