3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Botnety už neslouží jen k útokům DDoS. Pure Storage představuje FlashBlade//S. Další vlna ransomwaru v roce 2022. V krizi pomáhají chytré technologie Průmyslu 4.0.
Společnost Fortinet představila svou nejnovější pololetní zprávu o bezpečnostní situaci FortiGuard Labs Global Threat Landscape Report. Informace o hrozbách z druhé poloviny roku 2021 odhalují nárůst automatizace a rychlosti útoků, což ukazuje na pokročilejší strategie perzistentní kybernetické kriminality. Kyberzločinci se navíc začali větší měrou zaměřovat na zneužívání prostoru, který v bezpečnostním prostředí vznikl v souvislosti s hybridním modelem práce a hybridním IT.
Společnost Pure Storage oznámila rodinu produktů FlashBlade//S s novou modulární architekturou postavenou na hardwaru a softwaru navrženém jako jeden celek. Nová platforma využívá téměř neomezeně škálovatelnou architekturu metadat, která oproti předchozím verzím FlashBlade nabízí více než dvojnásobnou hustotu dat, výkon a energetickou účinnost.
Ransomware bude jako trend i v roce 2022 ovlivňovat podniky po celém světě. Ale typy útoků i taktiky kyberzločinců se neustále vyvíjejí. Se stále sofistikovanějšími útoky rostou i důsledky toho, že se podnik stane obětí ransomwaru, a komplikuje se i odstraňování následků.
Národní centrum Průmyslu 4.0 připravilo Analýzu českého průmyslu 2/2022. Analýza vychází z dat získaných během 237 rozhovorů s klíčovými představiteli vybraných společností českého průmyslu.
Vztah mezi Elonem Muskem a Twitterem byl zásadní dávno před tím, než se Musk rozhodl firmu převzít. Jak upozornil Los Angeles Times a poté u nás Patria.cz, právě Twitter je nejspíš jednou z příčin, proč hodnota Tesly vystoupala mimo jakoukoliv realitu odvoditelnou z ekonomických výsledků. Od stupu na burzu v roce 2010 do r. 2020 Tesla totiž prodělala 5,5 miliardy dolarů.
David A Kirsch a Mohsen Chowdhury z University of Maryland zjistili, že od roku 2013 existuje řada nejspíš robotických účtů na Twitteru, které se starají o propagaci Tesly, respektive budování pozitivního vnímání firmy. Pokud tedy Musk dnes požaduje po managementu Twitteru čísla o tom, jaký podíl účtů je „robotický“ nebo „falešný“, chtělo by se ironicky dodat, že o tom sám může leccos vědět. Přitom samozřejmě vedle toho má Musk na Twitteru i svůj obří účet soukromý s 80 miliony sledujících, to je jiná věc (i když naopak akcionáři Tesly si zde mohou stěžovat, že Muskova ochota vyjadřovat se pokud možno ke všemu jejich podnikání spíše poškozuje).
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: