Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 18:49

Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5

Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5

Skoro výchozí vzhled. Jenom jsem přehodil téma z Clearlooks na Clearlooks-Quicksilver, vyhlazování fontů z nejlepších tvarů na subpixelové a dodal ikony GNOME-Brave. Pozadí je moje oblíbená steelblue4.

Přechod z bleeding edge Archu na "archaický" CentOS 5 (včera oslavil 3 roky) v zásadě naprosto bezbolestný. Jenom ten Gimp 2.2 není to pravé. Těším se na CentOS 6. Arch byl super a rozhodně jsem na něj nezanevřel, ale zlenivěl jsem a změnil preference.

EDIT: Na sf.net jsem našel binárky Gimpu 2.4.7 pro RHEL5. Jen jsem k nim musel dát trochu novější gtk2 z Fedory 6. 2.6 to sice není, ale na tu chvíli než vyjde CentOS 6 to snad bude stačit.

Václav Kramář | 13. 4. 2010 | Zhlédnuto: 815× | Oblíbenost: 0

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře. , Tisk

Vložit další komentář

13.4.2010 19:09 skywaker
Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
mas to pekne. kedy ma vyjst CentOS6 ??? uz vysiel RedHatEnt6 ?
14.4.2010 07:32 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5
Podle pár zmínek v diskusích vyšly 3 neveřejné alpha verze RHEL 6 (jen pro partnery). Beta by prý měla být ještě tenhle měsíc, release kolem pololetí. Ale zatím je to jenom "jedna paní povídala". Pohled na historii vydávání CentOS pak napovídá, že s největší pravděpodobností vyjde asi měsíc po RHEL.
13.4.2010 19:09 muficek | skóre: 17 | blog: Muficek | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Sláááávaaa :-) Vašek dostal rozum - blahopřeji :-)
Věřící mohou mluvit o velkém štěstí, že Ježíš byl ukřižován. Kdyby ho např. utopili, museli by nosit na krku akvárko :-)
14.4.2010 07:44 Václav Kramář | skóre: 31 | Nechanice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 2.16 Clearlooks-Quicksilver @ CentOS 5
Já tomu říkám že jsem zlenivěl. Sice jsem za ty skoro 4 roky s Archem nemusel řešit téměř žádný problém (vlastně jenom jednou nefunkční verze wodimu, na všechno ostatní mě připravily release notes), ale ta frekvence aktualizací už mě trochu zmáhala.

Jediné, co mi v CentOS 5 chybí, je Gimp 2.6 (kvůli pár drobnostem) a Chromium nebo Google Chrome (je mi jedno který z nich). A to vyřeší CentOS 6. Kdyby to šlo nějakou jednoduchou cestou dostat do pětky (3rd party repo), tak u ní klidně pár let zůstanu.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.