Portál AbcLinuxu, 24. ledna 2022 23:16

Týden na ITBiz: Tiskárny během lockdownů a poté – ceny

31. 10. 2021 | Redakce
Články - Týden na ITBiz: Tiskárny během lockdownů a poté – ceny  

Polovina ajťáků v Praze vydělá 100 a více tisíc měsíčně. Notebooky a PC v uplynulém období. Dell rozšiřuje IT kapacity směrem na periferii. Servery Lenovo nově v portfoliu Entec Solutions. Hrozby na vzestupu: útoky na dodavatelské řetězce a krádeže výpočetních kapacit. Tiskárny během lockdownů a poté (3) Ceny.

Polovina ajťáků v Praze vydělá 100 a více tisíc měsíčně

Více než polovina IT pozic v Praze a třetina v Brně má šesticifernou mzdu. V Ostravě na tuto částku dosáhne každá dvanáctá pozice, ve zbytku republiky jde jen o výjimky. S rozmachem vzdálené práce se tak může snadno stát, že IT experty z regionů přetáhnou pražští zaměstnavatelé. Asi nejhůř se firmám daří obsazovat seniorní role v oblasti bezpečnosti, stále větší nedostatek je i Java Developerů. Rostoucí počet IT rolí poptává i obor podnikových služeb. Vyplývá to z obsáhlého průzkumu mezd personální agentury Grafton Recruitment.

Notebooky a PC v uplynulém období

Notebooky, PC a tiskárny se v uplynulém období staly tahounem na trhu IT. Jak sdělil Tomáš Čech, country manager společnosti Acer, „osobní“ počítač se stal skutečně osobním a přestal stačit jeden na celou rodinu, spíše až dokonce jeden člověk na více osobních počítačů. V podstatě všichni zákazníci se setkali se stejným nákupním vzorcem, a sice nedostatkem a nárůstem cen. Jak vypadalo u Aceru jsme už publikovali v samostatném rozhovoru, ostatní výrobci se potýkali se stejnými problémy jak přes kopírák.

Dell rozšiřuje IT kapacity směrem na periferii

Dell Technologies přichází s nabídkou nových infrastrukturních řešení zaměřených na okraj sítě. Ta pomohou zákazníkům zjednodušit implementace a získávat větší užitek z dat generovaných a zpracovávaných mimo tradiční datová centra a veřejný cloud – od vzdálených lokalit v náročných podmínkách přes maloobchodní provozovny po výrobní provozy.

Servery Lenovo nově v portfoliu Entec Solutions

Entec Solutions, distributor s přidanou hodnotou, rozšířil nabídku o servery Lenovo, a sice díky úzké spolupráci s distributorem SWS, který je držitelem distribučního kontraktu.

Hrozby na vzestupu: útoky na dodavatelské řetězce a krádeže výpočetních kapacit (Cisco)

Říjen je měsícem evropské kybernetické bezpečnosti. Při této příležitosti připomněla společnost Cisco Talos, jakým hlavním kybernetickým hrozbám jsme čelili v uplynulém roce a především, jaké klíčové trendy se v ohrožení sítí nově objevují. Experti Cisco Talos vybrali tři zajímavé oblasti, v nichž lze očekávat nové, rostoucí hrozby: útoky na dodavatelské řetězce, cryptojacking, biometrická autentizace.

Tiskárny během lockdownů a poté (3) Ceny

Co udělal lockdown s cenami (nejen) tiskáren a proč? Nedostatek je vždy příležitostí k licitaci s cenou. Stačí se dojít přesvědčit do obchodního řetězce – výjimkou nebyl zjara květák za stovku, jablka jsou až pětkrát dražší než banány (ty se sklízejí na rozdíl od jablek po trsech), nahoru s cenou šlo skoro všechno.

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ITBiz: Výdaje na IT rostou, ale oddělení IT nad nimi ztrácejí kontrolu
Týden na ScienceMag.cz: Kombinace elektronu s fononem
Týden na ITBiz: Jak zkombinovat nitrid gallia s diamantem
Týden na ScienceMag.cz: Feroelektrické materiály
Týden na ITBiz: Jak nepřeplácet cloud

Diskuse k tomuto článku

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.