Portál AbcLinuxu, 16. července 2025 06:04

Týden na ITBiz: V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0

12. 6. 2022 | Redakce
Články - Týden na ITBiz: V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0  

Botnety už neslouží jen k útokům DDoS. Pure Storage představuje FlashBlade//S. Další vlna ransomwaru v roce 2022. V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0.

Botnety už neslouží jen k útokům DDoS

Společnost Fortinet představila svou nejnovější pololetní zprávu o bezpečnostní situaci FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report. Informace o hrozbách z druhé poloviny roku 2021 odhalují nárůst automatizace a rychlosti útoků, což ukazuje na pokročilejší strategie perzistentní kybernetické kriminality. Kyberzločinci se navíc začali větší měrou zaměřovat na zneužívání prostoru, který v bezpečnostním prostředí vznikl v souvislosti s hybridním modelem práce a hybridním IT.

Pure Storage představuje FlashBlade//S

Společnost Pure Storage oznámila rodinu produktů FlashBlade//S s novou modulární architekturou postavenou na hardwaru a softwaru navrženém jako jeden celek. Nová platforma využívá téměř neomezeně škálovatelnou architekturu metadat, která oproti předchozím verzím FlashBlade nabízí více než dvojnásobnou hustotu dat, výkon a energetickou účinnost.

Další vlna ransomwaru v roce 2022 (Veeam Software)

Ransomware bude jako trend i v roce 2022 ovlivňovat podniky po celém světě. Ale typy útoků i taktiky kyberzločinců se neustále vyvíjejí. Se stále sofistikovanějšími útoky rostou i důsledky toho, že se podnik stane obětí ransomwaru, a komplikuje se i odstraňování následků.

V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0

Národní centrum Průmyslu 4.0 připravilo Analýzu českého průmyslu 2/2022. Analýza vychází z dat získaných během 237 rozhovorů s klíčovými představiteli vybraných společností českého průmyslu.

Musk a Twitter, příběh robotických účtů

Vztah mezi Elonem Muskem a Twitterem byl zásadní dávno před tím, než se Musk rozhodl firmu převzít. Jak upozornil Los Angeles Times a poté u nás Patria.cz, právě Twitter je nejspíš jednou z příčin, proč hodnota Tesly vystoupala mimo jakoukoliv realitu odvoditelnou z ekonomických výsledků. Od stupu na burzu v roce 2010 do r. 2020 Tesla totiž prodělala 5,5 miliardy dolarů.

David A Kirsch a Mohsen Chowdhury z University of Maryland zjistili, že od roku 2013 existuje řada nejspíš robotických účtů na Twitteru, které se starají o propagaci Tesly, respektive budování pozitivního vnímání firmy. Pokud tedy Musk dnes požaduje po managementu Twitteru čísla o tom, jaký podíl účtů je „robotický“ nebo „falešný“, chtělo by se ironicky dodat, že o tom sám může leccos vědět. Přitom samozřejmě vedle toho má Musk na Twitteru i svůj obří účet soukromý s 80 miliony sledujících, to je jiná věc (i když naopak akcionáři Tesly si zde mohou stěžovat, že Muskova ochota vyjadřovat se pokud možno ke všemu jejich podnikání spíše poškozuje).

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ScienceMag.cz: Vizualizovali magnetické domény v kvantových materiálech
Týden na ScienceMag.cz: Pohnuli s NP úplným problémem - řešení pomocí 3D integrované fotoniky
Týden na ITBiz: Firmy kvůli nejistotě vyvolané americkými cly snižují plánované investice do IT
Týden na ScienceMag.cz: Umělá inteligence vtělená do kamene
Týden na ITBiz: Nekonečný pracovní den a propouštění lidí ve prospěch AI

Diskuse k tomuto článku

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.